Rekreacja

wiosenne gałązki na tle rzepaku

Rozpocznij wiosnę aktywnie! Ruszają cykliczne zajęcia nordic walking!

24 lut 2021 10:02
Już w najbliższą niedzielę ruszają bezpłatne zajęcia nordic walking dla mieszkańców gminy Gaworzyce, które poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking. Co niedzielę, przez 12 kolejnych tygodni, zapraszamy Państwa do aktywności pośród pięknych krajobrazów Wzgórz Dalkowskich.
starsza kobieta z kijkami nordic walking

Każde spotkanie potrwa ok. 1,5 do 2 godzin i będzie poprzedzone solidną rozgrzewką. Instruktorzy będą służyć również pomocą odnośnie prawidłowej techniki chodzenia - wyjaśnia Wójt Gminy Jacek Szwagrzyk.

Spacery nordic walking swój początek będą miały każdrazowo przy parku zabytkowym w Dalkowie. Pierwszy spacer zaplanowano na najbliższą niedzielę, czyli 28 lutego 2021 roku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Jesteśmy przekonani, że to nie tylko świetna inwestycja w zdrowie, ale także możliwość poznania ciekawych ludzi, kontakt z bogactwem walorów krajobrazu Wzgórz Dalkowskich, a także duża dawka endorfin, która sprawi, że reszta dnia, a może i tygodnia, będą pełne pozytywnej energii.

Partnerem akcji jest Fundacja Na Rzecz Rodziny i Rewitalizacji Polskiej Wsi z siedzibą w Dalkowie, dzięki czemu możecie liczyć na fantastyczne trasy, a dodatkowo również na sporo ciekawostek historycznych i przyrodniczych o miejscach mijanych na trasie. Wiosną zachwyci Państwa na pewno również dalkowski park.

 

plakat promujący spacery nordic walking po wzgórzach dalkowskich wiosną 2021