Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi nielegalnego zakopywania przez hodowców padłej trzody chlewnej Główny Lekarz Weterynarii informuje, co następuje:


Zgodnie z przepisami rozporządzenia (WE) nr 1069/2009 padła trzoda chlewna stanowi materiał kategorii 2. Zwierzęta podejrzane o choroby zakaźne powinny być przekazywane do unieszkodliwienia w zakładach utylizacyjnych kat. 2 lub 1.  W w/w zakładach uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego są przetwarzane zatwierdzoną metodą z zastosowaniem odpowiednich parametrów temperatury, czasu oraz ciśnienia. Materiał kategorii 1 oraz 2 jest przetwarzany w drodze sterylizacji ciśnieniowej (temperatura 1330 C, czas 20 minut pod ciśnieniem bezwzględnym co najmniej 3 barów). Uzyskana mączka mięsno-kostna i tłuszcz są spalane w zatwierdzonych spalarniach. Taki sposób obróbki gwarantuje unieszkodliwienie ewentualnych czynników zakaźnych i zapobiega przedostawania się tych patogenów do środowiska.


Ponadto hodowcy nie ponoszą kosztów związanych z przekazywaniem padłych zwierząt do utylizacji, ponieważ istnieje w Polsce specjalny system dopłat z budżetu państwa dla zakładów utylizacyjnych odbierających od rolników padłe zwierzęta.  Za realizację systemu dopłat do unieszkodliwiania padłych zwierząt odpowiada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Czytaj więcej: WAŻNA INFORMACJA DLA HODOWCÓW ZWIERZĄT GOSPODARSKICH

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią Biedronka uruchomił II edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. Ten wyjątkowy program wspiera młodych, utalentowanych ludzi, którzy szukają dofinansowania treningów lub startu w zawodach. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

 

W pierwszej edycji Konkursu stypendia zdobyło 12 utalentowanych sportowców, a wśród nich Bartosz Tyszkowski – zdobywca srebrnego medalu w pchnięciu kulą podczas Igrzysk Paraolimpijskich w RIO, 20-letnia Maria Andrzejczyk, która z sukcesem zakończyła udział w olimpiadzie w Brazylii, zajmując czwartą pozycję w konkursie rzutu oszczepem oraz Mistrz Polski 2016 w biegach narciarskich stylem klasycznym 19-letni Dominik Bury.

Czytaj więcej: Stypendia dla utalentowanych sportowców

Za nami Dusty Sports Festival, czyli III edycja Moto-Pikniku na gaworzyckim torze motocrossowym. Wydarzenie z dużym rozmachem odbyło się w weekend 10-11 września br. na torze motocrossowym w miejscu byłego dzikiego wysypiska śmieci. Dziś, jak wielokrotnie powtarzamy, jest to "wyspisko animacji", ze względu na organizowane tam wydarzenia i akcje. Największą z nich jest właśnie Moto-Piknik, który w tym roku odbywał się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gaworzyce oraz Burmistrza Polkowic.

 

 

Przewodnim motywem imprezy były motory, od samego początku przecież chodziło o motocross. Sędzią zawodów był doświadczony Andrzej Nalepka, a dyrektorem zawodów - Krzysztof Łysowski. W zawodach wzięło udział łącznie 67 zawodników, którzy zmagali się w kategoriach: amator, młodzik, licencja A+B, licencja C do 250cm, licencja C pow. 250 cm oraz Quad.

Wyniki zawodów można zobaczyć TUTAJ.

 

Prócz zawodów motocrossowych Organizatorzy przygotowali szereg innych atrakcji, i tak dużą popularnością cieszyły się wyścigi wraków, rajdy 4x4 ciężarówką Krzysztofa Ostaszewskiego, przeloty helikopterem, czy wzloty balonem na uwięzi, choć mimo słonecznej pogody warunki atmosferyczne nie zawsze były korzystne (ale pierwsze doświadczenie już mamy). W każdym bądź razie to, co dzieje się na torze można było zobaczyć przynajmniej z kilku różnych perspektyw.

 

Czytaj więcej: Moto-Piknik 2016

Przypominamy, że w ramach programu Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku dla dzieci, młodzieży i chętnych dorosłych z miejscowości Dzików, Gostyń, Mieszków odbędą się warsztaty kuglarskie z elementami teatru.

 

 

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf