Rekreacja

wiosenne gałązki na tle rzepaku

Zakończyliśmy zimową edycję spacerów nordic walking z instruktorem

24 sty 2022 11:01
wydrukuj
Od jesieni aż do wczoraj, trwał drugi cykl spacerów nordic walking po Wzgórzach Dalkowskich z instruktorem. Co niedzielę, o 10.00 grupa miłośników tzw. "kijków", spotykała się w Dalkowie by razem maszerować po sercu wzgórz.

Gmina Gaworzyce zadanie realizowała już po raz drugi, współpracując w tym zakresie ze Stowarzyszeniem "Aktywni Zagłębia Miedziowego". Zdecydowaliśmy się realizować zajęcia w Dalkowie, gdyż tutaj mamy najlepszą bazę do uprawiania tego sportu, a i widoki niejednokrotnie zapierają przysłowiowy "dech w piersiach". Pod kątem treningów - urozmaicone tereny, szereg wzniesień - ale takich w sam raz - no i trener, pan Bogdan, który motywował do treningów, prawidłowej techniki, nie raz i nie dwa częstując przy tym żartem.

Dalkowskim spacerom, co niedzielę, towarzyszył, znany już wszystkim dzieciom w okolicy Bary - sympatyczny bernardyn to żywa maskotka Wzgórz, i najlepszy przyjaciel. Zawsze mogliśmy na niego liczyć, zwłaszcza kiedy trzeba było znaleźć właściwą drogę do domu.

Już wiosną zapraszamy na kolejne spacery z trenerem - o szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco. Przy okazji przypominamy, że na Facebooku działa grupa "Nordic walking po Wzgórzach Dalkowskich", do której mogą dołączyć wszyscy miłośnicy spacerów po Wzgórzach. Dzielmy się tu zdjęciami z wypraw, nawet osobistych, motywujmy i bądźmy na bieżąco z informacjami.