Edukacja

pole rzepaku

"Młodzież Zapobiega Pożarom"

22 lut 2024 14:02
wydrukuj
Dziś odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dzisiaj, 22 lutego, w Szkole Podstawowej w Gaworzycach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej ma na celu kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ekologii i ratownictwa. Służy również propagowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.


Turniej jest organizowany przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Gaworzycach przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Polkowicach, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Gaworzycach oraz Urzędu Gminy.

Jury konkursowe, któremu przewodniczył przedstawiciel KP PSP w Polkowicach Maciej Kwiatkowski, wyłoniło następujących zwycięzców tegorocznego turnieju, którym serdecznie gratulujemy:

I grupa wiekowa:

  1. Adrianna Snochowska
  2. Adam Skalski
  3. Adam Michalski

 

II grupa wiekowa:

  1. Małgorzata Pielech
  2. Antoni Leszczak
  3. Dominika Dudkowiak

 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Głogów oraz przez Gminę Gaworzyce.

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca w swoich grupach wiekowych będą reprezentować naszą gminę na turnieju powiatowym.