Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Gaworzycach serdecznie zaprasza osoby niepełnosprawne z terenu Gminy Gaworzyce do udziału w projekcie pod nazwą „W pełni życia, w pełni sił".

 

Głównym celem projektu jest wspieranie osób niepełnosprawnych, zwiększenie ich samodzielności oraz przywrócenie tradycji poprzez przeprowadzenie warsztatów.

W okresie jesienno-zimowym odbędzie się osiem warsztatów (artystyczne i kulinarne) w świetlicy wiejskiej w Wierzchowicach.

 

Zapisy pod numerem telefonu 726 831 404 do 14 września.

 

Dofinansowano ze środków Fundacji Orlen.

 

 

 

Obrazek z życzeniami o treści: Drodzy Uczniowie, z okazji nowego roku szkolneho 2020/2021 przyjmijcie nasze najlepsze życzenia.  Niech ten rok obfituje w ciekawe wyzwania, nowe doświadczenia i pasje, a odkrywanie świata niech sprawia Wam prawdziwą radość. Podpisano Wójt Gminy Jacek Szwagrzyk i Przewodniczący Rady Edward Białek.

 

Na terenie gminy Gaworzyce realizowane jest zadanie polegające na usuwaniu azbestowych pokryć dachowych. Prace związane z demontażem, odpowiednim zabezpieczeniem i transportem wyrobów zawierających azbest na składowisko prowadzi firma IMAK Krzysztof Szymczak Sp. z o.o. ze Skierniewic.

 

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki, Wodnej we Wrocławiu szkodliwe wyroby zostaną usunięte z posesji 16 mieszkańców w łącznej ilości przekraczającej 30 ton. Całkowity koszt zadania to 24 603,47 zł, przy czym wsparcie finansowe WFOŚiGW w ramach dotacji wynosi 21 938,00 zł.

Zdjęcie ulotki dotyczącej spisu rolnego na tle drzwi, w których można uzyskać pomoc w zakresie spisu - w Urzędzie Gminy w Gaworzycach.W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbędzie się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020.

 

Spisy rolne dostarczają kluczowych danych, na podstawie których prowadzone są m.in. analizy zmian jakie zaszły w rolnictwie w ciągu ostatnich 10 lat. Pozyskane dane wykorzystywane są do podejmowania strategicznych decyzji niezbędnych do realizacji krajowej, regionalnej oraz lokalnej polityki rolnej i społecznej wsi. Tym samym ważne są też dla każdego rolnika.

 

  • Całkowite bezpieczeństwo danych zebranych w spisie zapewnia ustawa o spisie rolnym. Wszystkie informacje uzyskane w trakcie spisu chronione są tajemnicą statystyczną i będą wykorzystywane tylko i wyłącznie do przygotowania zbiorczych opracowań statystycznych. Oznacza to, że nie będzie możliwa identyfikacja poszczególnych osób i gospodarstw rolnych.

  • Powszechny Spis Rolny 2020 będzie prowadzony przede wszystkim metodą samospisu internetowego, w którym rolnicy mogą sami spisać się przez Internet, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej od 1 września br. na stronie internetowej pod adresem www.spisrolny.gov.pl
  • W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub udać się do Urzędu Gminy, gdzie pracownik biura spisowego pomoże wypełnić formularz na przygotowanym stanowisku komputerowym.

  • Z rolnikami mogą kontaktować się również rachmistrzowie spisowi - telefonicznie lub osobiście. Będą oni wyposażeni w identyfikatory ze zdjęciem oraz upoważnienia do realizacji spisu, a ich tożsamość będzie można dodatkowo zweryfikować dzwoniąc pod wyżej wymieniony numer infolinii.

Prosimy o życzliwe przyjęcie rachmistrzów. Serdecznie dziękujemy za udział w spisie, za przychylność, wsparcie i pomoc w realizacji tak ważnego dla polskiego rolnictwa badania.

Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym

 

W ramach promocji Powszechnego Spisu Rolnego 2020 Urząd Statystyczny we Wrocławiu organizuje Konkurs fotograficzny pt. „PSR 2020. Polska wieś w obiektywie”. Celem Konkursu jest poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej oraz promowanie zbliżającego się Powszechnego Spisu Rolnego 2020 https://spisrolny.gov.pl/.

Konkurs trwa od 1 lipca do 30 listopada 2020 r. Uczestnikami Konkursu mogą być wyłącznie mieszkańcy  województwa dolnośląskiego. Na zwycięzców czekają nagrody!

Szczegółowe informacje na stronie internetowej pod adresem https://wroclaw.stat.gov.pl/spisy-powszechne/konkursY/

Miłą niespodziankę sprawiła nam mieszkanka Dalkowa, której produkty rozsławiają Gminę Gaworzyce na szeroką skalę. Produkty pani Krysi Doan znalazły się właśnie w sieci Kulinarnego Dziedzictwa Dolnego Śląska. Z tej okazji postanowiliśmy porozmawiać z panią Krysią, by poznać ją nieco bliżej i także jej postać przedstawić mieszkańcom.

 

Tak sobie wymyśliłam… - rozmowa z panią Krystyną Doan z Dalkowa

 

Późne popołudnie na skraju Dalkowa, zwanego sercem Wzgórz Dalkowskich. Jestem chwilę przed czasem, w oczekiwaniu na panią Krysię przyglądam się fragmentowi ziemi, który zagospodarowała wspólnie z siostrą. Miejsce jest cudowne, znajduje się na obrzeżu wsi, przy drodze prowadzącej do Gostynia, ale też przy głównym szlaku prowadzącym do rezerwatu Dalkowskie Jary. Osamotniony dom otoczony jest bujną roślinnością. Właśnie kwitną dumnie czerwone mieczyki. Dostrzega mnie Pani, zbierająca maliny. „Dzień dobry!”. „Dzień dobry, jest tutaj co zbierać!” – odpowiadam, dostrzegając właśnie całe malinowe zbocze. Domyślam się już skąd się wziął przydomek „Babka malinowa”.

Mix zdjęć przedstawiający ogród oraz produkty wykorzystywane przez panią Krysię Doan z Dalkowa. Na jednym ze zdjęć również postać pani Krystyny.

Dlaczego Dalków?

- Przez rok szukałam ziemi, aż w końcu trafiłam na ogłoszenie pani Wrześniowej. Kiedy zobaczyłam to miejsce po raz pierwszy i miałam się zdecydować – bałam się. Nie byłam w stanie ocenić czy mi się podoba czy nie. Przyjechałam drugiego dnia i postanowiłam, że tu chcę mieszkać.

 

Wtedy chyba jeszcze nie było tu nawet drogi…

- Był kawałek ubitej drogi i dało się dojechać , pomyślałam „z resztą dam sobie radę”. Wymyśliłam sobie, że posadzę malinę bo tu akurat była koniunktura, ale skończyła się, kiedy malina zaczęła rodzić. Zostało mi wtedy 100 kg zebranej maliny dziennie i nie było co z tym zrobić, więc wymyśliłam, że będę to przerabiać.

 

Czytaj więcej: Tak sobie wymyśliłam... - rozmowa z Panią Krystyną Doan z Dalkowa.

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf