Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

Wczoraj, tj. w niedzielę, 23 sierpnia, w kościele pw. Matki Bożej Różańowej w Gaworzycach odbyła się Msza Święta dożynkowa z udziałem reprezentacji wieńcowych z poszczególnych sołectw. W tym roku, ze względu, na pandemię koronawirusa wydarzenie miało zupełnie inny, symboliczny charakter. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszystko wróci już do normy i będziemy mogli już bez obaw, cieszyć się świętem urodzaju.

 

Mszę Świętą odprawił ks. proboszcz - kan. Lech Świdziniewski. Chleb dożynkowy, owoc ziemi i ciężkiej pracy rolników to symbol dostatku, szczęścia , pomyślności, wspólnoty i szacunku dla natury. Sprawiedliwie częstowano nim wszystkich uczestników wczorajszej uroczystości.

 

Zdjęcia z uroczystości - dostępne na fanpage Domu Kultury "Jowisz"

 

Mix zdjęć z Mszy Dożywnkowej. Ujęcia z kościołu w Gaworzycach.

ZAWIADOMIENIE

firmy "Pracownia Urządzania Lasu"

 

Działając na zlecenie Starostwa Powitowego w Polkowicach informujemy, że w siedzibie Starostwa zostały wyłożone projekty inwentaryzacji stanu lasu do wglądu dla właścicieli lasów w okresie od 15.08. do 15.09. br. Prosimy o zapoznanie się z zapisami w/w dokumentów i ewentualne wniesienie wniosków i zastrzeżeń do tych projektów.

 

Lista obrębów objętych inwenatryzacją stanu lasu na lata 2021-2030 r.

 

Gmina Gaworzyce:

  • Gaworzyce
  • Kłobuczyn

Skan zawiadomienia - kliknij, aby otworzyć

Dziś w Urzędzie Gminy w Gaworzycach Starosta Polkowicki Kamil Ciupak oraz proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kurowie Wielkim ksiądz Ryszard Dudek podpisali umowę na  dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie powiatu polkowickiego. Przy podpisywaniu umowy obecny był też wójt Gminy Gaworzyce Jacek Szwagrzyk.


Parafia w Kurowie otrzymała środki z budżetu powiatu kwotę w wysokości 25.000 zł, która zostanie przeznaczona na prace konserwatorskie manierystycznej ambony z 1625 r. z kościoła parafialnego pw. św. Jana Chrzciciela w Kurowie Wielkim.


Pomoc finansowa na prace konserwatorskie przy zabytkach jest stałą pozycją w budżecie powiatu polkowickiego. Corocznie przekazywane wsparcie pomaga zabezpieczyć zabytki przed negatywnym działaniem upływu czasu.

Mix zdjęć z podpisania umowy. Na zdjęciach: Starosta Powiatu - Kamil Ciupak, ksiądz Ryszard Dudek oraz Wójt Gminy Gaworzyce - Jacek Szwagrzyk. Zdjęcia wykonano w gabinecie Wójta Gminy Gaworzyce.

Informujemy, że w dniu 21.08.2020 r. Urząd Gminy w Gaworzycach

będzie czynny do godz. 14:00
ze względu na utrzymujące się wysokie temperatury powietrza.


Za wszelkie utrudnienia w związku z powyższym serdecznie przepraszamy.

Pomimo sytuacji związanej z covid-19, Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska wciąż się rozwija. W bieżącym miesiącu do Sieci zostało przyjętych 8 nowych uczestników, w tym Przetwórstwo warzyw i owoców "Słowiańskie Smaki Alicja Doan" działające w naszej gminie na terenie miejscowości Gostyń.

 

Przetwórstwo ”Słowiańskie Smaki” istnieje od listopada 2019 roku. Pierwsze nalewki i soki owocowe zdobyły uznanie nie tylko wśród klientów na jarmarkach i festynach, ale zdobyły wiele dyplomów i wyróżnień podczas konkursów. Wśród wyróżnionych produktów są choćby: nalewki z malin, z owoców czarnego bzu a także nalewka z owoców dzikiej róży.

 

Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w realizowaniu kulinarnej przygody!

 

Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska działa w formie zrzeszenia producentów, rolników, przetwórców, sklepikarzy, właścicieli pensjonatów, a także restauratorów z poszczególnych regionów Europy, którzy promują regionalną żywność i jej produkcję oraz są dobrymi ambasadorami Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego w całej Europie.

 

Województwo Dolnośląskie aktywnie działa w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego od 10 czerwca 2011 r. O wszystkich Uczestnikach Sieci można przeczytać na głównej stronie internetowej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, wybierając region w j. angielskim: Lower Silesia www.culinary-heritage.com

 

 

Harmonogram szczepienia psów przeciwko wściekliźnie na terenie gminy. Koszt szczepienia 30 zł.

 

25.08.2020 r.

Gaworzyce, przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaworzycach – godziny: 9.00 – 12.00
Dzików, przy placu zabaw – godziny: 12.30 – 13.00
Mieszków, przy świetlicy wiejskie –  godziny: 13.00 – 14.00

 

26.08.2020 r.
Kłobuczyn, przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobuczynie – godziny: 9.00 – 11.00
Koźlice, nr 58 (przy domu sołtysa) – godziny: 11.30 – 13.00

 

27.08.2020 r.
Wierzchowice, przy świetlicy wiejskie – godziny: 9.00 – 11.00
Korytów, przy przystanku – godziny: 11.30 – 13.00

 

28.08.2020 r.
Grabik, od domu do domu – godziny: 9.00 – 10.00
Śrem, od domu do domu – godziny: 10.30 – 11.30
Witanowice – godziny: 12.00 – 13.00

 

31.08.2020 r.
Kurów Wielki, przy świetlicy wiejskiej (parking) – godziny: 9.00 – 10.30
Dalków, przy sklepie – godziny: 11.00 – 12.00
Gostyń, przy świetlicy wiejskiej – godziny: 12.30 – 13.30

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

 

 

 

 

asf