Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

 

 

Projekt realizowany wraz z Fundacją Wspomagania Wsi dot. konsultacji miejscowych planów zagospodarowania dla 3 miejscowości: Grabik, Kłobuczyn oraz Gaworzyce.

 


 

ANONIMOWA ANKIETA ONLINE

DLA MIESZKAŃCÓW KŁOBUCZYNA

DOT. TERENÓW USŁUGOWYCH

 

Gmina Gaworzyce realizuje we współpracy z Fundacją Wspomagania Wsi konsultacje dokumentów planistycznych. W ramach projektu odbyły się spotkania w Gaworzycach, Grabiku i w Kłobuczynie. Jednym z elementów projektu było też stworzenie opracowania benchmarkingowego dot. atrakcyjności terenów inwestycyjnych w Kłobuczynie. Zorganizowaliśmy też konsultacje online w tym zakresie z udziałem ekspertów przygotowujących opracowanie, urbanisty oraz przedstawicieli Fundacji Wspomagania Wsi.

Spotkanie online z pewnością skłoniło do refleksji, pojawiło się kilka wątków, o które chcielibyśmy dopytać w ankiecie.

 

Serdecznie zapraszamy, w szczególności mieszkańców Kłobuczyna, do wypełnienia ankiety, co zajmie ok. 10-15 minut. Warto, bo sprawa dotyczy NASZEJ wspólnej przestrzeni. Anonimowa ankieta pozwala zebrać różne głosy, różne perspektywy, co stanowi wielką wartość dla dużego przedsięwzięcia.

 

Ankieta jest dostępna tutaj: https://forms.gle/KHQjzThWpiACoMiy9

banner przykuwający uwagę

 

KONSULTACJE ONLINE - W SZCZEGÓLNOŚCI KIEROWANE DO MIESZKAŃCÓW KŁOBUCZYNA

 

Zapraszamy na spotkanie online za pomocą platformy Zoom z udziałem badaczy przygotowujących dla nas badanie potencjału inwestycyjnego terenów w Kłobuczynie. Spotkanie będzie też okazją do debaty nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w gronie ekspertów - badaczy, urbanistów, przedstawicieli Fundacji Wspomagania Wsi oraz pracowników Urzędu Gminy. Gorąco zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych, a w szczególności mieszkańców Kłobuczyna, właścicieli nieruchomości w obrębie planowanej strefy inwestycyjnej a także potencjalnych inwestorów.
 
Spotkanie uruchomi się na kilka minut przed planowanym rozpoczęciem.
 
Plakat zachęcający do udziału w spotkaniu online - w czwartek 17 grudnia o godz. 17.00. Link do spotkania podany jest w treści artykułu.
Dlaczego warto być z nami?
Bo warto mieć głos w dyskusji nt. wspólnego otoczenia i razem decydować o przyszłości naszej gminy. Badanie zostało przeprowadzone bardzo rzeczowo - z pewnością warto posłuchać ekspertów, którzy pracowali nad analizą.
 
Spotkanie i analiza potencjału inwestycyjnego powstała dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Wspomagania Wsi w ramach programu "Nasza przestrzeń".

 

 

WERSJE ROBOCZE - KONCPECJA MIEJSCOWYCH PLANÓW ZAGOSPODAROWANIA

 

W związku z opracowywanymi miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów geodezyjnych Grabik, Kłobuczyn oraz Gaworzyce po konsultacjach społecznych, które odbyły się w dniach 20-22 października br., udostępniamy Państwu koncepcję zagospodarowania przestrzennego dla w/w terenów. Informujemy , iż w toku dalszych prac planistycznych projekty planów miejscowych, będą aktualizowane.

 

Poniżej prezentujemy wersje robocze - wstępne koncepcje konsultowanych dokumentów:

 

Koncepcja dla miejscowości Grabik

Koncepcje dla miejscowości Kłobuczyn

Koncpecje dla miejscowości Gaworzyce

 

 


Zachęcamy do wypełnienia anonimowej onkiety online!

 

Drodzy Mieszkańcy!

Wspólnie z Fundacją Wspomagania Wsi realizujemy właśnie proces konsultacji miejscowych planów zagospodarowania w Grabiku, Kłobuczynie i w Gaworzycach.


Chcąc uzupełnić konsultacje o inne ważne - w kontekście NASZEJ wspólnej przestrzeni - kwestie, chcemy zapytać o Wasze zdanie na temat smogu, odpadów czy miejsc publicznych (ankieta dot. całej gminy Gaworzyce). Każda z sekcji zawiera ok. 3 lub 4 pytania. Całość zajmie nie dłużej niż 15 minut.

Przesłane odpowiedzi są anonimowe i służyć będą wyłącznie wypracowaniu rozwiązań, dzięki którym nasze otoczenie będzie zmieniać się na lepsze.

Zróbmy to razem!

Link do anonimowej ankiety https://forms.gle/GQLaK2QZGvc1m6MF7

 


 

Gmina Gaworzyce przy wsparciu Fundacji Wspomagania Wsi zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w zakresie planowania przestrzeni.

HARMONOGRAM

 

Serdecznie zapraszamy na spotkania konsultacyjne z ekspertami, które odbędą się kolejno:

 

  • w świetlicy wiejskiej w Grabiku dnia 20 października 2020 r. (wtorek) o godz. 17:00
  • w świetlicy wiejskiej w Kłobuczynie dnia 21 października 2020 r. (środa) o godz. 17:00
  • w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaworzycach dnia 22 października 2020 r. (czwartek) o godz. 17:00

 

Podczas spotkań warsztatowych:

  • szczegółowo omówimy w/w plany, możliwe koncepcje i zmiany
  • wyjaśnimy jak ważne znaczenie mają te dokumenty dla rozwoju przestrzennego miejscowości
  • wspólnie opracujemy zasady zagospodarowania, które w przyszłości pozwolą uniknąć choćby nieporozumień między funkcją gospodarczą a mieszkaniową

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną spotkania odbywać się będą w reżimie sanitarnym. Mile widziane potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniach - telefonicznie lub e-mail na wskazany poniżej adres.

 

Więcej informacji na temat spotkań:

  • Anna Młynarczyk | tel. 76 8316 285 w. 46 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Joanna Brodowska | tel. 76 8316 285 w. 34 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Działanie dofinansowano ze środków Fundacji Wspomagania Wsi w ramach programu "Nasza przestrzeń".

 


 

 

 

 

 

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf