Edukacja

pole rzepaku

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje gminne

25 mar 2022 14:03
wydrukuj
Dzisiaj, tj. w piątek 25 marca br. w Szkole Podstawowej w Gaworzycach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej jest organizowany przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Gaworzycach, z Komendantem Gminnym Z OSP druhem Tadeuszem Kocikiem na czele, przy współudziale Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Gaworzycach, Komendy Powiatowej PSP w Polkowicach oraz Urzędu Gminy. Turniej służy propagowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.


Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania testy (40 pytań) w ciągu 45 minut.

Jury konkursowe, któremu przewodniczył przedstawiciel KP PSP bryg. Piotr Woźniakiewicz, wyłoniło następujących zwycięzców tegorocznego turnieju, którym serdecznie gratulujemy:

I grupa wiekowa (klasy I-IV)

  1. Olek Urbańczyk
  2. Maja Kłeczek
  3. Aniela Bryła 

 

II grupa wiekowa (klasy V-VIII)

  1. Karolina Chołoda 
  2. Julia Gaj
  3. Julia Kiwacka 

 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca w swoich grupach wiekowych będą reprezentować Gminę Gaworzyce na turnieju powiatowym, który w tym roku odbędzie się 28 kwietnia, również w Gaworzycach.