Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

Świadczenie „dobry start” - program mający na celu wsparcie rodzin z dziećmi w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego.


Świadczenie przysługuje niezależnie od dochodu, na rozpoczynający się rok szkolny dla dzieci w wieku do ukończenia 20. roku życia lub 24. roku życia w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.  Pierwszym rokiem realizacji programu jest rok 2018 r. i obejmie uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019.


Osoby uprawnione do świadczenia z programu „Dobry Start”


Świadczenie dobry start przysługuje zamieszkującym na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej:
- obywatelom polskim i cudzoziemcom:
- rodzicom (matce lub ojcu)
- opiekunom prawnym lub faktycznym dziecka
- rodzinom zastępczym
- osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka
- dyrektorom placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego oraz dyrektorom regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych.
- osobom uczącym się.


Świadczenie przysługuje na dziecko lub osobę ucząca się do ukończenia:
- 20 roku życia w roku,
- 24 roku życia w roku – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.

 

Czytaj więcej: Dobry Start - 300 zł dla ucznia

Za nami Runda I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). W czasie przeprowadzonych w szkole testów EuroFit+, nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły w prostych ćwiczeniach sprawnościowych takich jak próba równowagi, skłon tułowia w siadzie czy bieg wytrzymałościowy. Pokonując kolejne zadania, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu i zdobywali punkty dla naszej szkoły.

W Turnieju ASM nie ma rywalizacji indywidualnej. Jedynym zadaniem ucznia jest poprawienie swojego wyniku za pół roku, w Rundzie II. O zwycięstwo w turnieju walczą natomiast całe szkolne drużyny, w których skład wchodzą nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i rodzice. Turniej Aktywnych Szkół MultiSport wygra szkoła, która w czasie trwania programu zrobi największy postęp w zakresie wyników EuroFit + i aktywnych zmian wprowadzonych w szkole.

 

Po zakończonej Rundzie I, zespół Aktywnych Szkół MultiSport opuścił naszą szkołę na sześć miesięcy, podczas których będziemy realizować cele Planu Treningowego i sukcesywnie zwiększać poziom codziennej aktywności w szkole. Za pół roku Pogromcy Bezruchu wrócą do nas, aby w ramach Rundy II ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe EuroFit + i porównać je z wcześniejszymi wynikami. Jak stać się częścią aktywnej drużyny? Częścią szkolnej drużyny może zostać każdy, kto przyczyni się do zwiększenia poziomu codziennej aktywności dzieci. Przed nami 6 miesięcy tzw. Treningów Drużynowych. To czas na regularne ćwiczenia i codzienną, nawet najprostszą aktywność, choćby spacer do szkoły czy mycie zębów na jednej nodze. Plan jest prosty – więcej ruchu, mniej siedzenia! W tym czasie, w szkole planujemy m.in.:


- taneczną przerwe,
- „powitanka rozgrzewanka” kl. I- III
- rodzinne spacerowanie Nordic walking,
- pomoc sąsiedzka (rodzice organizują samodzielnie małe grupy np. wyjazd na basen czy kręgle)
- żabi zakątek,
- aktywna kolorowa tablica,
- mini siłownia,
- rzuty do celu (miękkimi piłkami),
- „auto-nogi” pieszo do szkoły – dyżury rodziców,
- rowerem do szkoły – ścieżka rowerowa KŁOBUCZYN – KOŻLICE – GAWORZYCE –pod opieką rodziców.

 

Trzymajcie za nas kciuki!

Relacje z prowadzonych w szkołach rozgrywek znajdują się w dzienniku Aktywnych Szkół MultiSport i na Facebooku:

https://aktywneszkoly.pl/dziennik-asmhttps://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dnia 18 czerwca br. planowane jest wprowadzenie utrudnień w związku z budową S-3 pn.: "Projekt organizacji ruchu na czas dokończenia budowy dróg obsługujących DO-11, DO-12 (wykonanie warstwy ścieralnej i robót wykończeniowych) ETAP 2".

 

W związku z dokończeniem prac przy budowie dróg obsługujących DO-11 i DO-12 ruch pojazdów od połączenia z Zadaniem III (Salini; węzeł Kaźmierzów) do węzła Głogów Południe (w. Potoczek) zostanie poprowadzony nowo budowaną drogą ekspresową S-3. W etapie 2 prace na drodze obsługującej DO-11 będą prowadzone na odcinku od zjazdu na szyb i stację BP w rejonie obiektu WD-24 do skrzyżowania z drogą DP1135D. Dojazd do m. Kaźmierzów zostanie zapewniony drogami DO-1 i DO-12. Dojazd do szybu i stacji BP odbywać się będzie od strony ronda P-PN poprzez fragment nowowybudowanej drogi DO-11 (załącznik orientacja). Planowany okres obowiązywania etapu: około 2-4 tygodnie.

 

1 czerwca 2018 r. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła konkurs na dofinansowanie projektów dla Działania 1.5
Rozwój produktów i usług w MŚP, poddziałanie 1.5.1 konkurs horyzontalny – Schemat 1.5 B
A już 25 czerwca zostanie ogłoszony konkurs dla schematu 1.5 A

 

 

W schemacie 1.5 B na pieniądze mogą liczyć autorzy projektów obejmujących inwestycje w zakresie wdrożenia wyników prac B+R przeprowadzonych przez przedsiębiorcę w ramach działania 1.2. Oznacza to że chcemy wesprzeć tych przedsiębiorców którzy już wcześniej podjęli wyzwanie przeprowadzenia badań,  a ich projekty zakończyły się sukcesem lub w najbliższym czasie zakończą się osiągnięciem założonych celów.
Nowe techniki, nowe technologie, innowacyjność, to podstawowe metody zdobywania przewag konkurencyjnych na rynku.

Dofinansowanie jest przewidziane dla projektów zakładających wprowadzenia innowacji produktowej lub procesowej co najmniej na poziomie przedsiębiorstwa Wnioskodawcy.
Dodatkowo warto pamiętać, o istnieniu preferencji dla projektów, które prowadzą do zmniejszenia szkodliwego oddziaływania na środowisko oraz wnoszących większy niż wymagany minimalny wkład własny.


Dlatego dodatkowe punkty przy ocenie wniosków otrzymać mogą projekty wpisujące się
w Ramy Strategiczne na rzecz inteligentnych specjalizacji Dolnego Śląska tj. :

  • - branża chemiczna i farmaceutyczna;
  • - mobilność przestrzenna;
  • - żywność wysokiej jakości;
  • - surowce naturalne i wtórne;
  • - produkcja maszyn i urządzeń, obróbka materiałów;
  • - technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT).

Schemat 1.5 A przeznaczony będzie dla wszystkich przedsiębiorców MŚP, jednak środki mogą być przeznaczone jedynie na zakup środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.

Koszty kwalifikowane w konkursie to te, które obejmują np. zakup lub koszt wytworzenia środków trwałych (maszyn, urządzeń, linii produkcyjnych, serwerów, komputerów, innych specjalistycznych narzędzi). Do tego dochodzi możliwość nabycia dóbr niematerialnych i prawnych związanych np. z nabyciem licencji, kupnem patentów, innej wiedzy technicznej i technologicznej.

Istotnym elementem w konkursie jest kwestia obowiązkowego wystąpienia innowacyjności produktowej lub procesowej. W trakcie oceny premiowane będą projekty o wyższym poziomie innowacyjności, co oznacza wprowadzenie na rynek nowego towaru lub usługi lub znaczące ulepszenie obecnie oferowanych usług oraz wprowadzenie w przedsiębiorstwie nowych metod produkcji, z dużym potencjałem rozwojowym z punktu widzenia branży i rynku.

Wprowadzenie w przedsiębiorstwie nowych metod produkcji jest równie ważne jak innowacje produktowe, ponieważ zwiększają efektywność firm, a to powoduje że Firmy mogą być bardziej konkurencyjne nie tylko na rynku regionalnym, ale i światowym.

 

„Wsparcie dotacyjne pozwala rozwijać się przedsiębiorcom. Firmy kupują nowoczesne urządzenia dzięki którym ich wyroby są bardziej powtarzalne i szybciej wytwarzane.

Przedsiębiorcy mają świadomość, że metody produkcji są bardzo ważnym elementem, znają swój biznes i wiedzą jakie działania inwestycyjne będą dla nich niezbędne aby generować rozwój i zysk, dzięki którym staną się bardziej konkurencyjni i nie wypadną z rynku. Dzisiaj innowacyjność to konieczność w rozwoju, a nie opcja” - mówi Renata Granowska , Dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej”

 

WIĘCEJ INFORMACJI

 

Zapraszamy mieszkańców Wierzchowic na spotkanie z Wykonawcą robót ws. budowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Wierzchowicach.

 

Zebranie odbędzie się 20.06.2018 r. o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej.

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf