Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

Gmina Gaworzyce realizuje program pod nazwą „Dolnośląskie Stokrotki” w ramach dofinansowania ze środków Województwa Dolnośląskiego . Zadanie to zostanie zlecone na zasadzie umowy.

 

 

Przedmiot zamówienia:

 

 

Usługi edukacyjne polegające na zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć tanecznych – nauka tańca dla grupy 12 osób, w wymiarze 32 godzin (6 spotkań po 2 godziny zegarowe zajęć).

 

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera druk oferty. Złożenie oferty jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z wszystkimi warunkami opisanymi w druku oferty. Oferta stanowić będzie załącznik do umowy na wykonanie przedmiotu zamówienia. Wybór oferty zostanie dokonany niezwłocznie po podpisaniu umowy ramowej na realizację wskazanego projektu.

 

Ocena ofert dokonana zostanie według poniższego kryterium:

 

 

opis kryterium

Wartość kryterium

Cena łączna za realizację przedmiotu zamówienia

- tj. cena za 1 godzinę zajęć  

100%

ŁĄCZNIE

100%

 

 

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani realizacją przedmiotu zamówienia, zapraszamy do złożenia oferty.

 

 

Załączniki:

1. Informacja o złożeniu oferty - kliknij aby pobrać.

2. Druk oferty - kliknij aby pobrać.

OBWIESZCZENIE

Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu

 

dot. przedsięwzięcia pn. "Zespół Elektrowni Wiatrowych Żukowice, składający się z 12 elektrowni wiatrowych o mocy pojedyńczej elektrowni do 3 MW wraz z infrastrukturą techniczną"

 

(kliknij tutaj aby zobaczyć pełną treść Obwieszczenia)

 

Kto może, niech w najbliższą sobotę o godz. 15.00 pojawi się na torze motocrossowym w Gaworzycach - zachęcają członkowie stowarzyszeń "Lepsze, jutro, twórzmy dziś" oraz Moto-Klub Gaworzyce, którzy realizują projekt pt. "Moto-kolorowo. Nowa przestrzeń zdarzeń w Gminie Gaworzyce", na który ośrodek Działaj Lokalnie z siedzibą w Nowym Miasteczku przyznał dofinansowanie w kwocie 3.960 zł. W ramach tej kwoty zostaną przeprowadzone prace mające na uwadze wygląd toru, utworzenie tam miejsca ogniskowego oraz zorganizowanie podsumowujacej działania imprezy, swoistego dnia otwartego Toru Motocrossowego w Gaworzycach. Bedzie to kolorowy Moto-Piknik, który mamy nadzieję, że wpisze się w kalendarz wydarzeń na stałe.

 

Realizatorzy projektu do działań zapraszają wszystkich chętnych. Oczywistym jest zaangażowanie się osób, należących do organizacji, ale mile widziani są również wolontariusze, którzy angażując się w działania zostaną wynagrodzeni referencjami, przydatnymi m.in. w staraniach o pracę. Szukamy osób kreatywnych, wesołych, zaradnych. Przydadzą się miłośnicy fotografii, sportu,  osoby zwariowane z pomysłami na to, jak ciekawie zorganizować Moto-Piknik... Do pracy na torze przyda się każda para rąk... a im nas więcej tym weselej! - zachęcają członkowie organizacji. Po pracy będzie czas na zasłużone ognisko, przy którym zostaną ustalone wszelkie szczegóły.

 

 

 

 

Składamy szczere wyrazy współczucia oraz słowa otuchy

Pani Janinie Burda, Radnej Gminy Gaworzyce

z powodu śmierci męża, Mariana Burdy z Koźlic.

 

 

Przewodniczący Rady Gminy                           Wójt Gminy Gaworzyce

   Roman Urbaniak                                    Jacek Szwagrzyk

     wraz z Radnymi Gminy Gaworzyce             oraz pracownicy Urzędu Gminy Gaworzyce

W ubiegły weekend odbyła się ostatnia z podróży studyjnych zaplanowana na ten rok przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Wizyta w czterech miejscowościach Dolnego Śląska miała na celu zapoznanie uczestników podróży z najlepszymi przykładami ofert wsi tematycznych. Ponad 40 uczestników odwiedziło Kraśnik Dolny - Wioskę Sześciu Zbóż, Lipiany - Wioskę Smaków, Pasternik - Wioskę Wiatru oraz Osetnicę - Wieś Tajemniczych Ogrodów.

 

Kraśnik Dolny zachwycił m.in. "Twórczą Stodołą", w której realizowane były warsztaty, podczas których każdy uczestnik podróży wykonał dla siebie pamiątkę z pobytu, którą były pięknie zdobione figurki z drewna. Tutaj też, liderzy Odnowy Wsi poznali różne gatunki zbóż a następnie poznawali wieś poprzez questing - Wyprawę Odkrywców.

 

 

Kolejnym punktem wyprawy była Wioska Smaków - Lipiany. Działają tam prężnie panie, których pasją jest gotowanie. Chcą nawiązać do tradycji bałkańskich, które obecne w ich życiu były za pośrednictwem rodziców i dziadków. Już za tydzień, odbędzie się w ich wsi Bałkańskie Święto Pity. Uczestnicy podróży wzięli udział w warsztatach robienia pity, i każdy z nich wykonał swój własny wypiek z ulubionymi składnikami. Do tego obowiązkowym punktem programu było posmakowanie herbaty lipowej z odrobiną miodu, a po niej kolejne warsztaty - robienia ozdób z masy marcepanowej. Gospodynie ugościły wszystkich, jak na Wioskę Smaków przystało, pysznymi daniami kuchni bałkańskiej, a po kolacji zaprezentował się zespół folklorystyczny o serbskich tradycjach, który zaprosił uczestników podróży studyjnej do wspólnego tańca i zabawy.

 

 

Kolejny dzień to dwie następne miejscowości... Pasternik - Wioska Wiatru. Tutaj uczestnicy wzięli udział w zabawach integracyjnych na podwórzu, przed leśniczówką, w wyprawie odkrywców leśnymi ścieżkami, na której ustanowiono różne tabliczki edukacyjne opowiadające o rodzajach wiatru. Były również warsztaty twórcze, także odbywające się w stodole zdobionej wiankami z wrzosów i zboża. Uczestnicy wykonali tutaj własne instrumenty, obrazki oraz ozdobne wiatraczki. Wszystko to naprawdę cudne!

 

 

Ostatni przystanek na mapie podróży to Osetnica w gminie Chojnów. Wieś Tajemniczych Ogrodów podzieliła się z uczestnikami swoją historią, zaprosiła na spacer w poszukiwaniu ogrodowych tajemnic oraz zaprosiła na warsztaty robienia magnesów na lodówkę z kolorowej modeliny.

 

 

Cały wyjazd to mnóstwo wrażeń, ważnych doświadczeń i inspiracji na wniesienie "tematów" do naszych miejscowości, które piękne, czekają na ciekawe działania. Zachęcamy do poszukiwania podobnych pomysłów w obrębie nawet tych najmniejszych miejscowości, bo dzięki przewodniemu tematowi nabierają one większego znaczenia!

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Tegoroczne wakacje Biblioteką, jej Filią w Kłobuczynie oraz Punktami Bibliotecznymi w Dalkowie i Wierzchowicach były niezwykle ciekawe. Przekonały się o tym chętne dzieci z Gaworzyc, Kurowa Wielkiego, Śremu, Witanowic, Grabika i Korytowa, które uczestniczyły w wspólnych wyjazdach do kina, na basen czy do Parku Wrocławskiego, w którym nie lada atrakcją okazała się wystawa dinozaurów, zwierząt i ptactwa. Świetnie sprawdził się również wyjazd do Leszna na Lotnisko Szybowcowe. Dzieci mogły tam z bliska zobaczyć samoloty, posłuchać niezwykłych opowieści instruktorów oraz uczestniczyć w budzącym emocje, widowisku pokazów lotów spadochronowych w tunelu aerodynamicznym.

 

 

W lipcu Biblioteka organizowała warsztaty fotograficzne, w których udział mógł wziąć każdy zainteresowany. Warsztaty prowadził Latający Animator Kultury, który przyjechał do Gaworzyc z Warszawy.

A we wszystkich placówkach tradycyjnie, podczas wakacyjnych zajęć, królowała papieroplastyka.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf