Inicjatywy

kwiaty, pole i drzewo w drodze do Dalkowa

Przyjdź na spotkanie i zaprojektuj z nami kulturalną wizję swojej wsi

24 mar 2022 07:03
wydrukuj
Ruszył cykl spotkań we wszystkich miejscowościach na terenie gminy Gaworzyce w związku z realizowanym przez nasz ośrodek kultury projektem pn. "Kultura OdNowa" w ramach środków z programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum Kultury.

To projekt, który po dziewięciu latach wrócił do gminy Gaworzyce (w roku 2013 realizował go ówczesny Dom Kultury "Jowisz"). Projekt ma na celu przybliżyć ośrodek kultury do mieszkańców (i mieszkańców do ośrodka), pokazując jak wiele przedsięwzięć można zrealizować wspólnie, ale też wskazać obszary do działań kulturalnych. W pierwszym etapie projektu skupiamy się bowiem na poszukiwaniu zasobów, któymi dysponuje dana społeczność. Próbujemy też określić jakie są Wasze potrzeby kulturalne, jakie oczekiwania, jak korzystacie z kultury.

To bardzo ważny etap, wnioski, które tu wypracujemy posłużą do stworzenia "Diagnozy potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Gaworzyce". To dokument do, którego będziemy wracać latami.

Za nami pierwsze spotkanie, które odbyło się wczoraj (23/03) w Dzikowie. To było twórcze spotkanie, które rozpoczęło się mniej więcej tak: "my tu nic nie mamy", a skończyło na tym, że wyszliśmy z zapełnionymi kartkami, pełnymi zasobów: w postacie naszych talentów, pasji, zainteresowań, miejsc i możliwości. Wysnuło się kilka kluczowych kategorii na realizację pomysłów, o których rozmawialiśmy aż do zmierzchu. Wierzymy, że mieszkańcy Dzikowa zgłoszą swoje pomysły do konkursu, który ogłosimy już niebawem - zapowiadają nasi animatorzy - Asia i Rafał.

Już dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie. O godz. 17:30 w świetlicy wiejskiej w Mieszkowie czekać będziemy na mieszkańców tej wsi. A dalszy rozkład jazdy poniżej.

Drodzy Mieszkańcy, zachęcamy do udziału w spotkaniach. Trwają one zazwyczaj ok. 1,5 godziny, ale pozwalają wypracować zasoby, działania, z których będziemy korzystać przez najbliższe lata. Im nas więcej, tym lepiej. Do zobaczenia!