Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

Firma Mirbud informuje, że dnia 19.06. wprowadzono tymczasową zamianę w organizacji ruchu na czas dokończenia budowy dróg obsługłujących DO-11, DO-12 (wykonanie warstwy ścieralnej i robót wykończeniowych) - etap 2.

 

W związku z dokończeniem prac przy budowie dróg obsługujących DO-11 i DO-12 ruch pojazdów od połączenia z Zadaniem III (Salini; węzeł Kaźmierzów) do węzła Głogów Południe (w. Potoczek) zostanie poprowadzony nowo budowaną drogą ekspresową S-3. W etapie 2 prace na drodze obsługującej DO-11 będą prowadzone na odcinku od zjazdu na szyb i stację BP w rejonie obiektu WD-24 do skrzyżowania z drogą DP1135D. Dojazd do m. Kaźmierzów zostanie zapewniony drogami DO-1 i DO-12. Dojazd do szybu i stacji BP odbywać się będzie od strony ronda P-PN poprzez fragment nowowybudowanej drogi DO-11 (załącznik orientacja). Planowany okres obowiązywania etapu: około 2-4 tygodnie.

INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GAWORZYCACH

 

Dnia 19.06.2018 r. (wtorek) o godz. 15.30 w sali B-16
odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci, które
 w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczną naukę
w klasie I  Szkoły Podstawowej
im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach.

 

Praca strażaków, policjantów i ratowników medycznych widziana oczami dzieci. Tego dotyczył konkurs plastyczny pod hasłem  „112 – ratuje życie”. Do konkursu zostało zgłoszonych 49 prac. Najlepsze z nich nagrodzono. Wyróżniono 6 laureatów. Wśród z nich znalazła  się Emilka Musialska z Publicznego Przedszkola w Gaworzycach.


13 czerwca 2018 r. w starostwie powiatowym w Polkowicach odbyło się wręczenie  nagród laureatom przez starostę powiatu polkowickiego - Marka Tramś.

 

Wyróżnione prace wezmą teraz udział w etapie wojewódzkim.
Serdecznie gratulujemy Emilce i życzymy powodzenia  w etapie wojewódzkim.

 

Źródło zdjęcia: miedziowe.pl (Kasia Wojtowicz)

Dnia 12.06.2018 r. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Gaworzycach odbyła się wyjątkowa Msza Święta o miłosierdzie Boże i łaskę nieba dla wszystkich pomordowanych przez banderowców w 1944 roku mieszkańców z miejscowości Zady, Wołoszcza, Pyszówka i i innych miejscowości na Kresach, a także za tych, którzy zostali ocaleni z banderowskiego ludobójstwa a swoją ziemską wędrówkę do domu Ojca zakończyli tu, w Gaworzycach. Wspólna modlitwa, za wstawiennictwem do św. Antoniego, patrona kościoła w Zadach, odbyła się również w intencji wszystkich żyjących, którzy swoje korzenie mają złączone z Kresami.

 

Podczas Mszy Świętej została poświęcona tabliczka upamiętniająca obraz św. Antoniego, zdobiący ołtarz w prawej nawie kościoła. Namalował go niegdyś Wincenty Szpak, mieszkaniec Gaworzyc, nawiązując do patrona świątyni w Zadach. Ten sam człowiek, namalował także IX Stację Krzyżową w kościele pw. św. Barbary, gdyż właśnie ta jedna stacja została tam, na Kresach. Wszystkie pozostałe trafiły, po długiej drodze, do Gaworzyc, razem z wędrującymi, i choć kilka z nich trafiło również do innych miejscowości, w końcu trafiły tu, aby stworzyć całość.

 

Pani Maria Rafałowicz, radna Gminy Gaworzyce, a także jedna z inicjatorek przedsięwzięcia ze wzruszeniem mówi o potrzebie serca, w wyniku której doszło do umiejscowienia w naszych kościołach tabliczek upamiętniających dramatyczne losy Polaków oraz trudną drogę, zakrzenioną gdzieś bardzo głęboko w sercach wielu naszych mieszkańców. Kiedy w roku 2014 roku mieszkańcy Pyszówki ufundowali pamiątkową tablicę na cmentarzu w Gaworzycach wielu płakało. Dziś, po wielu latach od tych trudnych wydarzeń, celebrujemy pamięć o nich.

 

Warto w tym miejscu również przypomnieć, że w 70 rocznicę zasiedlenia Gaworzyc, tj. 24.06.2015 roku pielgrzymi z Gminy Gaworzyce udali się na Jasną Górę, by w tym, najbardziej uświęconym miejscu w Polsce zawierzyć Gminę Gaworzyce Matce Bożej Jasnogórskiej. Na Jasnej Górze postawiono wówczas tablicę pamiątkową, ukazującą graficznie przesiedlenia ludności oraz przedstawiająca miejsca i liczbę zamordowanych. Akt Zawierzenia można również odczytać w kościele pw. Matki Bożej Różańcówej w Gaworzycach, w lewej nawie kościoła.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf