Gmina Gaworzyce - Aktualności

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

 


Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca
z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.  

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

 

Zapoznaj się z pełną treścią informacji

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Polkowicach przekazuje Scenariusz działań edukacyjnych dotyczący koronawirusa oraz zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Zobacz scenariusz

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronowirusa Zakład Usług Komunalnych w Gaworzycach uprzejmie informuje, że odczyty wodomierzy u naszych odbiorców będą ograniczone do dnia 31.03.2020r.

 

Rozliczenia za usługi zaopatrzenia w wodę i odprowadzanie ścieków będą prowadzone w oparciu o średni pobór wody z trzech ostatnich okresów rozliczeniowych.
Zakład Usług Komunalnych w Gaworzycach dopuszcza możliwość podania odczytu przez odbiorcę na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 76 744 12 62.

 

Jednocześnie prosimy o ograniczenie załatwiania wszelkich  spraw w siedzibie naszego Zakładu do niezbędnego minimum i korzystanie z  elektronicznych kanałów  komunikacji (poczta elektroniczna oraz telefon).

 

Dzisiaj w godzinach rannych w Urzędzie Gminy w Gaworzycach, z inicjatywy Wójta Gminy Gaworzyce Jacka Szwagrzyka, odbyło się spotkanie kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych dotyczące działań profilaktycznych związanych z zagrożeniem zarażenia koronawirusem.

 

Sekretarz Gminy podkreślała, że w obecnej sytuacji ważne jest wprowadzenie działań profilaktycznych i zachowanie spokoju. Urząd Gminy w Gaworzycach jest w stałym kontakcie z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Polkowicach oraz Wojewodą Dolnośląskim. Na bieżąco monitorowana jest aktualna sytuacja na terenie gminy Gaworzyce. Pracownik Urzędu Gminy w Gaworzycach, odpowiedzialny za zarządzanie kryzysowe oraz Sekretarz Gminy, poinformowali o rządowych decyzjach i rozwiązaniach, które mogą zostać wykorzystane przez lokalne samorządy.

 

Omawiano sytuację w placówkach oświatowych zarządzanych przez Gminę Gaworzycach oraz działaniach profilaktycznych podjętych w placówkach. Zarządzono zwiększoną dezynfekcję w jednostkach oraz stosowanie środków higienicznych,  dezynfekcyjnych. Zwrócono uwagę, aby zarówno dzieci, jak i nauczycieli z objawami chorobowymi odsyłać do domów.

 

Wójt Gminy Gaworzyce, w związku ze wzrostem zagrożenia zachorowań na choroby wirusowe i grypopodobne, w tym także możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19), zwraca się z prośbą do wszystkich Mieszkańców Gminy Gaworzyce o ograniczenie aktywności społecznej i w miarę możliwości załatwianie wszelkich spraw drogą elektroniczną bądź telefoniczną.

 

 


 

 

PROŚBA O ZAŁATWIANIE SPRAW

DROGĄ ELEKTRONICZNĄ LUB TELEFONICZNĄ

 

W związku z wystąpieniem koronawirusa na terenie naszego kraju, w tym na terenie województwa dolnośląskiego REKOMENDUJEMY:


- REJESTRACJĘ TELEFONICZNĄ do Ośrodka Zdrowia w Gaworzycach,


- ZAŁATWIANIE SPRAW w Urzędzie Gminy, GOPS, Zakładzie Usług Komunalnych, Domu Kultury i innych miejscach publicznych TELEFONICZNIE LUB MAILOWO jeżeli sprawa nie wymaga osobistego stawiennictwa.

 

 

KOMUNIKAT WOJEWODY DOLNOŚLĄSKIEGO

WS. ODWOŁYWANIA IMPREZ MASOWYCH

 

 

Szanowni Państwo, Organizatorzy i Uczestnicy imprez masowych,

 

mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy.

 

Wojewoda  Dolnośląski

Jarosław Obremski

 

Informacja ze strony internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego

 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

 

 

 

 

asf