Społeczność

pole w gostyni

Danie Wspólnych Chwil z KGW z Gminy Gaworzyce

09 maj 2024 10:05
wydrukuj
Panie z Kół Gospodyń Wiejskich łączą siły i zapraszają seniorów na wspólne posiłki

Koło Gospodyń Wiejskich w Gaworzycach przy współpracy z KGW z terenu gminy Gaworzyce zapraszają seniorów na spotkania przy wspólnym stole. W ramach programu zostanie zorganizowanych 6 spotkań dla seniorów 60+, na których osoby starsze i samotne będą miały okazję zjeść pełnowartościowy, ciepły posiłek oraz celebrować wspólne chwile.

Idea programu

„Danie Wspólnych Chwil” to program realizujący ideę posiłków wspólnotowych dla osób starszych zagrożonych samotnością. Fundacja Biedronki zaprosiła do udziału w nim Koła Gospodyń Wiejskich, których zadaniem jest organizowanie cyklicznych spotkań dla seniorów przy wspólnym stole. Fundacja finansuje zakup produktów potrzebnych do przygotowania posiłków.

Dla KGW Gaworzyce będzie to już drugi udział w programie.

- Każde spotkanie, które organizowałyśmy w poprzedniej edycji, było chwilami spędzonymi razem przy wspólnym posiłku i umileniem czasu – wspomina Agnieszka Wójcicka, Przewodnicząca KGW Gaworzyce.


Teraz wystąpią w formie lidera i będą koordynować wszystkie spotkania na terenie gminy.

- Zaproponowałyśmy udział w programie "Danie Wspólnych Chwil" innym kołom gospodyń wiejskich, ponieważ dało nam to możliwość zjednoczenia większej liczby seniorów oraz rozszerzenia programu na całą gminę. Współpraca między naszymi kołami zawsze była owocna, bo to wspaniałe i zaangażowane panie - i tym razem też tak będzie! – mówi Wójcicka.


Wspólne działania to zawsze okazja do stworzenia platformy, służącej wymianie doświadczeń i inspiracji między kołami. A to z pewnością przyczyni się do tworzenia większej liczby wydarzeń i aktywności dla mieszkańców naszej gminy.

- Mamy nadzieję, że każde spotkanie przyniesie mnóstwo pozytywnych emocji i będzie miłą odskocznią dla seniorów od codzienności – dodaje Karolina Cieślak z KGW Gaworzyce.


Na każde spotkanie obowiązują zapisy, o których dane koła będą informować bliżej terminu.

Harmonogram spotkań

  1. 25 maja, godzina 16:00 – KGW Gostyń – Kurów Wielki (świetlica wiejska w Gostyniu)
  2. 28 czerwca, godzina 16:00 – KGW Koźlica (świetlica wiejska w Koźlicach)
  3. 28 września, godzina 16:00 – KGW Wierzchowice wraz z KGW Korytów (świetlica wiejska w Korytowie)
  4. 19 października, 16:00 – KGW „Dalkowianki” (świetlica wiejska w Dalkowie)
  5. 9 listopada, godzina 16:00 – KGW Gaworzyce (siedziba KGW)
  6. 7 grudnia, godzina 17:00 – KGW Kłobuczyn (sala wiejska w Kłobuczynie)