Inicjatywy

kwiaty, pole i drzewo w drodze do Dalkowa

Świąteczna zbiórka żywności w ramach akcji "Nasza Gwiazdka"

28 lis 2023 12:11
wydrukuj
Nie wszędzie święta wyglądają tak samo, nie zawsze na stole jest wszystko to, co tak bardzo kojarzy się nam ze świąteczną atmosferą... Stąd wyszliśmy z inicjatywą by w tym roku 𝗡𝗔𝗦𝗭𝗔 𝗚𝗪𝗜𝗔𝗭𝗗𝗞𝗔 była wyjątkowa. Pod tą nazwą organizujemy 𝗥𝗔𝗭𝗘𝗠 z wieloma organizacjami cykl świątecznych działań.
Dzisiaj przedstawiamy jedną z nich: świąteczną zbiórkę żywności organizowaną wraz z Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gaworzycach i Parafialnym Zespołem CARITAS w Gaworzycach.
 
  • Zbiórka trwa do 15 grudnia br. Zakupione towary można przynosić do GOPS (ul. Okrężna 85), do Urzędu Gminy (b. 212 - u Asi i Karoliny), a także w zaprzyjaźnionych sklepach, które odpowiedziały pozytywnie na nasze zaproszenie. O nich będziemy jeszcze informować.
  • Zbieramy artykuły, które pomogą stworzyć wyjątkową świąteczną aurę: produkty konserwowe / artykuły zamknięte hermetycznie o dłuższej dacie przydatności do spożycia, takie jak np. śledzie, ryż, kasza, kawa, herbata, kakao, mleko w proszku, kajmak, masa makowa w puszce, pierniki, miód, orzechy, przyprawy korzenne, masło, margaryna, olej, itp.
  • Dnia 17 grudnia br. będzie też można wesprzeć zbiórkę finansową organizowaną przez CARITAS w ramach której dokupione zostaną niektóre produkty.