Społeczność

pole w gostyni

Podziękowanie dla Pani Basi Fartuszyńskiej

06 kwi 2021 08:04
W imieniu całej społeczności gminnej pragniemy podziękować Pani Barbarze Fartuszyńskiej, która swoje życie zawodowe poświęciła gminie Gaworzyce. Początek życia zawodowego rozpoczęła w szkole podstawowej, gdzie szybko zdobyła sympatię uczniów. Od 1992 r. pełniła funkcję dyrektora Domu Kultury "Jowisz" w Gaworzycach - przez niemalże 30 lat zarządzając kulturą w naszej gminie. Od 31 marca br. może cieszyć się już osiągniętą emeryturą.
Zdjęcie z 2015 r. przedstawia Wójta Gminy Gaworzyce wręczającego odznakę "Zasłużony dla kultury Polskiej" dla pani Barbary Fartuszyńskiej

Za osobą Pani Basi kryje się wiele fantastycznych wspomnień, wydarzeń czy zajęć organizowanych w "Jowiszu", który dawniej mieścił się przy ul. Głównej, a od kilku dobrych lat, swoją siedzibę ma w gaworzyckim pałacu. Niewątpliwie Pani Basia wpisała się swoimi działaniami i zaangażowaniem w rozwój kulturalny gminy Gaworzyce, za co zresztą, na wniosek Wójta Gminy Gaworzyce w roku 2015 została uhonorowana odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Pod skrzydłami pani Dyrektor rozwijały się artystycznie kolejne pokolenia mieszkańców naszej gminy. Panią Basię wszyscy zapamiętamy jako osobę niezwykle skromną i pomocną - z otwartym sercem na potrzeby drugiego człowieka. Jej osobie zawdzięczamy wiele działań, które od lat realizowane są przy ośrodku kultury. Choć zwykle p. Basia lubiła pozostać w cieniu, dziś w jej kierunku powinny wybrzmieć głośne i jasne wyrazy naszego uznania.

Pani Basiu! Serdecznie dziękujemy za wszystkie lata pracy na rzecz kultury w gminie Gaworzyce. Życzymy by na zasłużonej emeryturze mogła Pani zrealizować wszystkie swoje marzenia. Niech dopisuje Pani zdrowie i pogoda ducha, a codziennym dniom niech towarzyszy spokój i chwile radości.

W imieniu całej społeczności Gminy Gaworzyce

Jacek Szwagrzyk
Wójt Gminy Gaworzyce

Edward Białek
Przewodniczący Rady Gminy Gaworzyce