Złote Gody

15 kwi 2024 13:04
wydrukuj
Minęło 50 lat odkąd jubilaci stanęli na ślubnym kobiercu

W miniony piątek, 12 kwietnia, w gaworzyckim pałacu odbyło się uroczyste wręczenie medali z okazji jubileuszu Złotych Godów. Było to wyjątkowe wydarzenie, na którym zostały uhonorowane pary, które przez pół wieku dzieliły się miłością i wzajemnym wsparciem.

Złote Gody świętowali: Maria i Jan Mospanowie z Gaworzyc, Zofia i Czesław Kalińscy z Kłobuczyna, Genowefa i Zygmunt Kałużni z Gaworzyc oraz Krystyna i Henryk Sicińscy z Gaworzyc.

W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Gaworzyce – Jacek Szwagrzyk, Wicestarosta Polkowicki – Jan Wojtowicz oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gaworzycach – Elżbieta Litwin.

Jubilaci zostali uhonorowani medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy – Jacek Szwagrzyk.

Uroczystość uświetnił występ Nikoli Ziomek z Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gaworzycach.

 

Natomiast w sobotę, 13 kwietnia, jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowali Emilia i Tadeusz Maślak z Koźlic. Wójt Gminy Gaworzyce wręczył jubilatom medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na rodzinnej uroczystości, gdzie towarzyszyli mu Kamil Ciupak – Starosta Polkowicki oraz Edward Białek – Przewodniczący Rady Gminy Gaworzyce.