Inicjatywy

kwiaty, pole i drzewo w drodze do Dalkowa

220 tysięcy na zakup nowego wozu dla OSP Gaworzyce

16 lut 2023 07:02
wydrukuj
Wczoraj w siedzibie KGHM Polska Miedź S.A. odbyła się konferencja prasowa z udziałem Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaworzycach.

Fundacja KGHM Polska Miedź przekazała darowiznę Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaworzycach w wysokości 220 tys. zł, która zostanie przeznaczona na zakup średniego wozu ratowniczego dla jednostki. Symboliczny czek dla jednostki z rąk Pani Heleny Krupskiej, Prezes Fundacji, odebrał Tadeusz Kocik - Prezes jednostki wraz z Bartoszem Witkowskim, naczelnikiem OSP Gaworzyce.

Strażakom towarzyszył Wójt Gminy - Pan Jacek Szwagrzyk.

To ogromne wsparcie - dodam, że nie pierwsze dla naszych strażaków - już teraz z całego serca dziękujemy. Zakup tego auta przyczyni się z całą pewnością do poprawy bezpieczeństwa w regionie. Dodajmy, że nasi strażacy są bardzo często wzywani do zdarzeń na drodze ekspresowej S-3, ale również do akcji gaśniczych w regionie, których wciąż jest dużo. Zawsze można liczyć na ich pomoc! Pojawienie się nowego wozu praktycznie zaspokoi nasze potrzeby jeżeli chodzi o sprzęt zmechanizowany przeznaczony do akcji ratowniczo-gaśniczych.

logo fundacji KGHM

Koszt wozu, który planuje zakupić jednostka OSP Gaworzyce wynosi ponad milion złotych. Wraz z Strażakami liczymy również na wsparcie w tym zakresie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych (o nim więcej przeczytać można TUTAJ).