Gmina Gaworzyce - Aktualności

Nadzwyczajne środki wprowadzone w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronowirusa SARS-CoV-2, zwłaszcza zalecenie maksymalnej izolacji społecznej („zostań w domu"), sprawiły między innymi, że znacznie więcej Polaków odwiedza lasy. Leśnicy apelują, by nie tworzyć przy okazji wypraw do lasu skupisk ludzi, które mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczne. Dla własnego i innych bezpieczeństwa wybierajcie większe kompleksy leśne, unikajcie najpopularniejszych turystycznie miejsc, odkrywajcie nowe miejsca, odwiedzajcie las raczej w dni powszechnie, rano albo wieczorem.

Więcej informacji - klikknij

 

 

 

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemicznym związanym z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronowirusa, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gaworzycach uprzejmie prosi o ograniczenie załatwiania wszelkich spraw w siedzibie Ośrodka do niezbędnego minimum i korzystanie z innych kanałów komunikacji.


Mieszkańcy proszeni są o załatwianie spraw:


• telefonicznie 76/ 8 316 267
• drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• poprzez platformę ePUAP

Wnioski/podania o przyznanie pomocy także można zgłaszać telefonicznie pod w/w numerem telefonu. Sprawy rozpatrywane będą na bieżąco, zgodnie z procedurami.


Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gaworzycach w związku z rosnącym zagrożeniem epidemicznym związanym z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa na obszarze Polski apeluje o ograniczenie do minimum wizyt osobistych.

PROSIMY OSOBY SAMOTNE, STARSZE I NIEPEŁNOSPRAWNE, które potrzebują pomocy o kontakt telefoniczny do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gaworzycach tel. 76 8 316 267 od 7.00 do 15.00 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz platformę ePUAP.

 

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

 

Rodziny oraz osoby, które potrzebują wsparcia psychologicznego mogą zgłaszać takie potrzeby w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gaworzycach.


Ponadto od 18 marca 2020 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla osób samotnych, starszych, źle znoszących izolację, czy odczuwających stan wzmożonego zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa.

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 100 102, wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia psychologicznego będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów. Pomoc psychologiczna będzie też dostępna w formie wideo czatu przez SKYPE pod nazwą: „Wsparcie Psychologiczne WOT”.

 

Więcej informacji można uzyskać klikając w poniższy link:

https://media.terytorialsi.wp.mil.pl/informacje/492129/infolinia-wsparcia-psychologicznego?fbclid=IwAR1ux5WKzevkOIm9HDwGxVUKEtToAD142cepG8fspXZFFl033JPLaxN3pUc

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych, dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, aby skutecznie ochronić zdrowie pracowników Inspekcji Weterynaryjnej oraz petentów urzędu wprowadzam ograniczenie możliwości osobistego załatwienia spraw w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Polkowicach.

 


W sprawach urzędowych proszę kontaktować się w godzinach pracy inspektoratu:


1. Telefonicznie: 76 8456016,
2. Drogą poczty tradycyjnej lub elektronicznej:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
3. Zostawić wniosek (pismo) w znajdującej się przy wejściu do Inspektoratu skrzynce na listy.

 

W związku z pandemią COVID-19, Zarząd Związku Gmin Zagłębia Miedziowego podjął decyzję o wstrzymaniu od dnia 23.03.2020 r. do odwołania akcyjnej zbiórki odpadów tzw. "wystawki".

 

 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

 

 

 

 

asf