Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

"RZECZ O KASZTANACH"

 

Spotkanie z Leśnikiem w Bibliotece w Kłobuczynie, 28 kwietnia (czwartek) o godz. 15.30

 

W Kłobuczynie ruszyły działania zmierzające do utworzenia wsi tematycznej. Ogrom pomysłów, mnóstwo energii i wielka przygoda, która właśnie się rozpoczyna.

Pierwsze spotkanie "Rzecz o kasztanach" zorganizowano dla najmłodszych w Bibliotece w Kłobuczynie. Odbędzie się jutro (w czwartek, 28 kwietnia 2016 r.) o godz. 15.30. Gościem Biblioteki będzie leśnik z Nadleśnictwa Głogów - Pani Maria Kubicka.

 

Organizatorzy zachęcają, aby zabrać ze sobą białe koszulki, będzie niespodzianka!

Dawno, dawno temu dzieci słuchały bajek opowiadanych przez swoje babcie i dziadków. Dzisiaj w epoce opanowanej przez media, babcie i dziadków zastąpiły płyty z bajkami i gry komputerowe. Jednak żadna z bajek całego świata nie cieszy się takim rozgłosem jak fantastyczna baśń braci Grimm - "Kopciuszek".

 

 

Różni ludzie różnie opowiadają tą bajkę, ale nasze maluchy - uczniowie klas I usłyszeli ją w wykonaniu aktora Teatru Zielonogórskiego Pana Marka Sitarskiego. Aktorowi towarzyszyły kukiełki. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda prawdziwy teatr kukiełkowy, a także poznać terminy teatralne takie jak "kukiełka", "marionetka", "pacynka", "sycylijka", "scenografia" itd. I w tym miejscu naszym maluchom należą się wielkie brawa nie tylko za to, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu ale również za wiedzę jaką zabłysnęły przed naszymi gośćmi.

"Kopciuszek” jest niezwykle wartościową i pouczającą bajką. Ukazuje ponadczasową prawdę o tym, że dobro zawsze wygrywa ze złem. Uczy nas również, że warto wierzyć w swoje marzenia i nigdy nie należy z nich rezygnować. Nasi mali odbiorcy z pewnością zrozumieli przesłanie i wzięli je sobie głęboko do serduszka.

 

Zdjęcia w naszej Galerii!

 

Nadesłano: B. Wojtczak, Gminna Biblioteka Publiczna

Kliknij w wybrany program i sprawdź

Już po raz V odbędzie się Majówka Parafialna przed kościołem pw. św. Barbary w Gaworzycach. Plac przed czerwonym, ceglanym kościołem, wizytówką Gaworzyc, znów stanie się żywym miejscem spotkań.

/kliknij w plakat, aby powiększyć/

 

Wśród ciekawostek podczas festynu można spodziewać się kawiarenki pod chmurką, a w niej tradycyjnie już papieskich kremówek, czy bigosu ks. Wikariusza. Ciekawi jesteśmy również, kto zdobędzie tytuł "Parafialnego Siłacza" w siłowaniu na rękę o Puchar Ks. Proboszcza.

 

Gratką dla regionalistów może być wizyta na dzwonnicy kościoła lub w mauzoleum rodziny von Tschammer.

 

Podczas Majówki wystąpią również lokalni artyści, w tym Klub Seniora, członkowie Wolontariatu Młodzi Jana Pawła II oraz grupa teatralna z Domu Kultury "Jowisz". Będa koncerty, kabaret i dużo atrakcji dla najmłodszych.

 

Serdecznie zapraszamy!

Mamy przyjemność zachęcić Państwa do udziału w pieszej wycieczce po Wzgórzach Dalkowskich. Mieszkamy w pięknej okolicy, wiosna w pełni - warto więc nacieszyć oczy i nabrać energii poznając przy tym okolicę. Góra Jajo, Góra Jana, Rezerwat Dalkowskie Jary i Annabrzeskie Wąwozy szczególnie zachwycą właśnie o tej porze roku, tym bardziej, gdyż spacer uzupełniony będzie opowieścią naszych lokalnych pasjonatów regionu.

 

Przypominamy, że zostało jeszcze kilka dni, bowiem tylko do 30 kwietnia br. można zgłaszać wnioski do lokalnego Programu Grantowego "Działaj Lokalnie".

 

Dofinansowanie otrzymają te projekty, które:

 

* zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego,    

* wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności,

* mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji,    

* przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności,    

* będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego – samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych,    

* będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe,    

* nowe działania/nową ofertę dla mieszkańców, albo włączają nowe środowiska w prowadzone wcześniej działania.

 

Realizacja inicjatyw przez lokalne organizacje ubiegające się o dotację będzie możliwa w okresie od 1 maja 2016r. do 31 grudnia 2016r. Pula środków na realizację inicjatyw wynosi, co najmniej 65.000 złotych. Organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą się ubiegać o dotacje do 6 tys.zł na realizację zadania służącego dobru wspólnemu.

 

Elektroniczny Generator Wniosków znajduje się TUTAJ.

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf