Rekreacja

wiosenne gałązki na tle rzepaku

Sarsa i Cyrko gwiazdami tegorocznego Jarmarku Kupieckiego

22 maj 2024 09:05
wydrukuj
Znamy już gwiazdy, które wystąpią na jubileuszowym X Gaworzyckim Jarmarku Kupieckiego produktów tradycyjnych i regionalnych, który odbędzie się 7 lipca w zabytkowym parku w Gaworzycach. Obecnie przyjmujemy zgłoszenia wystawców.

Jarmark Kupiecki to jedna z największych letnich imprez w regionie Zagłębia Miedziowego. Wydarzenie nawiązuje do średniowiecznej historii, w której Gaworzyce były jednym z ważniejszych ośrodków handlowych. W czasie jarmarku alejki gaworzyckiego parku są pełne kramów z unikalnym rękodziełem, wyjątkowych produktów regionalnych i smaków tworzonych z pasją. Dziesiąta edycja będzie wyjątkowa, dwudniowa.

Sarsa i Cyrko gwiazdami X Gaworzyckiego Jarmarku Kupieckiego

Pierwszy dzień (6 lipca), dedykowany młodzieży, będzie pełen atrakcji i koncertów, z gwiazdą wieczoru – Cyrko, której największą popularność przyniósł singel „Prywatny bal”.

Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie niedzielny (7 lipca) koncert Sarsy, który zapewni niezapomniane przeżycia wszystkim uczestnikom. Sarsa to nie tylko wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ale przede wszystkim nietuzinkowa osobowość, której twórczość niezmiennie wyróżnia się na rynku muzycznym.

To będzie wspaniały początek wakacji!

Temat przewodni - Po szlachecku!

To będzie prawdziwa podróż w czasie do Rzeczypospolitej Szlacheckiej, w której królowały pojedynki, tańce, swawole oraz jarmarki szlacheckie. Jednym słowem wszyscy będą mogli podziwiać codzienną rzeczywistość w czasach złotej wolności szlacheckiej.

Trwają zapisy na tegoroczny jarmark

Jeśli są wśród Was producenci lokalni, twórcy rękodzieła artystycznego, kolekcjonerzy, pasjonaci tzw. staroci, przedmiotów z duszą, a także ogrodnicy - koniecznie musicie być z nami! Zapraszamy również organizacje pozarządowe, w tym Koła Gospodyń Wiejskich ze swoimi wyrobami! Od samego początku ściśle pilnujemy panujących zasad przyjmując stoiska z unikalnymi, ręcznymi wyrobami.

Wystawcom będzie dedykowany drugi dzień wydarzenia – niedziela, 7 lipca.

Drodzy Kramarze - Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że jest to miejsce szczególne pod wieloma aspektami - jak wspomnieliśmy wcześniej, Gaworzyce stanowiły główny ośrodek handlu - będąc tutaj, pomożecie nam odtworzyć niezwykłą atmosferę jarmarków oraz odbudować wyjątkową więź mieszkańców z właśnie tą "kupiecką" tożsamością.

To także wsparcie lokalnego dziedzictwa kulturowego - w szerokim tego słowa znaczeniu. Chcemy, żebyście wiedzieli, że ważne są wszystkie prezentowane przez Was produkty -  domowy chleb z chrupiącą skórką, złocisty miód, pracochłonna, misternie zdobiona bransoletka czy też kolorowy dzbanuszek z gliny... - tutaj podkreślamy ich wagę i znaczenie. Chcemy Was, artystów, wspierać w tym co robicie.

Regulamin i karta zgłoszeń dla wystawców:

  1. Zarządzenie - Regulamin (pdf)
  2. Karta zgłoszenia z klauzulą (pdf)
     

Wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia należy wysłać na adres mailowy jarmark@gaworzyce.com.pl

Osoba do kontaktu w sprawie stoisk:
Katarzyna Brzezińska - inspektor ds. współpracy lokalnej i promocji
tel. 76 8316 285 w. 34 | e-mail: k.brzezinska@gaworzyce.com.pl

Nr rachunku bankowego do wniesienia opłaty za stoisko:
21 8649 1060 2007 7001 1223 0007 - Bank Spółdzielczy w Legnicy, Oddział w Gaworzycach - tytułem: Rezerwacja stoiska – Gaworzycki Jarmark Kupiecki, Nazwisko Zgłaszającego (jak na Karcie Zgłoszenia), przy czym - jeśli zgłoszenie było dokonane do 30 czerwca, a wydarzenie odbywa się w terminie krótszym niż 7 dni, opłata dokonywana jest na miejscu u inkasenta, któremu powierzono pobór opłaty targowej.

Czekamy na Wasze zgłoszenia. Nie może Was zabraknąć na tej wyjątkowej, dziesiątej już edycji jarmarku! Będzie iście po szlachecku!