Edukacja

pole rzepaku

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

02 paź 2023 09:10
wydrukuj
29 września 2023 r. uczniowie oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach obchodzili Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

W ramach uroczystej inauguracji tego wydarzenia korowód uczniów w strojach sportowych na czele z panią dyrektor, która w myśl idei "W zdrowym ciele - zdrowy duch" poruszała się tego dnia po korytarzach naszej szkoły na wrotkach, wkroczył na murawę szkolnego boiska. Następnie miał miejsce poranny rozruch przy muzyce, a po nim, przeplatany marszem, trucht dookoła szkoły, tzw. "minutówki".

Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej odbyły się kolejno biegi przełajowe i wyścigi rzędów dla uczniów klas 1-3 oraz 4-6. Zawodnicy dali z siebie wszystko w międzyklasowych potyczkach, a także włożyli całe serce w kibicowanie kolegom i koleżankom ze szkolnej ławki.

Dodatkowo do dyspozycji  uczniów w czasie przerw były tory przeszkód na terenie zielonym przed szkołą oraz takie atrakcje jak badminton, tenis stołowy, gra w piłkę nożną czy zabawy z piłką siatkową, ręczną i koszykową.

Uczniowie klas 1-3 w ramach międzynarodowego projektu Active Sister Schools wzięli udział w tzw. ruchowym planie lekcji - połączyli przyjemne z pożytecznym. Podjęli się wyzwań o charakterze sportowo-edukacyjnym, poszerzając przy tym swój zakres słownictwa z języka angielskiego.

Serdecznie dziękujemy naszym nauczycielom wychowania fizycznego za zaplanowane atrakcje oraz zapewnienie dobrej zabawy okraszonej nutką rywalizacji.