Komunikaty

kwitnąca czeremcha

Nauka pływania dla najmłodszych. Zakończyła się kolejna edycja programu „ABC RUCHU – pływam, ćwiczę”

18 cze 2026 13:06
wydrukuj

17 czerwca 2026 r. odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu nauki pływania skierowanego do uczniów klas I–III szkół podstawowych. Program realizowano na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Gaworzyce a Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu, w ramach zadania „ABC RUCHU – pływam, ćwiczę”.

Zajęcia odbywały się na pływalni „Chrobry” w Głogowie i obejmowały cykl dziesięciu 90‑minutowych spotkań prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. W projekcie uczestniczyło 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach.

Udział w programie to nie tylko nauka pływania, ale także realne wsparcie dla zdrowia i bezpieczeństwa dzieci. Zajęcia promowały aktywność fizyczną, pomagały korygować wady postawy oraz uczyły zasad bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych — umiejętności szczególnie ważnych w okresie letnim.

Program „ABC RUCHU – pływam, ćwiczę” finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz z budżetu Gminy Gaworzyce.