Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

Komunikaty dla Sołtysów

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy Gaworzyce odbędzie się w środę, 11 kwietnia 2018 r.


Podczas zbiórki można oddać m.in.: meble, dywany, wykładziny, rowery, wózki oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (pralki, lodówki, telewizory, monitory, golarki, suszarki itp.)

Odpady wielkogabarytowe i zużyty sprzęt należy wystawić przy Osiedlowych Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Przypominamy!

Mobilny punkt nie przyjmuje opon, odpadów rozbiórkowych i budowlanych oraz odpadów zielonych. Te należy dostarczyć do Centralnego PSZOK-u  we własnym zakresie, lub – w przypadku zielonych i budowlanych – zamówić odbiór w ramach usługi dodatkowej.

 


Centralny PSZOK ul. Działkowa 18, 59-100 Polkowice czynny:
poniedziałek – piątek 12.00-19.00, sobota 10.00-15.00                                                                                                          

 

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego

Fundacja Wspomagania Wsi prowadzi nabór na bezpłatne warsztaty szkoleniowe dla mieszkańców obszarów wiejskich.

 

Celem tego programu jest wspieranie aktywnych społecznie osób ze wsi i małych miasteczek, poprzez podnoszenie ich umiejętności planowania i realizacji projektów na rzecz własnych społeczności oraz zarządzania organizacjami, do których należą.

 

Fundacja Wspomagania Wsi pokrywa koszty udziału w warsztatach takie jak: noclegi, posiłki i materiały dydaktyczne. Fundacja nie pokrywa kosztów podróży.

Warsztaty organizowane są cyklicznie, a informacje o naborze ogłaszane są co kwartał.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Dodatkowych informacji udziela:Monika Słotwińska-Łychota
Fundacja Wspomagania Wsi
ul. Bellottiego 1
01-022 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: (+22) 636 25-70 do 75; faks: (+22) 636 62 70

Dnia 10 listopada br. odbędzie się VI już edycja Biesiady Samorządowej, która rozpocznie się o godz. 17.00 w wiacie edukacyjnej w parku Dalkowie (Dendrofarma – Józef Płocha).

 

Biesiada będzie miała w tym roku nieco inny charakter, ze względu na miejsce w którym będzie się odbywać, dlatego uprzedzamy, że ciepły poczęstunek odbywać się będzie w formie ogniska/grilla przy wiacie – radzimy ubrać buty, których nie będzie szkoda, w razie niepogody :)

Zachęcamy też, by wziąć ze sobą coś ciepłego na wypadek, gdyby było chłodniej.

 

KONKURS NA PREZENTACJĘ DOT. REALIZACJI FUNDUSZU SOŁECKIEGO W 2017 ROKU

  • Stałym elementem Biesiady jest podsumowanie działań w formie prezentacji (może być multimedialna, z użyciem projektora, ale niekoniecznie – można też w ciekawy sposób opowiedzieć o tym, co udało się zrobić – i taka prezentacja może być równie skuteczna, a czasem nawet bardziej.
  • Ułatwiając Państwu zadanie, ograniczyliśmy czas prezentacji do 6 minut.
  • Jeśli korzystacie Państwo z prezentacji multimedialnej – maksymalna ilość slajdów: 10.
  • Jeśli prezentacje poprowadzą 2 osoby zostaniecie Państwo nagrodzeni dodatkowymi punktami.
  • Tematem prezentacji ma być tylko i wyłącznie realizacja FUNDUSZU SOŁECKIEGO 2017.

Ułatwiając Państwu zadanie zapraszamy Państwa (do 3 przedstawicieli z sołectwa) do udziału w szkoleniu (za udział w szkoleniu dodatkowe 5 pkt) z wystąpień publicznych, które odbędzie się w miejscu Biesiady, tj. w wiacie edukacyjnej w parku zabytkowym w Dalkowie dnia 8 listopada 2017 r.
o godz. 16.00.

Prosimy o potwierdzenie przybycia na szkolenie:

Joanna Brodowska – tel. 76 8316 285 w. 34 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kryteria oceny prezentacji:

 

Udział w szkoleniu dnia 8.11.2017 r. w Dalkowie   0 lub 5 pkt
         Zastosowanie się do reguł czasowych - tj. do 6 minut         do 6 pkt

Zastosowanie się do tematyki konkursu - tj. realizacja

funduszu sołeckiego 2017 w danym Sołectwie

10 pkt

"Lekcja na przyszłość" - dobra rada, praktyka, przekazanie, motto

- z której będą mogli skorzystać inni - jakaś dobra rada, doświadczenie    

płynące z realizacji zadań w ramach funduszu sołeckiego

10 pkt
Prezentacja prowadzona w duecie - tj. 2 osoby + 4 pkt
Zabiegi wpływające na ciekawość i oryginalność prezentacji 5 pkt
Razem:    max 40 pkt      

 

Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w dniach 14-17.09.2017 r. organizuje podróż studyjną do wsi tematycznych w woj. podlaskim której celem jest wymiana doświadczeń w zakresie tworzenia i funkcjonowania wsi tematycznych.


W trakcie czterech  pobytu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą 5 wsi tematycznych, w tym min. z  budowaniem oferty turystycznej w oparciu o lokalne zasoby, modelem tworzenia oferty tematycznej wsi od wizji do produktu, praktykami dotyczącymi rozwoju aktywności społecznej na obszarach wiejskich w oparciu o partnerską współpracę organizacji pozarządowych, publicznych i przedsiębiorstw.

 


Do udziału w wyjeździe serdecznie zapraszamy:
1.    przedstawicieli grup odnowy wsi, z miejscowości, wcześniej nie uczestniczących w wyjazdach studyjnych organizowanych przez Wydział Obszarów Wiejskich w ramach Odnowy Wsi.
2.    przedstawicieli GOW z gmin, które przesłały do WOW w wymaganym terminie prawidłowo wypełnione sprawozdania z realizacji Odnowy Wsi za 2016r.
Sołectwo może reprezentować tylko 1 przedstawiciel. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, w pierwszej kolejności kwalifikowane będą osoby, które spełniają w/w kryteria.  Pozostałe zostaną wpisane na listę rezerwową i w miarę zwalniania się miejsc będą informowane o możliwości udziału w wyjeździe w zależności od terminu zgłoszenia się na wyjazd.

 

Program podróży i więcej informacji

 

Osoby chętne prosimy o kontakt:

Joanna Brodowska - Gminny Kordynator ds. Odnowy Wsi
tel. 76 8316 285 w. 34 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FUNDUSZ SOŁECKI

 

Dnia 5.09.2017 r. tj. wtorek w Pałacu w Gaworzycach odbędzie się szkolenie dla Sołtysów i Rad Sołeckich dot. funduszu sołeckiego oraz krótkie szkolenie w zakresie wystąpień publicznych pod kątem przygotowania prezentacji na coroczne spotkania podsumowujące Fundusz Sołecki w bieżącym roku.

 

Początek spotkania o godz. 15.00. Serdecznie zachęcamy do udziału!

 

Przed spotkaniem warto poczytać:

 

- FUNDUSZ SOŁECKI - PORADNIK

- Dlaczego nie warto bać się Funduszu Sołeckiego - artykuł

Ruszyły nabory na jesienne warsztaty szkoleniowe w Łowiczu. Do września i października można przesyłać zgłoszenia na zajęcia poświęcone komunikacji w społeczności lokalnej a także na warsztat dot. planowania i realizacji projektów społecznych i partnerstw. Nabór otwarty jest też na szkolenie nt. zarządzania projektem i wykorzystywania jego rezultatów w dalszej działalności organizacji.

 

W trakcie warsztatu „Komunikacja w społeczności lokalnej” omówione i przećwiczone zostaną takie tamty jak choćby przełamywanie barier utrudniających skuteczną komunikację. Dowiecie się tu Państwo również jak komunikować się z otoczeniem uwzględniając interesy wszystkich zainteresowanych stron. Zajęcia odbędą się w Łowiczu w dniach 16 – 19 listopada 2017 r. Nabór potrwa do 8 października 2017 r.

 

W październiku z kolei w ramach warsztatu „Planowanie i realizacja projektów społecznych i partnerstw” refleksji zostanie poddane zagadnienie jak skutecznie działać na terenach wiejskich. Uczestnicy będą mogli pogłębić swoją wiedzę dot. przygotowywania wniosków o dotacje oraz współpracy w ramach partnerstwa. Zajęcia odbędą się w Łowiczu w dniach  12 – 15 października 2017. Zgłoszenia można przesyłać do 10 września 2017 r.

 

Niespełna miesiąc później w dniach 23 – 26 listopada 2017 r. odbędzie się warsztat „Projekt. I co dalej?” Celem spotkania jest zaprezentowanie nowoczesnego sposobu zarządzania projektem społecznym, prowadzącym do jak najefektywniejszego wykorzystania jego rezultatów do rozwoju organizacji i jej dalszych działań. Zgłoszenia do 8 października 2017 r.

 

Więcej informacji

 

 

 

 

Dnia 4 sierpnia 2017 r. (piątek) o godz. 9.00 w Pałacu w Gaworzycach odbędzie się spotkanie ws. Dożynek Gminnych.

 

Podczas spotkania zostaną omówione kwestie związane z organizacją cyklicznego święta.  Będzie też miejsce dla Państwa refleksji i pomysłów dot. tego cyklicznego święta.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf