Zakończenie roku szkolnego klas I–III 26 cze 2026 13:06 wydrukuj W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach najmłodsi uczniowie pożegnali dziś rok szkolny w prawdziwie wakacyjnym nastroju. Tegoroczna uroczystość klas I–III została przygotowana w marynarskim stylu, który od pierwszych chwil wprowadził wszystkich w letni klimat. Uczniowie klas trzecich przygotowali wraz z nauczycielami przepiękny program artystyczny. Były piosenki, krótkie scenki i choreografie, które symbolicznie zamknęły ich trzyletnią przygodę w młodszych klasach. Dyrektor szkoły, Grażyna Chuda, zwracając się do uczniów, podkreśliła, że przed nimi ważny krok i nowy etap szkolnej drogi. - We wrześniu spotkamy się już w nowej rzeczywistości, trochę doroślejszej - w czwartej klasie. Niech wiatr dmie w wasze żagle w zdobywaniu nowej wiedzy, nowych doświadczeń, w zawieraniu przyjaźni i znajomości. Tego z całego serca Wam życzę. W uroczystości uczestniczyła także Zastępca Wójta Gminy Gaworzyce, Beata Taczyńska‑Pietruś, która pogratulowała dzieciom ich pracy. - Gratuluję wszystkim wyników w nauce. Myślę, że ten rejs, tę podróż statkiem, którą rozpoczęliście trzy lata temu, będziecie kontynuować - płynąc przez ocean edukacji bez sztormów i bez burz. Życzę Wam wspaniałych i udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu! Podczas uroczystości wręczono również Kornele — wyróżnienia dla uczniów, którzy przez trzy lata nauki wykazywali się systematycznością, zaangażowaniem i bardzo dobrymi wynikami. W tym roku nagrodzono 18 uczniów, co najlepiej pokazuje, jak wielu młodych ludzi pracowało na swoje osiągnięcia krok po kroku, dzień po dniu. Wzorowy Uczeń klas III – Kornele Klasa III a: Maja Bartlewska, Wiktoria Garbacz, Zuzanna Kosmala, Milena Maślak, Wojciech Michalski, Joanna Najwer, Jadwiga Oleśków, Patrycja Wolak Klasa IIIb: Robert Borowicz, Bartosz Cieślak, Laura Kozak, Gabriela Krause, Paulina Lamla, Judyta Mikulska, Kajetan Poliński, Malwina Rokaszewicz, Zuzanna Sikora, Blanka Zymiak Wyróżnienie za włożony trud i wysiłek w poprawę zachowania Bartosz Prychacz‑Rzeźnik (2b) 100% frekwencja Maria Jarecka (1a), Izabella Garbacz (1c), Wiktoria Garbacz (3a) Na koniec pozostaje tylko powiedzieć: Ahoj, młodzi marynarze! Życzymy Wam spokojnego kursu przez wakacyjne fale i bezpiecznego powrotu do szkolnego portu we wrześniu. Zobacz także 26 cze 2026 Zakończenie roku szkolnego klas IV-VIII 17 cze 2026 „Muchomorki” zakończyły przedszkolną przygodę 16 cze 2026 „Jeżyki” pożegnały przedszkole