Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

Banner informujący o trwającej aktualizacji planu gospodarki niskoemisyjnej, mający na celu zwrócenie uwagi i zachęcenie do wypełnienia ankiety.

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

Zdjęcie przedstawiające jak chłopak jeździ deskorolką

Wsłuchując się w prośby naszej młodzieży Wójt Gminy Gaworzyce - Jacek Szwagrzyk zdecydował o zakupie nowej rampy do grindowania, która została właśnie zamontowana na Skateparku w Gaworzycach. Korzystać z niej, ze względów bezpieczeństwa, będzie można po 22 grudnia (wszystko się musi dobrze związać).

 

Droga Młodzieży, stosujcie się do zasad korzystania ze Skateparku,  a jak już będzie można to pokażcie nam jak radzicie sobie na nowym urządzeniu oznaczając nas w postach na Facebooku i Instagramie!

Herb Powiatu Polkowickiego
 
SZANOWNI MIESZKAŃCY POWIATU POLKOWICKIEGO 
 
Informuję, iż na dzień 15 grudnia 2020 r. zwołałem XIX Sesję Rady Powiatu Polkowickiego. Sesja odbędzie się o godz. 14:00. Jednocześnie informuję, że na podstawie art. 15zzx ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 1842 ze zm.), obrady XIX sesji Rady Powiatu Polkowickiego odbędą się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania).
 
Zainteresowanym mieszkańcom proponuję transmisję z obrad online udostępnioną na stronie biuletynu informacji publicznej powiatu polkowickiego
 
 
 
Tematyka obrad:
 
1. Otwarcie obrad.
2. Wybór Sekretarza XIX Sesji.
3. Przyjęcie protokołu Nr XVIII/2020.
4. Sprawozdanie Starosty Polkowickiego z prac Zarządu Powiatu Polkowickiego w okresie międzysesyjnym.
5. Przedstawienie projektu uchwały budżetowej powiatu polkowickiego na 2021 rok wraz 
z uzasadnieniem.
6. Przedstawienie opinii Komisji Finansów i Budżetu w sprawie projektu uchwały budżetowej powiatu polkowickiego na 2021 r.
7. Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej.
8. Przedstawienie stanowiska Zarządu w sprawie opinii Komisji Finansów i Budżetu, dotyczącej projektu uchwały budżetowej powiatu polkowickiego na 2021 r.
9. Dyskusja nad projektem uchwały budżetowej powiatu polkowickiego na 2021 rok.
10. Podjęcie uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej powiatu polkowickiego.
11. Podjęcie uchwały w sprawie uchwały budżetowej powiatu polkowickiego na 2021 rok.
12. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej powiatu polkowickiego.
13. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu i w budżecie powiatu polkowickiego na 2020 r.
14. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu Rozwoju Powiatu Polkowickiego na lata 2021-2025.
15. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych Komisji Rady Powiatu Polkowickiego na 2021 r. 
16. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów oraz kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu w 2021 r. 
17. Wnioski oraz oświadczenia radnych.
18. Zakończenie obrad. 
 
 
Przewodniczący Rady
  
   Henryk Czekajło
 

Wczoraj opublikowano listę rankingową w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to forma bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię z funduszy COVID-19.

 

Miło nam poinformować, że Gmina Gaworzyce w ramach naboru otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 3.400.000 zł na zadanie pn. "Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Gaworzycach".  Realizacja zadania planowana jest w okresie czerwiec 2021 - czerwiec 2022.

 

Zdjęcie przedstawiające szkołę w Gaworzycach - ze strone wejścia

Serdecznie zachęcamy do udziału w pierwszym z turniejów zaplanowanych w ramach projektu realizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" w Gaworzycach ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź.

 

Informacja o turnieju badmintona realizowanym przez UKS Sokół w niedzielę 13 grudnia 2020 w Głogowie

Zapraszamy rodziny do wspólnej aktywności podczas Rodzinnego Turnieju Badmintona. Ciekawa formuła i mikołajkowa atmosfera sprawią, że to będzie fantastyczna niedziela. Wierzymy też, że uda nam się Was zarazić sympatią do tego sportu i uruchomić regionalną ligę badmintona!
 
W ramach wydarzenia (z samego rana) planujemy zaprosić osoby dorosłe na trening z deklaracją regularnego uczestnictwa. Ten moment sprzyja postanowieniom noworcznym - mamy więc nadzieję, że znajdzie się mocna ekipa. Zapisy: Maciej Kulhawik tel. 691 490 411.
 
O 10.30 startuje TURNIEJ RODZIN z młodszymi dziećmi (do lat 11) - warto przybyć pół godziny wcześniej.
O 14:00 startuje TURNIEJ RODZIN z dziećmi w wieku 11-16 lat. Również zapraszamy pół godziny wcześniej o 13.30.
 
WAŻNE! Obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną ilość miejsc.
Zapisy do piątku 11.12.2020 do godz. 20.00 u p. Małgosi Janiaczyk (tel. 661 490 411 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Dla wszystkich dzieci mamy pamiątkowe medale, dla laureatów atrakcyjne nagrody!
 
Podczas wydarzenia odbędzie się ponadto profesjonalny pokaz i wyjaśnienie przepisów gry, krótki trening podstaw, wspólna rozgrzewka i dodatkowe atrakcje sportowe dla dzieci z profesjonalistami.
Sprzęt do gry - lotki, rakiety zapewnia Organizator.
 
Obowiązuje sprzęt sportowy, zmienne obuwie i maseczki poza kortem do gry !
Czekamy na Wasze zgłoszenia!

 

Zdjęcie pustej ankiety i podpis diagnoza społeczna dot. współczesnych zagrożeń w życiu lokalnym. Obok gminna maskotka - gaworek.

Drodzy Mieszkańcy,

Uprzejmie informujemy, że od 4 do 14 grudnia 2020 roku, na terenie Gminy Gaworzyce są realizowane badania ankietowe związane z opracowywaniem Diagnozy społecznej - współczesne zagrożenia w środowisku lokalnym.

Pozyskane w badaniach dane statystyczne będą wykorzystane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej oraz będą stanowiły podstawę do opracowania skutecznych strategii mających na celu przeciwdziałanie zagrożeniom społecznym w Naszej Gminie.

Badania realizowane są metodą internetową - kwestionariusz ankiety internetowej znajduje się w poniższym linku.

https://gaworzycemieszkancy.webankieta.pl/

Życzenia dla Górników z okazji Barbórki.

 

Grafika do zakładki szczepienia na COVID-19

 

 

 

asf