Społeczność

Kultura w czasach pandemii?

18 lut 2021 14:02
Stowarzyszenie "Lepsze jutro, twórzmy dziś" od grudnia 2020 r. realizuje ciekawy projekt, który odbywa się w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Gaworzycach. Dzieci biorą udział w rozwijających zajęciach dodatkowych, podczas których powstają fantastyczne rzeczy!

Pomimo trudnej sytuacji w kraju  od grudnia realizujemy projekt Fundacji PZU Po lekcjach. W reżimie sanitarnym  członkowie stowarzyszenia organizują zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy, które pomagają oderwać się na chwilę od ekranów monitora. W tym tygodniu, na przykład, bawiliśmy się w grafików - relacjonuje nam Magdalena Trzcińska, koordynator projektu.

Przed dzieciakami jeszcze szereg ciekawych inicjatyw. W ramach działania przewidziano m.in. wyjazy do kina, a także zajęcia o tematyce teatralnej, filmowej i fotograficznej. Cykliczne spotkania będą okazją do rozwinięcia wiedzy, zwłaszcza w dyscyplinach związanych z szeroko pojmowaną kulturą. Pandemia, owszem trochę pokrzyżowała plany, ale też zmusiła do większej kreatywności i spowodowała jeszcze większe pragnienie spotkań ze sztuką.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu "Pasją zarażajmy uczniów - sztuka i kultura alternatywą na szarość prowincji", na który organizacja pozyskała fundusze z programu Fundacja PZU - po lekcjach