Społeczność

pole w gostyni

OSP Kłobuczyn laureatem XI Głogowskiej Nagrody Historycznej

26 kwi 2024 12:04
wydrukuj
To niezwykłe wyróżnienie dla jednostki, która od lat nie tylko pełni służbę ratowniczą, ale także działa na rzecz ochrony dziedzictwa historycznego

Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobuczynie została laureatem XI Głogowskiej Nagrody Historycznej za rok 2023 za projekt i publikację Jana Michalskiego pt. Na straży pamięci. 800 lat wsi Clobusco 1222 – Kłobuczyn 2022.

5 kwietnia w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa odbyła się gala wręczenia nagród, gdzie wielopokoleniowa delegacja strażacka OSP i MDP odebrała Złoty Bilet Czytelników ,,Wehikułu Czasu 2023”.

- Dziękujemy Kapitule Towarzystwa Ziemi Głogowskiej za otrzymaną, cenną Statuetkę Głogowskiej Nagrody Historycznej wykutą przez artystę Janusza Owsianego oraz docenienie naszych działań stojących na straży lokalnej pamięci podgłogowskiej wsi Kłobuczyn z 800 letnią historią ukazaną w publikacji – mówi Jan Michalski, prezes OSP Kłobuczyn.

 

Gala zakończyła się owacyjnymi dla laureatów i życzeniami dalszych sukcesów. Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobuczynie z dumą przyjęła nagrodę i obiecała kontynuację swojej działalności na rzecz zachowania lokalnej historii i tradycji.


źródło i zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobuczynie