Smakuj życie z Gminą Gaworzyce

O tym jak delektować się życiem w naszej gminie

wiosenne gałązki na tle rzepaku

Odkryj Gminę Gaworzyce

pole rzepaku
Gmina Gaworzyce – dla jednych fragment miejsca na mapie, dla drugich – cały świat. W zakładce „Odkryj Gminę Gaworzyce” będziemy go dla Was powolutku odsłaniać, przybliżać. Będzie tu miejsce na poznanie lokalnych historii, anegdot, ale i chwila na rozmowę z ciekawymi ludźmi, którzy tę społeczność tworzą.

Pragniemy, aby to miejsce, choć wirtualne, zachęcało Was do odkrywania (może już znanych) miejsc na nowo. Formę aktywności wybierzcie sami – rower, spacer, a może przejażdżka skuterem? 

zboże w mieniącym się zachodzącym słońcu

Zachęcamy też by w tych małych podróżach znaleźć swój przepis na szczęście. Niekiedy będzie to rozmowa z przypadkowym człowiekiem, niekiedy chwila samotności, która pozwoli odetchnąć od codziennych obowiązków, innym razem jeszcze – piknik z bliskimi pod niebem Wzgórz Dalkowskich, urokliwych parków, sielskich krajobrazów. Piknik pachnący intensywnie rzepakiem, który na wielką skalę uprawiają lokalni rolnicy, a może lasem – bo i tych tu nie brakuje.

Cokolwiek wybierzecie – traktujcie te chwile jak prezent dla siebie, dla bliskich. I tego typu niespodzianki sprawiajcie sobie jak najczęściej, niech będą częścią Waszej codzienności. Jest tyle niezwykłych miejsc w pobliżu, że warto mieć dla nich czas.

My będziemy Wam tu o tym przypominać!

Zapraszamy do wspólnej podróży – razem odkrywajmy Gminę Gaworzyce!

park zabytkowy w dalkowie
25 sty 2021 09:01
Joanna Brodowska
wydrukuj