Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

Myśl! Nie poddawaj się! Dąż do celu! Błąd nie jest porażką! „Nie musimy być mistrzami aby zaczynać, lecz musimy zacząć, by nim się stać”! – to hasła, którymi przepełnione było pierwsze w Filii Biblioteki w Kłobuczynie spotkanie autorskie z Michałem Zawadką – autorem książek dla dzieci.

 

Spotkanie, a w zasadzie warsztat „nauka w codzienności”, przepełnione było eksperymentami, doświadczeniami i przede wszystkim wymagało od małych uczestników myślenia i szukania odpowiedzi w świecie roślin i zwierząt, od których pewnie jeszcze niejednego będziemy się mogli nauczyć. Bo czy ktoś kiedyś przypuszczał że listek klonowy stanie się inspiracją a właściwie dokładnym prototypem śmigła samolotu, a kałamarnica silnika odrzutowego, że sposób działania rosiczki spowoduje wynalezienie zamka błyskawicznego, a kwiat łopianu przyczyni się do powstania niezbędnego dzisiaj rzepu? Ciekawostek podczas spotkania było dużo, dużo, więcej!   Uczestnicy dowiedzieli się jak wynaleziono telefon i jaki w tym zacny udział ma pająk, dlaczego banknoty się nie brudzą i co z tym wspólnego ma kwiat lotosu, ale przede wszystkim dostrzegli rzecz najważniejszą: trzeba próbować i nie poddawać się jak Edison, który znalazł 10 tysięcy sytuacji, w których żarówka nie działa po to, by znaleźć jeden sposób, kiedy żarówka świeci.  Spotkanie przesympatyczne, w 100 % udane, a przede wszystkim bardzo pozytywne i twórcze. Momentem kulminacyjnym było stworzenie przez dzieci własnej rakiety odrzutowej – prawdziwy hit! Mali odkrywcy do dzieła! Świat na was czeka! Małymi krokami dojdziecie do celu. Wyobraźcie sobie świat!

 

Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej za ufundowanie tak cennego spotkania autorskiego. Tegoroczne hasło XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „ Biblioteka inspiruje”, w którym właśnie jesteśmy, dzięki Panu Zawadce w pełni potwierdzone!

nadesłano: Filia GBP w Kłobuczynie

Pragniemy podzielić się z Państwem fotorelacją z Dnia Bibliotekarza w Gminnej Bibliotece Publicznej. W tym miejscu My Bibliotekarze chcemy bardzo gorąco podziękować dzieciom i nauczycielom Szkoły Podstawowej Pani Iwonce i Pani Bożence, którzy w tak ważnym dla nas dniu przygotowali piękną część artystyczną, słodkości i kwiaty. Przy tej okazji uczniowie klasy I a zostali uroczyście pasowani na czytelników naszej Biblioteki.

Przejdź do Galerii Zdjęć - kliknij.

Nadesłano: Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej

W miniony poniedziałek w ramach Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem "Biblioteka inspiruje” gościem Biblioteki Gminnej był Michał Zawadka. Spotkanie zostało zorganizowane dla uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej. Warsztaty nosiły tytuł NAUKA W CODZIENNOŚCI - CIEKAWOSTKI ŚWIATA NATURY.

 

 

Jak widać na powyższym zdjęciu - były bardzo inspirujące. Pokazały dzieciom niesamowite rozwiązania techniczne i naukowe przedmiotów codziennego użytku, mające swoje korzenie w przeszłości i naturze (inspiracją dla nich były rośliny i zwierzęta). Pan Michał pokazał dzieciom jak podglądać naukowców i wykorzystywać ich wiedzę i drogę od momentu pomysłu ,aż do chwili powstania wynalazku. Zawadka uświadamiał dzieciom że błąd nie jest porażką a jedynie krokiem do sukcesu. Dzięki zabawie dzieci zobaczyły wiele wynalazków zainspirowanych naturą takich jak rzepy, suwaki, przyssawki i koparki. Super zabawą okazało się wspólne budowanie rakiet, które uleciały w powietrze i zapełniły przestrzeń biblioteki. Pan Michał zaprezentował również książkę swojego autorstwa. Spotkanie trwające około 1,5 godziny okazało się tak interesujące, że chociaż pora była bardzo wczesna to dzieci nie zdążyły się znudzić. Nie było to również możliwe dlatego, że Zawadka jest osobą bardzo aktywną i posiadaczem wielu talentów: pisze, jest aktorem, mimem, lektorem, tancerzem, akrobatą i kaskaderem.

 

W konkursie organizowanym przez biblioteki powiatu polkowickiego pt. "Czy wiesz kto to wynalazł" ze szkoły Podstawowej w Gaworzycach wzięło udział sześcioro dzieci. Ogólnie z całego powiatu wpłynęło ponad 40 prac. Jedną z nagród udało się zdobyć naszej uczennicy Kindze Olszewskiej, która otrzymała od Michała Zawadki książkę z autografem ufundowaną przez MGBP w Polkowicach, która była jednocześnie sponsorem spotkania.

nadesłano: B. Wojtczak, Gminna Biblioteka Publiczna

Przejdź do Galerii Zdjęć

Fundacja  Edukacyjna  Przedsiębiorczości przy wsparciu  Agencji Nieruchomości Rolnych jako organizatora wstępnej rekrutacji kandydatów w roku  akademickim 2016/2017 kontynuuje realizacje Programu XV edycji "STYPENDIA POMOSTOWE".

 

DLA KOGO STYPENDIA NA STUDIA?

 

O stypendia na I rok studiów mogą ubiegać się maturzyści, którzy zostali przyjęci na stacjonarne studia w polskich akademickich uczelniach publicznych, realizowane w trybie jednolitym lub dwustopniowym, pochodzący ze wsi i małych miast do 20 tys. mieszkańców, z rodzin o niskich dochodach, osiągający dobre wyniki w nauce. Adresatami Programu jest młodzież pochodząca z rodzin pracowników dawnych PGR, uczestnicy finałów olimpiad przedmiotowych, wychowankowie rodzin zastępczych i państwowych domów dziecka oraz młodzi ludzie rekomendowani przez lokalne organizacje pozarządowe uczestniczące w Programie.

 

O stypendia na starsze lata studiów mogą się ubiegać stypendyści pomostowi, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce.

 

Stypendium na I rok studiów wynosi 5.000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł. Na starszych latach wysokość stypendiów jest zróżnicowana.

 

Więcej o programie stypendiów pomostowych: http://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-i-rok/

Tylko do niedzieli, 22 maja 2016 r. osoby w wieku 16+ z terenu Dolnego Śląska mogą oddać swój głos (każda osoba tylko jeden) w pilotażowym programie realizowanym przez Urząd Marszałkowski naszego Województwa.

 

Do programu zgłosiliśmy 2-dniowe wydarzenie odbywające się na torze motocrossowym w Gaworzycach - DUSTY SPORTS FESTIVAL (Festiwal Sportów Zakurzonych), III Moto-Piknik, Gaworzyce 2016. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-11 września. To festiwal sportów, w których można się nie tylko nieźle pobrudzić, ale i doskonale bawić. Prócz zawodów motocrossowych nie braknie tutaj innych sportowych wrażeń: tory przeszkód na czas dla dzieci i dorosłych, wcale niełatwe biegi po torze motocrossowym (indywidualne i dla "zakochanych", w parach), festiwal kolorów i energetyczna kolorowa zumba, rajdy BMX oraz wiele innych. Prócz tego koncert wieczorową porą, nieodłączny element - ognisko i mnóstwo, ale to mnóstwo dobrej energii.

 

Projekt obecnie zajmuje miejsce na podium, co pozwala zdobyć kwotę 26 tys. jednakże na tym etapie trwa już zacięta walka i każdy głos jest na wagę złota, dlatego prosimy o włączenie się w akcję zachęcania do głosowania osób w Państwa środowiskach: w szkołach, w pracy, rodzinie.

 

Wesprzyjmy przemianę dzikiego wysypiska w miejsce, z którego wszyscy dziś możemy być dumni. Oddajmy głos na projekt z Gaworzyc przechodząc na stronę głosowania:

 

 

Jeśli Twój sąsiad, znajomy nie ma możliwości oddania głosu w domu, a chciałby wesprzeć pomysły i działania lokalnej społeczności,  serdecznie zapraszamy do budynku Urzędu Gminy w Gaworzycach, pok nr 1, na parterze. Udostępniamy tu komputer dla celów głosowania.

 

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf