Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

Banner informujący o trwającej aktualizacji planu gospodarki niskoemisyjnej, mający na celu zwrócenie uwagi i zachęcenie do wypełnienia ankiety.

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

W dniu dzisiejszym mieliśmy niezwykłą przyjemność odwiedzić Panią Katarzynę i Pana Stanisława, którzy obchodzą właśnie swoje Złote Gody - czyli 50 rocznicę ślubu. Z tej okazji Wójt Gminy Gaworzyce - Jacek Szwagrzyk w imieniu Prezydenta RP uhonorował Jubilatów medalem za długoletnie pożycie małżeńskie. Najlepsze życzenia złożył również Starosta Powiatu Polkowickiego - Kamil Ciupak.
Zdjęcie Jubilatów z Wójtem Gminy i Starostą Powiatu Polkowickiego.
Małżonkom z okazji pięknego Jubileuszu życzymy raz jeszcze dużo zdrowia, miłości i całego mnóstwa powodów do uśmiechu, a przede wszystkim kolejnych tak miłych rocznic!

Samorządzik Uczniowski (kl. I-III) oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Gaworzycach zachęcają do udziału w akcji, której celem jest zbiórka materiałów dla schronisk w okolicy, do których trafiają zwierzęta.

 

Oczywiście serdecznie zachęcamy do udziału w zbiórce!

Plakat Gminnej Biblioteki Publicznej z informacją o zbiórce artykułów dla zwierząt do schroniska, która trwa do 20 grudnia 2020 roku

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych:

 

Najlepsze życzenia dla osób niepełnosprawnych.

Poglądowe zdjęcie dokumentów i ludzkich rąk.Przypominamy, że na terenie Powiatu Polkowickiego można uzyskać nieodpłatnie porady prawne i mediacje. Poniżej przedstawiamy wykaz miejsc, w których udzielana jest taka pomoc, a także zasady, które trzeba spełnić by zapisać się na poradę.

 

Plik warto zapisać bądź wydrukować, by mieć go pod ręką, kiedy przyjdzie taka potrzeba.

 

WYKAZ JEDNOSTEK, W KTÓRYCH UZYSKASZ PORADĘ (plik w formacie .DOC)

 

ZAPISY NA PORADY

 

  • Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i mediacji odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Z porad może skorzystać każda osoba, której nie stać na odpłatną pomoc prawną i która złoży stosowne oświadczenie.
  • Zgłoszeń do wszystkich punktów działających na terenie powiatu dokonuje się telefonicznie pod numerem: tel. 513-061-457 w godz. 7:30-15:30 bądź poprzez elektroniczny system rejestracji wizyt, dostępny pod adresem: https://powiatpolkowicki.npp-24.pl oraz jako link na stronie internetowej powiatu polkowickiego w zakładce NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA.
  • Osoby, które ze względu na niepełnosprawność ruchową nie są w stanie przybyć do punktu lub osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się mogą otrzymać poradę przez telefon lub przez Internet.
  • Przed uzyskaniem takiej pomocy trzeba wysłać w formie papierowej na adres: Starostwo Powiatowe w Polkowicach ul. św. Sebastiana 1, 59-100 Polkowice, lub elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oświadczenie o braku możliwości poniesienia kosztów płatnej wizyty u prawnika, o treści:

Czytaj więcej: Nieodpłatne poradnictwo dla mieszkańców Powiatu Polkowickiego

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 30 listopada br. w Polkowicach zawarliśmy porozumienie partnerskie z Uczelnią Jana Wyżykowskiego dot. zasad długoterminowej i wieloaspektowej współpracy między Gminą Gaworzyce a Uczelnią.

 

Zdjęcie porozumienia i teczek UJW i Gminy Gaworzyce

Porozumienie odpowiada na potrzebę zbliżenia środowiska nauki i edukacji ze środowiskiem samorządowym oraz praktyki gospodarczej, a przez to lepsze wykorzystanie posiadanych przez obie Strony zasobów i potencjału. Zakres porozumienia znajdzie odzwierciedlenie w planach działalności krótko i długoterminowych obu jednostek.

 

Współpraca jest możliwa w wielu aspektach, wymieńmy tu niektóre z możliwości: organizacja wspólnych konferencji, warsztatów, spotkań, szkoleń i kursów propagujących konkretne przedsięwzięcia i wdrożenia służące rozwojowi gminy, umożliwienie studentom odbywania staży i praktyk zawodowych w siedzibie Urzędu i jednostkach organizacyjnych gminy czy prowadzenia badań w zakresie poprawy funkcjonowania samorządu na szczeblu lokalnym.

Zdjęcie dzika na łące.

 

„Tygodnik Poradnik Rolniczy” przygotował aplikację „Zgłoś Dzika” na smartfony. Służy ona do zgłaszania szczątków padłych dzików. Informacje te wraz z dokładną lokalizacją trafiać będą do Powiatowych Inspektoratów Weterynarii.

 

W aplikacji wystarczy zrobić zdjęcie dzika, wybrać właściwy Powiatowy Inspektorat Weterynarii, aby wraz z lokalizacją trafił on do kompetentnych służb. Dzięki temu będą one mogły w krótkim czasie ustalić czy dzik padł na ASF i usunąć jego szczątki. Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play.

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf