Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

Wiemy, że miłośników piłki nożnej w Gminie Gaworzyce nie brakuje. Rokrocznie z początkiem Nowego Roku dedykujemy im gminny turniej futsalu, w którym prócz wyników liczy się dobra zabawa, spotkanie ze znajomymi, możliwość zdrowej rywalizacji i możliwość podszlifowania formy :)

 

Dnia 27 stycznia br. turniej odbędzie się w dwóch kategoriach - o 17.00 zmagać się ze sobą będą uczniowie szkół średnich do 24 roku życia, a od ok. 18.30 starsi, a więc osoby w wieku 25+. Liczymy, że również kibice gorąco wezmą udział w wydarzeniu, gdyż wiadomo - im nas więcej, tym mecze będą bardziej widowiskowe :)

 

Koniecznie zapoznajcie się z Regulaminami, a także w wymaganym czasie wypełnijcie i dostarczcie do nas Karty Zgłoszeń.

 

1. Regulamin Turnieju dla szkół średnich i osób do 24 roku życia.

2. Karta Zgłoszenia Drużyny.

Osoby niepełnoletnie powinny wraz ze Zgłoszeniem dostarczyć zgodę Opiekuna.

 

3. Regulamin Turnieju dla osób w wieku 25+.

4. Karta Zgłoszenia Drużyny.

 

 

 

Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni!  Trwa nabór w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu „Równać Szanse 2018” na projekty dla młodych ludzi. Takie, o których będzie głośno w całej okolicy! Takie, które odmienią życie uczestników! Takie, z których to oni sami będą dumni! Nieważny jest temat – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi.  

 

Udział w Programie „Równać Szanse 2018” to prestiż i dowód profesjonalizmu. Twórcą Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci
i Młodzieży – najlepsze rekomendacje i najlepsze towarzystwo, gdy chce się zyskać status naprawdę skutecznej organizacji.
Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym to dotacja do 40 000 zł na projekt 15-miesięczny (trwający od 1 lipca 2018 roku do 30 listopada 2019 r.).

 

Zapraszamy organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz  domy kultury i biblioteki, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

 

Termin składania wniosków upływa 14 marca 2018 roku, o godz. 12.00.

 

Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego czekają na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl
Dodatkowo w 3 kolejne soboty lutego br, odbędą się szkolenia dla zainteresowanych organizacji pt. „Jak przeprowadzić diagnozę w Programie Równać Szanse?”. Szkolenia odbędą się w 5 miastach Polski, a zgłoszenia odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie www.rownacszanse.pl


W Programie „Równać Szanse” chodzi o wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Kończąc swój udział w ciekawym projekcie muszą zyskać poczucie, że zrobili coś nowego, ważnego i dającego pewność siebie; że zdobyli umiejętności cenne w ich obecnym i dorosłym życiu. Muszą uwierzyć, że zrobili krok właśnie w tym kierunku.

 

Zasady konkursu

W poniedziałek, 15 stycznia br. podczas posiedzenia Komisji Rady Gminy odbyło się spotkanie z przedstawicielami  Stowarzyszenia Zagroda Dziadoszan.

Podczas spotkania Prezes stowarzyszenia - Pan Krzysztof Czapla oraz Wiceprezes - Mirosław Błażejewski wspólnie przedstawili koncepcję utworzenia Parku Archeologicznego "Dziedzictwo Dziadoszan" w miejscowości Gostyń, w gminie Gaworzyce.

 

Przedstawiciele Gminy Gaworzyce oraz Stowarzyszenia Zagroda Dziadoszan podpisali porozumienie o współpracy ramowej, w ramach którego obie strony zobowiązują się do wzajemnego wspierania przy realizacji wspólnych przedsięwzięć w ramach swoich możliwości faktycznych i prawnych oraz do uwzględnienia spraw i interesów drugiej strony w swoich działaniach.

 

Ideą budowy Parku Archeologicznego "Dziedzictwo Dziadoszan" została zainspirowana występowaniem w rejonie Gostynia i Dalkowa unikatowego w skali naszego kraju oraz Europy Środkowej kompleksu osadniczego, który tworzą trzy grody, miejsce pogańskiego kultu słowiańskiego, osady, cmentarzyska oraz miejsce odkrycia skarbu kruszcu orientalnego (srebrnych monet pokrytych pismem arabskim, pochodzących z perskiego emiratu Samanidów w Azji Środkowej).

 

Zespół osadniczy jest dziedzictwem występującego na tym obszarze osadnictwa słowiańskiego, wchodzącego w skład domeny plemienia Dziadoszan. Pochodzi on z okresu plemiennego oraz wczesnopiastowskiego, czyli z czasów kiedy na tych obszarach formowało się państwo piastowskie.  Na omawianym obszarze występują również relikty osadnictwa pochodzące z epoki brązu oraz z czasów rzymskich, a także z okresu średniowiecza. Centralnym punktem kompleksu jest grodzisko zwane "Kowalową Górą".

 

W rejonie Gostynia i Dalkowa mamy zatem do czynienia z koncentracją monumentów i znalezisk archeologicznych reprezentujących różne epoki, stanowiące podstawę do stworzenia wyjątkowej "ścieżki w czasie" prezentującej rozwój kulturowy i cywilizacyjny naszego regionu.

 

 

PLANUJESZ OTWORZYĆ FIRMĘ?
PRZYJDŹ NA SPOTKANIE INFORMACYJNE,na którym dowiesz się:

 

•    O BEZZWROTNYCH DOTACJACH DLA OSÓB POWYŻEJ 30 ROKU ŻYCIA ORAZ POŻYCZKACH NA OTWARCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
•    O PODSTAWOWYCH OBOWIĄZKACH SKŁADKOWYCH PRZEDSIĘBIORCY


Spotkanie odbędzie się 24 stycznia 2018 r. (środa)
godz. 10:00 – 13.00
LEGNICA, UL.RYCERSKA 24 – BUDYNEK LETIA BUSINESS CENTER,
SALA „NOX”


Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 lub telefonicznie (76) 723 54 80 i (76) 723 54 81


BUDYNEK DOSTOSOWANY DO POTRZEB OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI.
PROSIMY O ZGŁASZANIE POTRZEB OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI NA ETAPIE REKRUTACJI.

 

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY
ZAPRASZAMY!


Organizatorem spotkania jest:
 Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Święta, święta i… po świętach. Przypominają o nich choinki, które jeszcze tu i tam dekorują mieszkania. Kiedy nadejdzie czas porządku i drzewko bożonarodzeniowe przestanie zdobić, warto we właściwy sposób zagospodarować ten rodzaj odpadu. Choinki zarówno sztuczne jak i  te naturalne powinny znaleźć się w Centralnym PSZOK-u. Dla wszystkich, którzy do końca lutego 2018 r. postanowią przywieźć  drzewka do Centralnego PSZOK-u  przygotowano drobne niespodzianki.

 

 

Przypominamy, że CPSZOK przy ul. Działkowej 18 w Polkowicach jest czynny, od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 -19.00, w soboty w godz. 10.00 – 15.00.  Bezpłatnie – można tu pozostawić tzw. odpady problemowe w tym właśnie drzewka bożonarodzeniowe.

 

Źródło informacji: Związek Gmin Zagłębia Miedziowego

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf