Edukacja

pole rzepaku

3 miejsce w Czyściochowej Akademii dla Szkoły Podstawowej

13 maj 2022 13:05
wydrukuj
Wspaniałe wieści z Czyściochowej Akademi. Nasza Szkoła Podstawowa zajęła 3 miejsce w wyścigu o edukacyjny piknik, tym samym już 21 czerwca wszyscy uczniowie wezmą udział w wielkim edukacyjnym wydarzeniu.

W Programie Czyściochowa Akademia przez cały rok szkolny 2021/2022  śledziliśmy działania i aktywności naszych najmłodszych uczniów. Program obejmował obszary dotyczące higieny: jamy ustnej, nosa i ucha, czystości dłoni, zasad korzystania z toalety, mycia ciała, włosów oraz pielęgnacji skóry itp. Uczniowie brali udział w zajęciach, Świętach higienicznych, zabawach i eksperymentach. Uczestnicząc w wielu konkursach zdobyli wspaniałe nagrody.

 

W programie uczestniczyło 400 szkół z całego kraju. W naszej szkole do akcji Rossmanna przyłączyło się 5 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej zgłaszając łącznie 33 czyściochowe aktywności.

Najwięcej bo aż 20 zgłoszonych aktywności wykazała klasa Ib i wychowawca p. Jadwiga Kupnicka, która jest głównym koordynatorem programu w szkole.

Kolejnych 7 aktywności klasa Ia z wychowawcą P. Iwoną Rygiel.

Po 3 aktywności zgłosiły klasy II a z P. Haliną Błażkiewicz oraz IIIb z P. Bożeną Kiwacką.

Gratulujemy wygranej i dziękujemy za zaangażowanie w kształtowaniu dobrych nawyków higienicznych.