Gmina Gaworzyce - Aktualności

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:

    - poradni psychologiczno-pedagogicznych;
    - specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
    - młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
    - przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
    - szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
    - szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

 

Pełna informacja na stronie Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

 


 

Jednocześnie informujemy, że uruchomiliśmy na naszej stronie internetowej specjalną zakładkę KORONAWIRUS - INFORMACJE, na której publikowane będą wszelkie informacje związane z zagrożeniem, znajdziecie ją Państwo po prawej stronie.

 

Zakończyliśmy cykl bezpłatnych szkoleń w ramach projektu "E-aktywni mieszkańcy Gminy Gaworzyce", który miał na celu podniesienie kompetencji cyfrowych wśród mieszkańców naszej gminy. W ostatnim ze szkoleń, które odbyło się w dniach 4-5 marca 2020 r. udział wzięli pracownicy Urzędu Gminy w Gaworzycach. Łącznie przeszkoliśmy 150 osób - mieszkańców gminy Gaworzyce oraz innych mieszkańców woj. dolnośląskiego, którzy zgłosili chęć udziału w warsztatach. Dzięki tym osobom udało się spełnić warunek umowy, a do naszej szkoły już wkrótce trafi 10 nowoczesnych laptopów.

(Pracownicy Urzędu Gminy w Gaworzycach również zdecydowali się na udział w warsztatach)

 

Największym zainteresowaniem w naszej gminie cieszyły się warsztaty: "Kultura w sieci", "Tworzę własną stronę internetową", "Mój biznes w sieci" oraz "Moje finanse i transakcje w sieci". Podczas tych zajęć uczestnicy poznali wiele przydatnych narzędzi, które umożliwią nie tylko realizację własnych potrzeb, ale również rozwijanie zainteresowań i pasji. Efektem warsztatów są również konkretne działania użytkowników, którzy zdecydowali się na uruchomienie własnych witryn internetowych, czy w ogóle do korzystania z dobrodziejstw Internetu.

 

Ze śmiałością możemy stwierdzić, że to był dobrze wykorzystany czas.

 

Projekt był realizowany przez Gminę Gaworzyce wraz z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju ze środków Unii Europejskiej.

 

Od 09.03.2020 r. punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”

będzie w biurze nr 206 w Urzędzie Gminy w Gaworzycach.

 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

 

 

 

 

asf