Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

W dniach 26.06-29.06.2015 r. w we włoskim Rimini odbył się Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży pod nazwą "MAGIA ITALIANA". Brali w nim udział zarówno tancerze jak i wokaliści, w tym Joasia Gaj.

(Joanna Gaj podczas występu)

 

Mieszkanka Gaworzyc zaprezentowała się w dwóch utworach: "Valerie"- Amy Winehouse oraz "Sutra"- zespołu Sistars, zdobywając uznanie Jury oraz publiczności zdobywając tym samym drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

Wprawdzie już trochę czasu od wycieczki minęło. Pod koniec czerwca mieszkańcy naszej gminy mieli okazję z bliska poznać Pragę. Spróbować lokalnych smaków, posłuchać czeskiego gwaru, sfotografować wszystkim znane zabytki i miejsca...

 

(uczestnicy wycieczki)

 

Wycięczki były dwie. Jedną organizował nasz Dom Kultury. Szybko jednak brakło miejsc. Drugą wycieczkę dla mieszkańców Kurowa Wielkiego, Witanowic, Śremu, Korytowa, Grabika, Gaworzyc a także okolicznych zorganizowała Radna naszej gminy - Bożena Wojtczak. Uczestnikom obu wycieczek dopisała pogoda, a czarujące miejsce, niezwykła Praga tylko rozpala chęci na więcej wyjazdów. Kto wie? Wakacyjny czas powoduje, że mamy chęć na więcej wyjazdów pełnych wrażeń...

 

 

Uprzejmie informujemy właścicieli nieruchomości sąsiadujących z pasem drogowym nowo budowanej drogi S - 3,  że Konsorcjum firm MIRBUD S.A. Wykonawca drogi ekspresowej S-3 Nowa Sól – Legnica (A-4) zadanie II: od węzła Gaworzyce do węzła Kaźmierzów o długości ok. 16,900 km wykonał wytyczenie i stabilizację:

  1. Granicy pasa drogowego – betonowy kamień graniczny z wyrytym krzyżem oraz palik drewniany,
  2. Osnowy geodezyjnej – stalowy pręt zabezpieczony betonem z rury PCV lub betonowy kamień z rurką oraz trzy paliki drewniane obwiązane taśmą drogową.
 
Wszystkie wytyczone punkty zostały jednoznacznie oznaczone i opisane na palikach drewnianych.
 Image
 

W celu minimalizacji utrudnień związanych z realizacją w/w inwestycji w związku ze zbliżającymi się w sezonie letnim pracami polowymi, prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na punkty osnowy geodezyjnej i granicy pasa drogowego.


W przypadku zniszczenia zastabilizowanych punktów osnowy geodezyjnej i granicy pasa drogowego, Wykonawca będzie zmuszony wystąpić  o odszkodowanie za każdy zniszczony element.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela MIRBUD S.A. Biuro Budowy S-3, Zadanie 2 Polkowice ul. Kopalniana 9.

 

Kliknij tutaj aby zapoznać się z pełną treścią Ogłoszenia

Trzeci Gaworzycki Jarmark Kupiecki produktów tradycyjnych i regionalnych odbył się w sobotę, 4 lipca. Upał mocno dawał się we znaki już od rana. O godzinie 15.00 było już naprawdę gorąco. Tym bardziej należy docenić zaangażowanie osób, które w barokowych strojach zdecydowały się wziąć udział w korowodzie i w pięknych strojach przywitać wszystkich przybyłych gości.

 

Liczna grupa osób wkroczyła do parku tuż po 15.00 prezentując barwne stroje i nawołując do zabawy. Chwilę później rozstrzygnięto konkurs na najlepsze przebranie nawiązujące do epoki baroku. Przypomnijmy, że nagrodą w konkursie było 1000 zł. Tu nikt nie miał wątpliwości - "Babska Akademia" stanowiła najliczniejszą grupę i nie składała się ona wyłącznie z kobiet. Ponadto uczestnicy własnoręcznie wykonali barokowe stroje, w których prezentowali się naprawdę wyjątkowo.

 

(najmłodszy uczestnik korowodu)

 

(Zwycięzcy nagrody, Babska Akademia z Gaworzyc)

 

Jarmark Kupiecki to oczywiście a i przede wszystkim stragany pełne swojskiego jadła oraz rękodzieła. Była wśród nich dawna kuchnia rycerska, miecze, wyroby z drewna, ceramiki, ekologiczne poszewki i torebki, biżuteria, miody, świeczuszki, mydełka. Stara porcelana i wyroby ze szkła oraz wiele innych.

Z terenu Gminy Gaworzyce można było spróbować przysmaków z Koźlic, Kurowa Wielkiego, Gostyni, Mieszkowa, Gaworzyc a także z Dalkowa. Przy pałacu można było odpocząć przy kawiarence artystycznej, w której także dominowały wypieki, a wśród nich placki ziemniaczane, pajda serowego chleba ze smalcem, szaszłyki, pieczone ziemniaki z twarożkiem a na deser - wykwintny sernik.

 

Podczas Jarmarku odbyła się również kampania informacyjno-promocyjna dotycząca produktów wysokiej jakości, w tym posiadających znak "Poznaj Dobrą Żywność". Znak PDŻ - Poznaj Dobrą Żywność jest przyznawany tylko wyrobom, które spełniają kryteria, opracowane przez Kolegium Naukowe ds. jakości produktów żywnościowych.
 
Oznaczenie znakiem jakości PDŻ - Poznaj Dobrą Żywność jest informacją, która ma pomagać konsumentowi w wyborze odpowiedniego dla niego produktu. Jednocześnie realizowany jest cel wspólnotowej polityki w zakresie żywności, polegający na poszerzaniu obszaru wysokiej jakości i różnorodności żywności na Wspólnym Rynku.
 
Oznaczenie to ma również na celu podnoszenie zaufania konsumenta do produktu żywnościowego poprzez informację o jego wysokiej i stabilnej jakości.

 

(na kupieckich straganach można było znaleźć rozmaite cuda)

 

Z kawiarenki rozciągał się również widok na to co dookoła, a doookoła działo się naprawdę sporo. Przy bocznej alei można było wziąć udział w Letniej Szkole Rzemiosła Ludowego i spróbować swoich sił w dawnym rzemiośle, m.in. w kowalstwie, wikliniarstwie, czerpaniu papieru i pisaniu gęsim piórem, tkactwie, miedziorycie, w malowaniu na drewnie czy filcowaniu. Lokalne Stowarzyszenie Miłośników Rękodzieła "Kreatywni" przygotowało warsztaty szyciowe, które także cieszyły się ogromnym zainteresowaniem naszych mieszkańców i gości.

 

 

 

Nieopodal rozbił się obóz historyczny, a tam znów - mnóstwo gier i zabaw dla dzieci i dorosłych. Strzelanie z łuku, walki na miecze, próby władnia szablą oraz wiele innych propozycji dla najmłodszych. Po raz pierwszy odbył się przed pałacem pokaz tresury konia i jak zawsze, od trzech lat, inscenizacje historyczne, w tym roku po raz pierwszy mogliśmy wyobrazić sobie jak wyglądał bunt chłopów w Gaworzycach. Było to niesamowite widowisko z udziałem broni palnej.

 

 

Popołudniem rozpoczęła się część artystyczna. O godz. 17.00 wystąpił kabaret Jurki z Zielonej Góry, gromadząc przed sobą wiele osób. Skecze w wykonaniu artystów bawiły wszystkich przez ponad godzinę. Wieczorną porą odbył się koncert zespołu Wędrowne Gitary, grający największe przeboje Czerwonych Gitar. Natomiast po godzinie 22.00  przed Pałacem mogliśmy podziwiać Teatr Avatar z Legnicy ze spektaklem pt. "Z mroku". Później zabawa trwała w najlepsze razem z Maćkiem Wowkiem z Muzycznego Radia.

 

(Występ Kabaretu Jurki)

 

(Wędrowne Gitary)

 

(Teatr Avatar podczas wieczornego spektaklu)

 

Gorąco pragniemy podziękować naszym Sponsorom, bez których trudno byłoby zorganizować tak wspaniałe wydarzenie. III Gaworzycki Jarmark Kupiecki produktów tradycyjnych i regionalnych wsparli:

- Związek Gmin Zagłębia Miedziowego,

- Powiat Polkowicki

- Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.

- Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o.

- Nadleśnictwo Głogów,

- Bank Spółdzielczy w Przemkowie,

- Dolnośląska Izba Rolnicza,

- Bank Zachodni WBK,

- Domrel Biuro Usług Inwestycyjnych,

- GPK Sita.

 

Ogromnie dziękujemy za okazane wsparcie!

 

 

 

 

 

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf