Gmina Gaworzyce - Aktualności

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym
z rozprzestrzenianiem się COVID-19 koronowirusa oraz komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości,

 

Starosta Polkowicki zawiesza udzielanie porad osobiście
w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu polkowickiego

 

od 16 marca 2020 r. do 31 marca 2020 r.

po tym terminie porady będą udzielane także osobiście

 

poradę można uzyskać za pomocą środków porozumiewania się na odległość

 

W jaki sposób umówić się na poradę?

 

Przed uzyskaniem takiej pomocy trzeba wysłać w formie papierowej wniosek o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość na adres: Starostwo Powiatowe w Polkowicach ul. św. Sebastiana 1, 59-100 Polkowice, lub elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

WNIOSEK DO POBRANIA

 

Szanowni Państwo,

 

Ze względu na sytuację panującą w kraju, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19 wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z załącznikami można przesyłać drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wniosek można pobrać ze stron internetowej Publicznego Przedszkola w Gaworzycach: www.przedszkolegaworzyce.szkolnastrona.pl                                                    

 

                                                                                                                                                                                  Ala Cieślak

                                                                                                                                                     Dyrektor Publicznego Przedszkola w Gaworzycach

Należąca do GK PGNiG Polska Spółka Gazownictwa – Narodowy Operator Systemu Dystrybucji Gazu Ziemnego dokłada wszelkich starań, by w związku z epidemią koronawirusa dostawy gazu do ponad 7 milionów odbiorców w całym kraju nie były zagrożone i odbywały się w sposób ciągły i bezpieczny.

 

Zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa podejmuje niezbędne działania, mające na celu zapewnienie ponad 11 tysiącom pracowników PSG bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości działalności spółki. Bezpieczeństwo pracowników jest gwarancją zachowania stabilności dostaw gazu do naszych odbiorców, dlatego spółka ograniczyła funkcjonowanie Miejsc Obsługi Klienta  i wstęp do budynków gazowni i placówek gazowniczych.

 

Miejsca Obsługi Klienta, podlegające Oddziałowi Zakładowi Gazowniczemu we Wrocławiu, pracują w następujący sposób:

Czytaj więcej: Polska Spółka Gazownictwa informuje

ZARZĄDZENIE NR 29/2020

WÓJTA GMINY GAWORZYCE

z dnia 13 marca 2020 r.

w sprawie zamknięcia Urzędu Gminy dla interesantów

Kliknij, aby zapoznać się z pełną treścią Zarządzenia nr 29/2020


W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa informujemy, że:


Urząd będzie do odwołania działał w trybie wewnętrznym.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa informujemy, że Urząd Gminy
w Gaworzycach pracuje w trybie wewnętrznym i zostaje zamknięty dla dostępu mieszkańców od 16 marca 2020 r. do odwołania.


Dyżur - wyłącznie w sprawach pilnych - pełni:


•    telefon do sekretariatu Urzędu Gminy: 76 83 16 285, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
•    telefon do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej: 76 83 16 267, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
•    Urząd Stanu Cywilnego, tel. 76 83 16 285 w. 40, kom. 517-968-797, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mieszkańcy proszeni są o załatwianie spraw:


•    telefonicznie (http://www.gaworzyce.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=226)
•    drogą elektroniczną: (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
•    poprzez platformę ePUAP: /45ibv62lo3/skrytka)


Kasa w Urzędzie będzie zamknięta.

Wszelkie wpłaty należy dokonywać przez Internet lub w siedzibie Banku Spółdzielczego w Legnicy Oddział w Gaworzycach, ul. Bankowa 189B.


Na schodach przy wejściu na I piętro budynku UG ustawiona jest skrzynka podawcza, do której można wrzucać pisma (nie potwierdzamy ich złożenia).

KOMUNIKAT STAROSTWA POWIATOWEGO W POLKOWICACH

 

W związku z rosnącą liczba przypadków wystąpienia koronawirusa, w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Polkowicach i innych jednostek powiatowych, wprowadzone zostają od 16 marca 2020 roku, od godz. 12:00 zdecydowane ograniczenia kontaktów interesantów z urzędnikami. Decyzja Starosty Polkowickiego obowiązuje do odwołania.

Starostwo Powiatowe w Polkowicach oraz podległe mu jednostki będą pracować w dotychczasowych godzinach, ograniczona do niezbędnego minimum zostaje jednak bezpośrednia obsługa mieszkańców. Prowadzona będzie wyłącznie praca wewnętrzna. Sprawy pilne wymagające bezpośredniego kontaktu będę załatwiane tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

W takich przypadkach prosimy o załatwianie spraw samodzielnie, bez osób towarzyszących, będąc pewnym o dobrym stanie własnego zdrowia oraz z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym bezpiecznej odległości.

 

Wszystkie urzędowe sprawy prosimy załatwiać drogą telefoniczną, mailową, listownie  oraz wykorzystując  platformę ePUAP.

 

 

Kontakt dla interesantów:

76 746-15-00 (KANCELARIA)

76 746-15-03 ( SEKRETARIAT)

 

ADRES E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czytaj więcej: Komunikat Starostwa Powiatowego w Polkowicach

Co to oznacza?

Kwarantannę domową przez okres 14 dni odbywasz pod adresem, który podałeś w karcie lokalizacyjnej.

Jeśli nie masz możliwości odbywania kwarantanny w domu, będziesz ją odbywać we wskazanym Ci przez służby ośrodku (informację uzyskasz podczas przekraczania granicy). Stosuj się do ich poleceń i wytycznych.
 

Jeśli będziesz odbywać kwarantannę w domu, stosuj się do poniższych zaleceń.

• Nie opuszczaj domu.

• Nie wychodź do sklepu.

• Jeśli masz pod swoją opieką zwierzęta, to w miarę możliwości na czas trwania kwarantanny przekaż je pod opiekę rodzinie lub znajomym. Jeśli nie masz takiej możliwości, zwróć się telefonicznie o pomoc do gminy.

• Nie spotykaj się z innymi osobami i nie zapraszaj ludzi do domu.

• Jeśli mieszkasz z rodziną, w miarę możliwości ogranicz z nią kontakt i zachowaj bezpieczny odstęp wynoszący minimum 2 metry.

• Używaj oddzielnych naczyń niż pozostałe osoby przebywające w mieszkaniu.

• Jeśli masz możliwość, korzystaj z osobnej łazienki/toalety niż pozostali domownicy; jeśli nie masz takiej możliwości, po skorzystaniu z toalety/łazienki zdezynfekuj ją dostępnym środkiem czystości.

• Wietrz mieszkanie kilka razy dziennie.

• Zachowaj zasady higieny.

• Często myj ręce i dezynfekuj powierzchnie dotykowe takie jak: blaty, klamki, ekrany telefonów.

• Monitoruj temperaturę ciała minimum 2 razy dziennie.

• Wprzypadku wystąpienia gorączki, kaszlu lub duszności niezwłocznie skontaktuj się telefoniczne ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się na oddział zakaźny, unikając transportu publicznego.

• Udzielaj informacji o swoim stanie zdrowia dzwoniącym do Ciebie pracownikom Inspekcji Sanitarnej.

• W weryfikacji przestrzegania kwarantanny pomagają funkcjonariusze policji – mogą Cię odwiedzić w czasie kwarantanny.

• W przypadku potrzeby skontaktowania się z lekarzem POZ, skorzystaj z teleporady. Lekarz może wystawić e-receptę i e-zwolnienie. Lista placówek POZ udzielających teleporad w Twojej okolicy jest dostępna na stronie NFZ: bit.ly/teleporady-lista


Więcej o e-zdrowiu na pacjent.gov.pl

Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590

Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat karny w wysokości 5000 zł

 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

 

 

 

 

asf