Edukacja

pole rzepaku

Młodzi druhowie i druhny z OSP wystartowali w zawodach w Chcianowie

28 lut 2024 10:02
wydrukuj
Występ w I Powiatowych Halowych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu polkowickiego dla wielu z nich było wielkim przeżyciem

W niedzielę, 25 lutego 2024r. w Chocianowie odbyły się I Powiatowe Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu polkowickiego. Z terenu gminy Gaworzyce udział w zawodach wzięły trzy drużyny – dwie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobuczynie oraz jedna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaworzycach.

 

Przygotowania do startu MDP z Kłobuczyna w zawodach odbywały się w remizie oraz na sali wiejskiej, gdzie młode strażaczki i strażacy sumiennie trenowali. W krew weszło im już wiązanie strażackiego węzła prostego oraz łączenie węży z prądownicą.

 

- Start w zawodach powiatowych był dla nich wielkim wydarzeniem i co niektórzy spali w łóżku przed zawodami z hełmami strażackimi pod poduszką ,,na szczęście” – zdradza Jan Michalski, Prezes OSP Kłobuczyn.

 

Start MDP Kłobuczyn w powiatowych zawodach odbył się praktycznie bez punktów karnych, co nie umknęło uwadze komisji sędziowskiej.

 

Jak się później okazało, drużyny reprezentujące OSP Kłobuczyn były najmłodsze ze wszystkich drużyn uczestniczących w zawodach z powiatu polkowickiego. Dwie druhny - Nadia Kwaśnik i Nikola Snochowska w tym roku dopiero zaczną naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Wśród chłopców najmłodszym zawodnikiem był Nikodem Urbańczyk.

  Przygotowania MDP z Gaworzyc odbywały się w Szkole Podstawowej w Gaworzycach.

 

- Dzięki uprzejmości pani dyrektor udało nam się rozłożyć tor na sali gimnastycznej, gdzie dzieci mogły w ogóle zobaczyć jak to wygląda i poćwiczyć – mówi Grzegorz Makowiecki, opiekun drużyny.

 

Następne spotkania w remizie skupione były na wiązaniu węzła i łączeniu ze sobą węży z prądownicą i rozdzielaczem.

 

- Choć dzieci nie zajęły czołowych miejsc, to były bardzo zadowolone ze swojego występu. Był to ich pierwszy start w zawodach strażackich – dodaje Kinga Skalska, która również pomagała przygotowywać się dzieciom do startu.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z terenu gminy Gaworzyce zostały nagrodzone oklaskami, a organizatorzy zawodów wręczyli zawodnikom nagrody, upominki i medale.

 

Skład MDP Kłobuczyn dziewcząt:

 

 1. Patrycja Snochowska
 2. Adrianna Snochowska
 3. Nikola Snochowska
 4. Nadia Kwaśnik
 5. Kalina Kurpet
 6. Ola Kwaśnik

 

Skład MDP Kłobuczyn chłopców:

 1. Szymon Skrzyniarz
 2. Kacper Kałużny
 3. Nikodem Urbańczyk
 4. Aleksander Urbańczyk
 5. Adam Michalski
 6. Michał Kaliński


Skład MDP Gaworzyce:

 1. Antonina Makowiecki
 2. Adam Skalski
 3. Maja Kłeczek
 4. Piotr Walczak

zdjęcia: OSP Kłobuczyn, OSP Gaworzyce