Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

 

O B W I E S Z C Z E N I E

 

Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu

z dnia 1 marca 2016 r.

 

dot. wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla przedsięwzięcia pn. "Zespół Elektrowni Wiatrowych Żukowice, składający się z 12 elektrowni wiatrowych o mocy pojedynczej elektorwni do 3 MW wraz z infrastrukturą techniczną"

 

Kliknij w Obwieszczenie, aby powiększyć

 

 

Zmieniły się przepisy dotyczące zgłaszania przemieszczeń trzody chlewnej

 

Od 25 lutego 2016 r. zmieniły się przepisy dotyczące zgłaszania przemieszczeń trzody chlewnej. Zgodnie z nimi:

 

1.Każdy rolnik zamierzający hodować świnie, nawet jedną sztukę na własne potrzeby, musi zarejestrować siedzibę stada.

 

2.W przypadku przemieszczenia świni, dotychczasowy posiadacz (zbywający) oraz nowy posiadacz (nabywający) musi zgłosić to zdarzenie w ciągu 30 dni od jego zaistnienia, do biura powiatowego ARiMR podając m.in. numery obu siedzib stad.

 

3.Zarejestrowanie siedziby stada oraz zgłoszenie przemieszczenia świń, należy dokonać w biurze powiatowym ARiMR na odpowiednim druku. Przemieszczenie można również zgłosić listownie lub za pomocą Internetu po założeniu konta użytkownika i uzyskaniu hasła dostępu.

 

Podstawa prawna - decyzja wykonawcza Komisji (UE)2016/260 z dnia 23.02.2016 r. zmieniająca decyzję 2006/80/WE w odniesieniu do Polski, uchylająca odstępstwo przewidziane w art. 3 ust. 2 dyrektywy 92/102/EWG w odniesieniu do gospodarstw hodujących jedną świnię.

 

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Polkowicach

Odważni. To określenie chyba najlepiej oddaje charakter założycieli Moto-Klubu Gaworzyce, którzy w roku 2013 zdecydowali się podjąć niełatwego zadania. W miejscu dzikiego wysypiska śmieci wymarzyli sobie tor motocrossowy. Od tego czasu nie minęły jeszcze trzy lata, a po dzikim wysypisku nie ma już śladu.

 

Powodzenie jest z pewnością efektem współpracy na wielu poziomach, ale najważniejszymi składowymi, o których nie należy zapomnieć mówiąc o członkach Moto-Klubu są dwa pojęcia: perspektywa i pasja. Bez pasji, chęci tworzenia, a przede wszystkim bez innego wyobrażenia o miejscu i innej (niż wszystkich) perspektywy, być może nic by się nie zmieniło. Odważne wizje, podjęta wtedy decyzja dziś przynoszą wiele satysfakcji a także... zainteresowania z zewnątrz. Blisko 3.000 wyświetleń w 2 dni na jednym z portali społecznościowych zdobył już film prezentujący tor motocrossowy z lotu ptaka.

 

(Tor motocrossowy w Gaworzycach - luty 2016 r.)

 

Jesteśmy po krótkiej rozmowie z Sebastianem Kałużnym oraz Pawłem Zagórniakiem z Zarządu stowarzyszenia.

 

Skąd pomysł na spojrzenie na tor z innej perspektywy?

 

P.Z.: Zawsze warto brać pod uwagę inne spojrzenie na sprawę. Tutaj mamy do czynienia z torem, który zajmuje całkiem spory areał, więc spojrzenie z lotu ptaka pozwala nam zobaczyć wszystkie jego atuty jak również mankamenty, które powinniśmy wziąć pod uwagę w swoich kolejnych działaniach.

Poza tym spojrzenie z lotu ptaka na pewno pozwoli nam, wszystkim członkom klubu, jeszcze bardziej zaangażować się w pracę, bo w końcu zobaczyliśmy efekt naszej pracy i szkoda było by to zaprzepaścić.

 

Po dzikim wysypisku nie ma już śladu, włożyliście tu mnóstwo pracy, ale to jeszcze nie koniec?

 

S.K: To prawda, wszystko wygląda już świetnie, ale to dopiero początek. Rozpoczęliśmy transport ziemi i ostateczne kształtowanie toru. Postaramy się aby w każdy piątek przywieziony materiał został wyrównany, tak aby można było trenować. Prace te potrwają prawdopodobnie do początku wakacji. Spodziewamy się kilkuset, jak nie tysięcy ciężarówek! W planach mamy przebudowanie kilku skoków, powiększenie i ich przedłużenie oraz ułatwienie niektórych elementów na torze.

 

Przyznajcie - wyobrażaliście sobie aż taką zmianę?

 

P.Z.: Naprawdę ciężko uwierzyć, że udało się przekształcić wysypisko w tak obszerny obiekt sportowy, ale jednak.  Nie udało by się to, gdyby nie zaangażowanie Członków klubu, sponsorów i oczywiście „Matki Gminy”. Cieszę się, że nakręciliśmy tor dronem, z lotu ptaka. Już po niespełna godzinie od opublikowania filmu na Facebooku otrzymywaliśmy komentarze, o tym jak pomysłowo zagospodarowaliśmy przestrzeń. I wiem na pewno, że w perspektywie czasu będziemy starać się rozwijać infrastrukturę, na tyle, aby stworzyć z tego miejsca centrum sportu w Gaworzycach.

 

Tego Wam życzymy! Dziękujemy za rozmowę.

 

Filmik można oglądać na oficjalnym FanPage-u stowarzyszenia Moto Klub Gaworzyce. Kliknijcie TUTAJ, aby przejść na stronę.

 

 

OGŁOSZENIE O SIÓDEMEJ AUKCJI NA SPRZEDAŻ DREWNA

 

Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych w Przemkowie ogłasza siódmą aukcję ustną na sprzedaż drewna pochodzącego z wycinki drzew zlokalizowanych w pasach drogowych dróg powiatowych na terenie powiatu polkowickiego.

 

Szczegóły dostępne w OGŁOSZENIU (kliknij aby zapoznać się z jego pełną treścią)

 

Pozostałe załączniki:

 

1. Regulamin - POBIERZ.

2. Załącznik - POBIERZ.

3. Zdjęcia - POBIERZ.

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf