Rekreacja

wiosenne gałązki na tle rzepaku

Otwieramy zapisy dla wystawców na tegoroczny Jarmark Kupiecki

19 kwi 2024 14:04
wydrukuj
Gaworzycki Jarmark Kupiecki w tym roku obchodzi swoje jubileuszowe, dziesiąte już wydanie!

Otwieramy zapisy na tegoroczny Gaworzycki Jarmark Kupiecki, który odbędzie się w dniach 6-7 lipca w zabytkowym parku.

Jeśli są wśród Was producenci lokalni, twórcy rękodzieła artystycznego, kolekcjonerzy, pasjonaci tzw. Staroci, przedmiotów z duszą, a także ogrodnicy - koniecznie musicie być z nami! Zapraszamy również organizacje pozarządowe, w tym Koła Gospodyń Wiejskich ze swoimi wyrobami!

Wystawcom będzie dedykowany drugi dzień wydarzenia – niedziela, 7 lipca.

Jarmark Kupiecki to jedna z największych letnich imprez w regionie Zagłębia Miedziowego. Wydarzenie nawiązuje do średniowiecznej historii, w której Gaworzyce były jednym z ważniejszych ośrodków handlowych. W czasie jarmarku alejki gaworzyckiego parku są pełne kramów z unikalnym rękodziełem, wyjątkowych produktów regionalnych i smaków tworzonych z pasją.

 

Drodzy Kramarze - Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że jest to miejsce szczególne pod wieloma aspektami - jak wspomnieliśmy wcześniej, Gaworzyce stanowiły główny ośrodek handlu - będąc tutaj, pomożecie nam odtworzyć niezwykłą atmosferę jarmarków oraz odbudować wyjątkową więź mieszkańców z właśnie tą "kupiecką" tożsamością.

To także wsparcie lokalnego dziedzictwa kulturowego - w szerokim tego słowa znaczeniu. Chcemy, żebyście wiedzieli, że ważne są wszystkie prezentowane przez Was produkty -  domowy chleb z chrupiącą skórką, złocisty miód, pracochłonna, misternie zdobiona bransoletka czy też kolorowy dzbanuszek z gliny... - tutaj podkreślamy ich wagę i znaczenie. Chcemy Was, artystów, wspierać w tym co robicie.

Regulamin i karta zgłoszeń dla Wystawców:

  1. Zarządzenie - Regulamin (pdf)

  2. Karta zgłoszenia z klauzulą (pdf)

Wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia należy wysłać na adres mailowy jarmark@gaworzyce.com.pl

Osoba do kontaktu w sprawie stoisk:

Katarzyna Brzezińska - inspektor ds. współpracy lokalnej i promocji
tel. 76 8316 285 w. 34 | e-mail: k.brzezinska@gaworzyce.com.pl

Nr rachunku bankowego do wniesienia opłaty za stoisko:

21 8649 1060 2007 7001 1223 0007 - Bank Spółdzielczy w Legnicy, Oddział w Gaworzycach - tytułem: Rezerwacja stoiska – Gaworzycki Jarmark Kupiecki, Nazwisko Zgłaszającego (jak na Karcie Zgłoszenia), przy czym - jeśli zgłoszenie było dokonane do 30 czerwca, a wydarzenie odbywa się w terminie krótszym niż 7 dni, opłata dokonywana jest na miejscu u inkasenta, któremu powierzono pobór opłaty targowej.

Czekamy na Wasze zgłoszenia. Nie może Was zabraknąć na tej wyjątkowej, dziesiątej już edycji jarmarku! Będzie iście po szlachecku!