Inicjatywy

kwiaty, pole i drzewo w drodze do Dalkowa

35 tys. zł na sport

02 cze 2021 08:06
wydrukuj
Taką kwotę pozyskały organizacje pozarządowe prowadzące działalność na terenie naszej gminy w ramach programu "Klub 2021" ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jakie dyscypliny będą królować w najbliższym czasie w naszej gminie? Oprócz piłki nożnej, to także piłka ręczna, siatkówka oraz zajęcia na rolkach.

Dobre informacje z Ministerstwa pojawiły się wraz z początkiem tygodnia. Na liście rankingowej znalazły się trzy kluby związane z naszą gminą. Pierwszy z nich to Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" w Gaworzycach z dotacją 15 tys. zł na zajęcia piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki oraz zajęcia na rolkach. Dotacja pokryje wynagrodzenia instruktorów oraz zakup sprzętu sportowego.

Po raz pierwszy dotację w ramach programu "Klub" otrzymał nasz Gminny Ludowy Klub Sportowy Gaworzyce oraz UKS Kopalniak. Oba kluby otrzymają 10 tys. zł, z czego część środków zostanie przeznaczona na wynagrodzenia trenerów, a druga część na zakup sprzętu sportowego.

Serdecznie gratulujemy naszym klubom determinacji, mając nadzieję, że otrzymane granty pozwolą jeszcze bardziej upowszechniać sportową pasję wśród młodych ludzi.