Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

W piątek, 23 października przeszło 50 osób - przedstawicieli sołectw i organizacji społeczno-kulturalnych z terenu Gminy Gaworzyce wzięło udział w wyjeździe studyjnym do dwóch miejscowości, w tym do odnaczonych w tym roku tytułem "Najpiękniejszej Wsi Dolnego Śląska" - Czapli w Gminie Pielgrzymka. Organizatorem wyjazdu była Gmina Gaworzyce.

Ten pomysł już dawno chcieliśmy zrealizować, podążając za wzorem Urzędu Marszałkowskiego naszego województwa, który organizuje podobne wyjazdy w  ramach programu Odnowy Wsi Dolnośląskiej czy Sieci Najciekawszych Wsi.

Wyjazdy do miejscowości innych niż nasze,a  jednak borykających się często z tymi samymi problemami, tymi samymi wyzwaniami, pozwala z innej perspektywy spojrzeć na swoją wieś. I to jest już dużo - własnie perspektywa, jakieś odniesienie wobec którego możemy spojrzeć na swoją miejscowość w zupełnie innym świetle. Wydaje się nam, że to się udało w piątek sprawić, a tym samym odświeżyć nieco zapał i relacje między uczestnikami wyjazdu.

Zaczęliśmy od Miodowego Zakątka w Luboszowie, gdzie z przyjemnością wysłuchaliśmy z ust teoretyka i pasjonata pszczelarstwa opowieści o zagrodzie, uprawach, życiu pszczół i właściwościach leczniczych miodu. Stamtąd wyruszyliśmy w stronę Ławszowej, Leśnej Wsi nad Kwisą. Wieś zaprezentowała nam p. Wanda Abram, opowiadając o zrealizowanych działaniach, współpracy z innymi organizacjami wewnątrz wsi i poza nią, m.in. z leśnictwami, których w sercu Bolnośląskich Dorów jest naprawdę sporo.

 

Ławszowa - Leśna Wieś nad Kwisą

 

Ławszowa jest przykładem, na to, że wystarczy jeden zwariowany pomysł, aby "coś" ruszyło. Tutaj motorem napędowym wsi stały się spływy pontonami. Wykorzystano uroki niedużej rzeki Kwisy, to co było na miejscu zawsze, czysta natura. Potem to już tylko kolej rzeczy i pomysł, że można zrobić coś więcej. Infrastruktura, oznakowanie, wykorzystanie talentów mieszkańców - dzięki którym, mogliśmy wziąć udział w warsztatach ceramicznych oraz tworzenia zwierzątek z siana i nici.


Kiedy już powstały zwierzątka, misy i inne gliniane cuda nadszedł czas by wyruszyć w stronę Czapli, w Gminie Pielgrzymka. Tam w świetlicy prezentację przygotowały dla nas Marzena i Ewelina Szkutnik, siostry i aktywistki społeczne, które razem zrealizowały wiele projektów. Prezentacja i film zrobiły nas nas duże wrażenie, ale jeszcze większe, estetyka wsi. Piasek i kamień, motyw przewodni, zdominował krajobraz wokół świetlicy i wielu skwerków. Mnóstwo frajdy przyniosła "Olimpiada Flinstonów" a więc pojedynek między dwoma zespołami w wesołych strojach ze znanej kreskówki.

 

Czaple - Wieś Piasku i Kamienia

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej Galerii Zdjęć z wyjazdu na stronie oraz Facebooku!

VIII SESJA RADY GMINY GAWORZYCE

 

odbędzie się 29 października 2015 r. o godz. 14.00 w Pałacu w Gaworzycach

 

 

Porządek Obrad - kliknij w obrazek

 

 

W sierpniu br. prosiliśmy mieszkańców Gminy Gaworzyce o opinie dotyczące nowego logotypu Gminy Gaworzyce. Zaprezentowano 16 propozycji przygotowanych przez Kacpra Tęcza, z zawodu grafika, a dziś naszego stażystę. Przedstawiliśmy je publicznej wiadomości, tak by zebrać opinie i sugestie mieszkańców. Wśród trzech typów zebranych przez mieszkańców znalazło się także jedno, które jako znak graficzny, pozwala świetnie wykorzystać jego formę, a jednocześnie staje się spójnym wyróżnikiem naszej gminy, z którym mamy nadzieję, będziecie się Państwo w pełni identyfikować.

 

(nowy logotyp Gminy Gaworzyce)

 

Trzynaście kwadratów z zaznaczonym na biało konturem naszej gminy symbolizuje trzynaście miejscowości, które składają się na naszą gminę. Ponadto trzynaście kwadratów układa się w znak "ok!". Kolory logotypu (złoto i błękit) nawiązują do barw prawidłowego herbu Gminy Gaworzyce, nad którego opracowaniem przez długi okres czasu pracowali historycy, specjalizujący się w dziedzinie zwanej heraldyką. Błękitna barwa symbolizuje wartości takie jak piękno, prawość, wierność, łagodność - natomiast połączenie błękitu ze złotem symbolizuje radość. Ponadto błękit nawiązuje do barwy pola tarczy dawnego herbu Gaworzyc, ale również nawiązuje do błękitnej sukni postaci Matki Boskiej w herbie Powiatu Polkowickiego, w granicach której znajduje się nasza gmina oraz do barwy pola tarczy herbu Legnicy, do której niegdyś Gaworzyce podlegały.

 

Mamy nadzieję, że szybko przekonają się Państwo do nowego logotypu. Sukcesywnie będziemy starać się, by był on rozpoznawalny nie tylko wśród mieszkańców naszej gminy, liczymy, że z Państwa pomocą właśnie tak się stanie.

 

W dniu jutrzejszym będziemy losować wśród wszystkich osób, które wyraziły swoją opinię na naszym FanPage'u drobne upominki.

Informacje organizacyjne dla liderów wiejskich biorących udział

w wyjeździe studyjnym organizowanym przez Gminę Gaworzyce dnia 23.10.2015 r.

 


W najbliższy piątek, 23 października br. odbędzie się wyjazd studyjny dla przedstawicieli wszystkich sołectw z terenu Gminy Gaworzyce do dwóch wsi tematycznych położonych w woj. dolnośląskim. Będzie to Ławszowa - Leśna Wieś nad Kwisą oraz Czaple - Wioska Piasku i Kamienia.

 

Celem wyjazdu jest prezentacja dobrych praktyk w zakresie tworzenia i funkcjonowania wsi tematycznych, aktywności społecznej i realizacji projektów mających na celu rozwój wsi. Wioski tematyczne to mechanizm umożliwiający chociażby pozyskiwanie źródeł na działania wewnątrz wsi oraz, w rezultacie, dający możliwość podjęcia pracy osobom, które wykorzystają jej potencjał.

 

Udział w wyjeździe wezma przedstawiciele 13 sołetcw, w tym sołtysi, członkowie rad sołeckich oraz inni aktywiści lokalni, a także przedstawiciele organizacji, które współpracują z mieszkańcami, zwłaszcza w sferach pobudzania aktywności społeczno-kulturalnej.

 

Kilka informacji organizacyjnych:

 

7.45 - zbiórka na przystanku w Gaworzycach, przy ul. Głównej - obok poczty. /w związku z robotami, mającymi mieć miejsce przy ul. Głównej miejsce wyjazdu może ulec zmianie, jednak bezwzględnie spotykamy się wszyscy w wyznaczonym miejscu (ewentualnie razem przejdziemy do miejsca odjazdu)

 

8.00 - wyjazd w kierunku Ławszowej; (po drodze zabieramy przedstawicieli Sołectwa Kłobuczyn)

 

Ok. 9.30. ŁAWSZOWA, Gmina Osiecznica

Tu: pobyt w gospodarstwie pasiecznym "Miodowa Zagroda", prezentacja Pani Wandy Abram, która opowie o tym jak dziś funkcjonuje wieś, o jej sukcesach i wyzwaniach, a także o korzyściach z partnerstkiej współpracy przy realizacji projektów.

Do wyboru:

Warsztaty ceramiczne / Warsztaty z darów lasu / Spacer po wsi - Questing.

Poczęstunek.

 

Ok. 13.30 - wyjazd w kierunku Czapli

 

14.30 CZAPLE, Gmina Pielgrzymka (TEGOROCZNY LAUREAT KONKURSU "NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNEGO ŚLĄSKA)

 

Tu: OBIAD, a następnie prezentacja p. Eweliny Szkutnik - Sołtys Wsi dot. działań podejmowanych wsi, pomysłu na wieś, współpracy z organizacjami oraz przedsiębiorstwami.

Następnie warsztaty "PIASKOWY ZAWRÓT GŁOWY" w 2 grupach. Pamiątki z Czapli.

Questing. Spacer po wsi. Gra terenowa, w której uczestnicy poznają historię lasów czaplańskich docenioną i nagrodzoną przez Prezydenta RP, a opisaną na mini-ścieżce kamiennych krzyży.

Olimpiada Flinstonów. Zabawy integracyjne.

 

Ok. 18.30 - Wyjazd w kierunku Gaworzyc.

 

Proszę się przygotować na różną pogodę: ciepły ubiór i wygodne buty będą w sam raz. Obiad przygotują mieszkanki Czapli, jednak warto mieć przy sobie "coś na ząb", gdyż powrót przewidziany jest na wieczór.

 

W razie ewentualnych problemów z dotarciem na miejsce zbiórki w piątek rano proszę dzwonić: Joanna Brodowska, 782 666 876.

W razie innych pytań organizacyjnych: 76 8316 285 w. 45.

 

 

 

 

 

 

OBWIESZCZENIE

Starosty Powiatowego w Polkowicach

z dnia 12.10.2015 r.

 

dot. zezwolenia na realizację inwestycji drogowej pn. "Przebudowa drogi wraz z rozbudową chodnika, skrzyżowania i infrastruktury towarzyszącej drogi powiatowej  nr 1151D, w miejscowości Gaworzyce - na odcinku od budynku nr 85 do skrzyżowania z ulicą Kresową i Parkową"

 

Kliknij, aby zapoznać się z pełną treścią Obwieszczenia

 

OGŁOSZENIE POLKOWICKIEGO ZARZĄDU DRÓG POWIATOWYCH

O DRUGIEJ AUKCJI NA SPRZEDAŻ DREWNA

 

Druga aukcja ustna dotyczy sprzedaży drewna pochodzącego z wycinki drzew zlokalizowanych w pasach drogowych dróg powiatowych na terenie powiatu polkowickiego.

Przedmiotem aukcji jest drewno opałowe liściaste różnego gatunku w sortymencie S4-drewno opałowe w ogólnej ilości 130,32 m3 ułozone w 26 stosów o łącznej wartości 17 602,92 zł.

 

Szczegóły dot. aukcji znajdą Państwo pobierając folder, w którym zapoznać się można z pełną treścią ogłoszenia, regulaminem aukcji, zdjęciami drewna, a także pobrać wymagany załącznik.

 

Aby pobrać folder proszę kliknąć w obrazek poniżej:

 

 

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf