Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

Banner informujący o trwającej aktualizacji planu gospodarki niskoemisyjnej, mający na celu zwrócenie uwagi i zachęcenie do wypełnienia ankiety.

 

NABÓR STOISK - RĘKODZIEŁO I WYROBY REGIONALNE

Startujemy z naborem stoisk na Gaworzycki Jarmark Kupiecki produktów tradycyjnych i reginalnych, który odbędzie się 7 lipca 2019 r. w zabytkowym parku w Gaworzycach. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie w tym roku, gdyż zadbaliśmy o szereg atrakcji. Gwiazdą wieczoru tegorocznej edycji będzie zespół WILKI.

Pamiętajcie, iż przyjmujemy stoiska z rękodziełem, wyrobami regionalnymi czy produktami tradycyjnymi.

Zasada jest prosta, również jeśli chodzi o rezerwację miejsc, która odbywa się wg kolejności pełnych zgłoszeń, tj. przesłania na adres Urzędu Gminy wypełnionej Karty Zgłoszenia (wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych) oraz wniesienia opłaty targowej w wysokości 50 lub 200 zł, w zależności od wybranej opcji (stoisko z prądem lub bez prądu).

 

Pełen Regulamin znajduje się TUTAJ.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO POBRANIA

 

Numer konta Gminy Gaworzyce, na który należy uiścić opłatę targową/opłatę rezerwacyjną miejsca:

 

 

Nr: 93 8653 0004 0000 0093 4507 0004 (Bank Spółdzielczy w Przemkowie, Filia w Gaworzycach)

Tytułem: Rezerwacja stoiska – Gaworzycki Jarmark Kupiecki, Nazwisko Zgłaszającego (jak na Karcie Zgłoszenia).

 

KOORDYNATOR STOISK 2019:

1. Karolina Cieślak - tel. 726 831 404

 


 

 KONKURS O TYTUŁ ZŁOTEGO KRAMARZA

 

Od kilku lat podczas Jarmarku szansę na nagrodę specjalną i tytuł "Złotego Kramarza" każdej kolejnej edycji wydarzenia mają nasi Wystawcy.

 

2016 - Złoty Kramarz IV Gaworzyckiego Jarmarku Kupieckiego - Pani Małgorzata Andrzejewska (wyjątkowe lalki, ubranka i akcesoria a wszystko - na szydełku!)

2017 - Złoty Kramarz V Gaworzyckiego Jarmarku Kupieckiego - Pani Genowefa Tejan (nalewki, przetwory, aromatyczne syropy)

2018 - Złoty Kramarz VI Gaworzyckiego Jarmarku Kupieckiego - Pani Małgorzata Frącek (artystyczna biżuteria wysokiej jakości)

 

W tym roku Jury wybierze kolejne wyróżniające się stoisko, biorąc pod uwagę wiele czynników, w tym również zdanie uczestników.

 

Drodzy Kramarze - Dlaczego warto?

 

Przede wszystkim dlatego, że jest to miejsce szczególne pod wieloma aspektami - jak wspomnieliśmy wcześniej, Gaworzyce stanowiły główny ośrodek handlu, zwłaszcza silnie określenie to przejawiało się od poł. XVI w. - będąc tutaj, pomożecie nam odtworzyć niezwykłą atmosferę jarmarków oraz odbudować więź mieszkańców z tą właśnie "kupiecką" tożsamością. Druga rzecz - to wsparcie lokalnego dziedzictwa kulturowego - w szerokim tego słowa znaczeniu. Chcemy, abyście wiedzieli, iż ważne są wszystkie prezentowane przez Was produkty -  domowy chleb z chrupiącą skórką, złocisty miód, pracochłonna, misternie zdobiona bransoletka albo też kolorowy dzbanuszek z gliny... - tutaj podkreślamy ich wagę i znaczenie. Chcemy Was, artystów, wspierać w tym co robicie.

Naszym lokalnym dziedzictwem, które stanowi cudowne tło dla całego wydarzenia jest gaworzycki pałac, któremu udało się odzyskać dawną świetność. Wszystkie wydarzenia organizowane zarówno wewnątrz jak i wokół są dowodem na to, że warto było się starać. Będąc z nami - będziecie tego żywym potwierdzeniem.

Są jeszcze inne powody dla których warto. W roku 2016 zapoczątkowaliśmy konkurs o tytuł "Złotego Kramarza". Pomysł narodził się z myślą o Was, ponieważ Wy tworzycie relacje, o które tak bardzo nam chodzi - Wasze kramy, stoiska - stanowią wystawy sztuki. Można tu pooglądać, porozmawiać, zainspirować się, ale i kupić, i zabrać ze sobą przedmiot, który nas zaczaruje, zauroczy... Konkurs o tytuł "Złotego Kramarza" to plebiscyt. Uczestników pytamy o to, które stoisko najbardziej ich oczarowało.

Również, aby wspierać dzieło Waszych rąk, wśród kupujących, wspierających rękodzieło i wysokiej jakości wyroby lokalne, losujemy nagrody i wyróżniamy tytułem "Szczęśliwego Kupca".

 

Drodzy Kupcy - dlaczego warto odwiedzić Jarmark Kupiecki i wesprzeć Kramarzy?

 

Dlaczego warto tego dnia zakupić coś na straganach naszego zabytkowego parku? Nawet jeśli miałoby to być coś małego, niedużego? Bo w życiu trzeba czasem sprawiać sobie małe przyjemności i otaczać się przedmiotami, które będą nam przypominać...  choćby i tę słoneczną niedzielę w parku, podczas której razem z kimś bliskim (albo najbliższym) wspaniale spędziliśmy czas. Warto bo... przecież kochamy atmosferę festynów, jarmarków, uroczych straganów. Kochamy rękodzieło, unikatowe, wyjątkowe przedmioty, jak i wyjątkowe smaki, które zostają w pamięci na długo, i których później szukamy, albo próbujemy odtworzyć. W końcu warto... by docenić ludzi, którzy włożyli w coś ogrom czasu i serca.

 

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf