Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

Trwa projekt stowarzyszenia "Lepsze jutro, twórzmy dziś" realizowany w ramach grantu "Działaj Lokalnie", w ramach którego jedno z pomieszczeń byłego Urzędu przy ul. Okrężnej 85 zostanie zagospodarowane na siedzibę organizacji działającej na rzecz mieszkańców gminy Gaworzyce.

Mix zdjęć z realizacji projektu "Lepsze jutro na swoim"

Grant pozwolił gruntownie odświeżyć ściany, razem pomalowaliśmy ściany i sufity. Chłopaki pomogli w ułożeniu paneli, po czym można już było wybierać meble! Na początek kilka podstawowych regałów, stołów i witrynka! Zaopatrzyliśmy się też w ramki na fotografie bo dysponujemy pięknymi fotografiami z naszej gminy, ale i licznych akcji - wszystko to sprawi, że miejsce będzie nam przypominać dlaczego tu jesteśmy - mówi Joanna Brodowska, koordynator akcji.

 

Działanie sfinansowano ze środków programu "Działaj lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie, Fundacji "Porozumienie Wzgórz Dalkowskich" oraz samorządów Wzgórz Dalkowskich.

Zdjęcie przedstawiające skrzynię pełną jabłek w sadzie.Od 26 października 2020 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny.

 

Na złożenie dokumentów w tym jesiennym naborze rolnicy będą mieli czas do 24 listopada 2020 r. Oferta pomocy, która finansowana jest z budżetu  PROW na lata 2014-2020, skierowana jest do dwóch grup beneficjentów.

 

Pierwszą stanowią rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Rejestracja działalności musi nastąpić przed złożeniem wniosku o płatność. Ta grupa wnioskodawców może ubiegać się o wsparcie do 500 tys. zł.

 

Druga grupa obejmuje rolników lub ich małżonków prowadzących lub podejmujących prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD). W tym przypadku nie jest wymagane prowadzenie działalności gospodarczej, a maksymalna kwota dofinansowania wynosi 100 tys. zł.

 

Pomoc, jaką można otrzymać ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój”, przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji służących: przetwórstwu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż czy ziemniaków, przetwarzaniu produktów rolnych na cele energetyczne czy zamrażaniu lub przechowywaniu produktów rolnych.

 

Katalog inwestycji, na które można otrzymać wsparcie, obejmuje m.in. budowę, rozbudowę lub modernizacji budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej; zakup oraz instalację maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania; aparatury pomiarowej i kontrolnej; inwestycje związane z dostosowaniem pomieszczeń pomocniczych służących przygotowaniu posiłków (np. kuchni) i pomieszczeń gospodarczych służących do przechowywania produktów żywnościowych oraz zakup maszyn czy urządzeń służących ochronie środowiska.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową. 

W ramach propagowania wśród uczniów zdrowego stylu życia w piątek 9 października odbył się bieg „ziemniaczana sztafeta” pod hasłem „Aktywność rodzi pozytywność”.

 

Bieg został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski dla klas 4-8. Każda klasa do biegu zgłosiła 4 uczestników: dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Bieg odbył się na boisku, każdy uczeń miał do pokonania okrążenie ok 280m. Następny uczeń mógł wystartować dopiero po ukończeniu okrążenia przez poprzedniego, gdy otrzymał pałeczkę w wyznaczonej strefie zmian. Rolę pałeczki w tym biegu pełnił ziemniak. Mierzony był czas dla każdej klasy i o wyniku zadecydowała pozycja na mecie ostatniego ucznia z danej klasy. Uczniowie świetnie się bawili przekazując sobie ziemniaka i walcząc o jak najlepszy wynik dla klasy. Poza dyplomami dla klas wszyscy uczestnicy biegu otrzymali słodką nagrodę.

 

nadesłano: Beata Kęska, SP w Gaworzycach

 

Mix zdjęć dot. wydarzenia. Na zdjęciach widać uśmiechniętych uczniów w sportowych strojach.

Biuro Terenowe ZUS w Polkowicach informuje, że od 12 października br. do odwołania – w związku z sytuacją epidemiczną – w Biurze Terenowym ZUS w Polkowicach przy ulicy Górnej 4 czasowo niedostępna jest bezpośrednia obsługa klientów. Budynek przejdzie dezynfekcję.

Bezpośrednia obsługa klientów możliwa jest w innych placówkach terenowych ZUS:
· Lubin (ul. Drzymały 12; 59-300 Lubin);
· Głogów(ul. Gustawa Morcinka 14; 67-200 Głogów).
Są to jednostki ZUS zlokalizowane najbliżej Polkowic.

We wskazanych placówkach ZUS wnioski oraz dokumenty można także złożyć bez osobistego kontaktu z pracownikami ZUS do specjalnej skrzynki na dokumenty.

Zachęcamy klientów także do załatwiania spraw w ZUS bez wychodzenia z domu – przez Internet, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz drogą telefoniczną.

Do dyspozycji klientów jest ogólnopolska infolinia pod numerem tel. 22 560 16 00, dostępna w dni robocze (pn.–pt.) w godzinach 7:00–18:00.

Pod numerem tel. 22 11 22 111 do dyspozycji klientów jest również specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym.

Dodatkowe numery telefonów, które udostępniamy klientom ZUS do kontaktu:
· tel. 75 646 89 40 – w sprawach dochodowych (płatników składek i ubezpieczonych);
· tel. 75 646 88 55 – w sprawach świadczeń (emerytur, rent, zasiłków).

Dokumenty i wnioski mogą Państwo przesłać pocztą na adres placówki w Legnicy:
Oddział ZUS w Legnicy
ul. Władysława Grabskiego 26,

59-220 Legnica

Trwa plebiscyt Mistrzowie Agro 2020. Do kategorii Sołtys Roku zgłoszono już m.in. Sołtysa Gaworzyc - Jana Rygiel, który sołtysuje nam od 1970 roku! Zgłoszeni zostali także Sławomir Mamzer - Sołtys Kłobuczyna, Maciej Wota - Sołtysa Koźlic i Pani Maria Pucyk - Sołtys Kurowa Wielkiego. Zachęcamy do oddania głosu na wybranego kandydata! Sołtysi uwierzcie "robią dobrą robotę" .

 

Plebiscyt odbywa się na stronie Gazety Wrocławskiej - tutaj.

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf