Społeczność

pole w gostyni

Święto Niepodległości w Gaworzycach: Wspólnie świętujmy wolność!

10 lis 2023 22:11
wydrukuj
Zbliża się wyjątkowy dzień, który budzi w nas wszystkich ducha patriotyzmu i dumy z naszej niepodległej Ojczyzny. 11 listopada to nie tylko daty w kalendarzu, ale przede wszystkim symbol wolności, bohaterstwa i jedności. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości, które odbędą się w naszej gminie.

Rozpoczynamy obchody o godzinie 12:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Gaworzycach.

Po mszy zapraszamy Was do udziału w wydarzeniach w zabytkowym Pałacu w Gaworzycach. Tam czeka na Was specjalnie przygotowany program artystyczny, który przeniesie nas w czas niepodległościowej dumy i wielkości. Mamy również przyjemność zaprosić Was do kawiarenki niepodległościowej, gdzie przy aromatycznej kawie i pysznych ciastach będziemy mogli rozmawiać o historii, tradycji oraz współczesnych wyzwaniach naszej Ojczyzny.

Dla naszych najmłodszych mieszkańców oraz ich rodzin przygotowaliśmy warsztaty, które pozwolą odkryć tajniki patriotyzmu w ciekawy i kreatywny sposób. Razem z dziećmi będziemy mogli stworzyć prace, które będą świadectwem naszej miłości do Polski.

Święto Niepodległości to czas, kiedy warto zatrzymać się na chwilę i docenić to, co mamy. Zapraszamy Was wszystkich do wspólnego uczestnictwa w obchodach tego doniosłego dnia. Niech nasza gmina zatętni duchem patriotyzmu, a wspólnie uczcimy ten wyjątkowy moment w historii Polski.

Zapraszamy serdecznie!