Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

Banner informujący o trwającej aktualizacji planu gospodarki niskoemisyjnej, mający na celu zwrócenie uwagi i zachęcenie do wypełnienia ankiety.

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

UWAGA RODZICE DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM
tj. od 3 do 6 lat

 

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Gaworzycach informuje,

że rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 odbędzie się w terminie

 

od 15 lutego do 5 marca 2021 roku

 

Warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola jest wypełnienie wniosku.

Wniosek  można pobrać w przedszkolu w Gaworzycach  lub ze  strony internetowej Publicznego Przedszkola  w Gaworzycach:
www.przedszkolegaworzyce.szkolnastrona.pl

  • Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do Publicznego Przedszkola   w Gaworzycach – 12 marca 2021 r. godz. 15.00 (wejście główne  do  przedszkola)
  • Następnie w terminie od 15.03.2021r. do 19.03.2021 r. rodzice/ opiekunowie prawni składają pisemne  potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola.
  • Dnia 22 marca 2021 r. o godz. 9.00  zostanie podana lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 ( wejście główne do przedszkola)

 

Na każde pytanie związane z organizacją pracy w przedszkolu odpowie dyrektor.

 

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Gaworzycach

 

Ala Cieślak

 

Tel. 76 8316 206

W grudniu 2020 roku Szkoła Podstawowa w Gaworzycach zakończyła realizację programu realizowanego pod nazwą „Pobudźmy zmysły”, na który udało się zdobyć grant ze środków programu "Działaj Lokalnie".  W projekcie uczestniczyło 24 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach z klas I-III i IV – VIII.

 

Projekt obejmował zajęcia z Integracji Sensorycznej, która polega na rozwijaniu prawidłowego odbioru i analizy bodźców dostarczanych z otoczenia poprzez zmysły zewnętrzne (wzrok, słuch, dotyk, smak, węch) oraz płynące z własnego ciała poprzez zmysły wewnętrzne (równowagi i czucia głębokiego).


Zajęcia prowadzone w ramach projektu były bardzo atrakcyjne, gdyż miały charakter wesołej zabawy ruchowej, podczas której dostarczane były dziecku takie bodźce, których najbardziej potrzebował jego system nerwowy – twierdzi nauczyciel prowadzący zajęcia Natalia Maciejewska.  Uczniowie biorący udział w zajęciach chętnie i z wielką starannością wykonywali proponowane im ćwiczenia, wiele z nich dość dobrze radziło sobie nawet przy wykonywaniu trudnych i skomplikowanych ćwiczeń. U niektórych dało się zauważyć wiele zaburzeń integracji sensorycznej, które utrudniały lub nawet uniemożliwiały wykonanie choćby nawet najprostszych zadań. Uczniowie najchętniej wykonywali ćwiczenia gimnastyczne, pokonywanie różnego rodzaju tory przeszkód oraz zabawy mające na celu normalizację systemu dotykowego.

Mix zdjęć z zajęć w ramach projektu przesłane przez Szkołę Podstawową w Gaworzycach


Cieszymy się bardzo, że mogliśmy skorzystać z tego projektu, a dzięki temu pomóc naszym uczniom i poprawić u nich jakość odbierania, przesyłania i organizowania bodźców, a do tego wspomagać ogólny rozwój każdego z nich. Kolejnym bardzo ważnym celem terapii było wzmocnienie poczucia własnej wartości poprzez pozytywne motywowanie. Dużą uwagę zwrócono na poprawę koordynacji ruchowej i planowania ruchu oraz poprawę percepcji słuchowej i wzrokowej. Najlepszą nagrodą dla nas jest duża poprawa funkcjonowania części uczniów oraz fakt, że wielu z nich zintegrowało się ze sobą, co pozwoliło im współdziałać w grupie i cieszyć się z wykonywania poszczególnych zadań. Planujemy dalszy ciąg kontynuowania zajęć z Integracji Sensorycznej w naszej szkole – zapewnia dyrektor szkoły Pani Małgorzata Kosałka.

Wprawdzie do Tłustego Czwartku zostało jeszcze trochę czasu, ale... mówią, że przezorny zawsze ubezpieczony! Jeśli chcecie posmakować najlepszych domowych pączków lub zrobić komuś dobry dzień, a przy tym wesprzeć Koło Gospodyń Wiejskich w Gaworzycach jest ku temu okazja! 
 
Trwa zbieranie zamówień! Sami jesteśmy ciekawi ile pączków w tym roku będą musiały przygotować Panie z Gaworzyc. Czy pobiją ubiegłoroczny rekord? Zobaczymy!
 
Zamówienia przyjmowane są pod nuerami telefonów: 783 029 144 lub 726 831 404.
 

grafika z tytułem ogłoszenie o naborze

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gaworzycach

ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - pracownik socjalny

 

Szczegóły ogłoszenia znajdą Państwo w OGŁOSZENIU - pobierz (.PDF)

grafika przedstawiająca 3 ludzi, którzy sobie wzajemnie pomagają zmierzając na szczytWymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście lub przesłać na adres:
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gaworzycach
ul. Okrężna 85
59-180 Gaworzyce

z dopiskiem : „Dotyczy naboru na stanowisko Pracownika socjalnego”
w terminie do 29 stycznia 2021 roku do godziny 15.00.


W przypadku oferty przesłanej pocztą, decyduje data wpływu do Ośrodka.

 

Na stronie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej znajdą Państwo wzór kwestionariusza osobowego.

W dniu 15 stycznia 2021r. w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Gaworzycach ruszją zapisy pacjentów powyżej 80r.ż., czyli rocznik 1941 i mniej na szczepienia przeciwko covid-19 szczepionką PFIZER/BionTECH- Comirnaty.
 
Na szczepienie prosimy zapisywać się dzwoniąc pod numer telefonu ośrodka 76 8316 220.
 
  • Wszyscy pacjenci kwalifikujący się do szczepień w danej grupie będą zapisywani na listę a nastepnie w grafiku zostaną im wyznaczane terminy szczepień.
  • Po wyznaczeniu terminu szczepienia otrzymają Państwo sms na numer telefonu komórkowego z informacją o dacie i godzinie szczepienia.
  • W przypadku braku numeru telefonu komórkowego pracownicy przychodni o szczepieniu będą informować Państwa dzwoniąc na numer  telefonu stacjonarnego.
  • W ten sam sposób bedą odbywały się zapisy na  szczepienia z pozostałych grup populacji.
  • O terminach szczepień kolejnych grup bedziemy informować Państwa na bieżąco, prosimy śledzić również informacje w telewizji.
  • W pierwszych trzech tygodniach szczepień mamy możliwość szczepienia tygodniowo maxymalnie 30 osób.
 
Przed szczepieniem w celu usprawnienia całego procesu szczepień bardzo prosimy aby pacjenci wypełnili "Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw covid-19".
 
Bardzo prosimy aby członkowie rodziny wydrukowali starszym członkom rodziny w/w kwestionariusz i pomogli go wypełnić (kwestionariusz do pobrania w załączniku).
Osoby, które zgłoszą się na szczepienie bez wypełnionego kwestionariusza wypełnią go na miejscu.
 
Pacjent zgłasza się na szczepienie tylko jeśli odpowiedział negatywnie na wszystkie punkty!
 
Do pobrania załączamy również kilka ważnych informacji dla pacjenta:
 
Link z materiałami informacyjnymi dotyczącymi szczepień przeciwko covid 19:
 
 

Uwaga mieszkańcy,

 

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorlogicznych - Wydział we Wrocławiu wydał ostrzeżenie nr 5 dot. Powiatu Polkowickiego.

 

Od godz. 20:00 dnia 13 stycznia 2021 do 8:00 dnia 14 stycznia 2021 prognozuje się zamarZanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu z deszczem i mokrego śniegu. Temperatura miimalna -4 stopnie C, temperatura minimalna gruntu - ok. -6 stopni C.

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk: 90%.

 

Pełna informacja - kliknij

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf