Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

UWAGA

MIESZKAŃCY POWIATU POLKOWICKIEGO

 

W związku z prowadzonym nadzorem biernym nad wścieklizną konieczne jest pozyskiwanie przez pracowników Inspekcji Weterynaryjnej materiału do badań laboratoryjnych od padłych drapieżnych zwierząt wolnożyjących oraz padłych bezpańskich zwierząt domowych (psy, koty). Badania te są najważniejszym źródłem informacji na temat występowania wścieklizny na terenie całego kraju.

Zwracam się więc z prośbą o zgłaszanie Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Polkowicach faktu znalezienia padłych zwierząt drapieżnych (w szczególności lisy, jenoty, kuny, borsuki oraz bezpańskie psy i koty) z podaniem dokładnej lokalizacji miejsca ich znalezienia.


Zgłoszeń można dokonywać w dni robocze w godzinach 7.30 – 15.30 w następujący sposób:

1.    Telefonicznie: (76) 845 60 16
2.    Osobiście: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Polkowicach, ul. Górna 3/3, 59-100 Polkowice


Powiatowy Lekarz Weterynarii
w Polkowicach

Plakat konkursu, z krajobrazami Powiatu Polkowickiego i informacją że termin zgłoszeń upływa 16.10.2020 r.

 

Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym pod patronatem Starosty Polkowickiego "Nieodkryte walory powiatu polkowickiego".

 

Celem konkursu jest pokazanie nieodkrytych dotąd walorów przyrodniczych, historycznych, kulturowych, charakterystyczny miejsc powiatu polkowickiego na fotografii.

 

Termin nadsyłania prac upływa 16.10.2020 r.

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 3.000 zł. Najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane w okolicznościowym albumie.

 

Regulamin i pełna informacja nt. konkursu znajduje się na stronie Starostwa Powiatowego:

http://powiatpolkowicki.pl/aktualnosci/konkurs-fotograficzny.html

Dnia 4.09.2020 (piątek) biuro USC i Ewidencji Ludności

będzie nieczynne z powodu spraw organizacyjnych.

Za utrudnienia przepraszamy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gaworzycach zaprasza na spotkanie z lokalną pisarką Bożeną Pajdosz, które odbędzie się 16 września 2020 r. o godz. 16:30 w Filii Biblioteki w Kłobuczynie oraz o godz. 18:30 w świetlicy wiejskiej w Wierzchowicach.  


 

Bożena Pajdosz z wykształcenia inżynier ochrony środowiska. Od kilkunastu lat mieszka we wsi Jakubów, gdzie pomaga synowi prowadzić winnicę. Autorka kocha prostotę i piękno, zadebiutowała książką pt. „Pisane nocą”.

 

Zapraszamy w podróż do literackiego świata.

logo Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników

Ochotnicza Straż Pożarna w Gaworzycach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobuczynie otrzymały dofinansowanie w wysokości 19.500 zł w ramach konkursu organizowanego przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

 

Konkurs na „Wspieranie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich w ramach modernizacji, remontu i rewitalizacji budynków użyteczności publicznej ratownictwa, edukacji dla społeczności lokalnej” z pewnością przyczyni się do poprawy bazy naszych jednostek. Zadania realizowane w Gaworzycach oraz w Kłobuczynie  zakładają wykonanie prac remontowych w budynkach remiz.


Serdecznie gratulujemy jednostkom, które otrzymały dofinansowanie.

 

 

 

Wszystkich mieszkańców i sympatyków Gminy Gaworzyce, a przede wszystkim miłośników książki, zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Akcja pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem wśród naszych mieszkańców, stąd i w tym roku nasza Biblioteka przygotowała niezwykłą oprawę tego przedsięwzięcia.

 

W tegorocznej edycji czytać dla Państwa będą:

 

Kamil Ciupak - Starosta Polkowicki, Anna Sojka, Roman Włodarczak, Danuta Urbaniak, Elżbieta Rybus, Iwona Rygiel, Katarzyna Pysz, Karolina Cieślak, Izabela Rak oraz Mateusz Rygiel.

 

Serdecznie zachęcamy do udziału!

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

 

 

 

 

asf