wiosenne gałązki na tle rzepaku

To była ciekawa, piłkarska majówka!

05 maj 2021 07:05
wydrukuj
Najwięcej piłkarskich emocji wzbudziły gminne derby, gdyż na boisku w Koźlicach, w sobotę 1 maja 2021 r. toczyła się walka o kolejne 3 punkty. Dotąd obie drużyny, raz za razem, zwyciężały kolejne starcia. Woli walki nie brakowało więc żadnej z drużyn, co było widać na boisku, i co oddaje końcowy wynik 3:4 dla drużyny GLKS Gaworzyce.

Derby - zawsze pełne emocji

Przy boisku w Koźlicach zgromadzili się licznie kibice obu drużyn, co świetnie podkręciło atmosferę rozgrywek i oczywiście wolę walki.

Mecz rozpoczął się od pięknego strzału z 25 metrów, co poskutkowało bramką dla zespołu gospodarzy zdobytej przez Piotra Wypycha. Jednak już w czwartej minucie na tablicy zobaczyć mogliśmy remis - to Filip Broszczak wykorzystał dobre dogranie Damiana Kwaśnika z rzutu wolnego. Szybkie tempo spotkania, i w dziesiątej minucie meczu, zamieszanie w pole karnym wykorzystał Piotr Husar wyprowadzając zespół z Koźlic na prowadzenie.

Jak to w derbach bywa nikt nie dawał łatwo za wygraną - stąd pewnie też faul w polu karnym, za który sędzia podyktował rzut karny dla GLKS-u. Do piłki podbiegł Damian Kwaśnik, który pewnym strzałem pokonał bramkarza.

Kolejną bramkę w 24 minucie zdobył, nowy nabytek w drużynie GLKS-u, Hubert Dobrakowski. Wynik 2:3 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, mocnym akcentem rozpoczęli gospodarze. W 53 minucie do remisu doprowadziła bramka Marcina Maślaka.

Minuty upływały szybko, a obie drużyny, co chwilę stwarzały dogodne sytuacje do zdobycia bramki. W 75 minucie to jednak GLKS zadał ostateczny cios. Damian Kwaśnik wykorzystał wysokie ustawienie bramkarza i zdobył bramkę lobem. Była to ostatnia bramka dająca nam zwycięstwo w debrach.

W samej końcówce meczu emocje sięgały zenitu, kiedy drużyna LZS Koźlice zdobyła bramkę doprowadzając do remisu 4:4. Sędzia jednak nie uznał bramki, dyktując faul na bramkarzu.

Obu drużynom należą się ogromne brawa za determinację i piękną grę! To przyjemnośc oglądać takie widowiska sportowe!

Wyniki w rozgrywkach przeprowadzonych dnia 3 maja

Drużyna GLKS-u Gaworzyce grała u siebie z drużyną SOKÓŁ Jerzmanowa. Obie drużyny zajmują wysokie pozycje w obecnym rankingu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, ale w drugiej połowie "worek z bramkami" wreszcie się otworzył, niestety ostatecznie wygrała drużyna z Jerzmanowej. Mecz zakończył się wynikiem 3:4.

Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Adrian Ciuruś, Zbigniew Hoffman i Rafał Tański.

Drużyna z Koźlic grała na wyjeździe w drużyną Błyskawica Luboszyce, gdzie wynik meczu zakończył się remisem 3:3. Bramki dla naszych zdobyli: 2-krotnie Piotr Husar oraz Ireneusz Worach.

W niedzielę 9 maja zapraszamy kibiców na kolejne mecze

LZS Koźlice zmierzy się z klubem Mieszko Ruszowice w Koźlicach, jeszcze nie jest znana godzina meczu.
W Niechlowie drużyna GLKS Gaworzyce zagra z Sokołem Niechlów (o godz. 11:00)

Obecnie drużyna GLKS Gaworzyce zajmuje I miejsce w tabeli, i ma wysokie szanse na awans do "A" klasy.

Nasze drużyny są aktywne na Facebooku, ich działalność na bieżąco mogą Państwo śledzić obserwując: @LZSKozlice@GLKSGaworzyce1949