Grafika z napisem system informacji przestrzennej.     Grafika z napisem miejscowe plany zagospodarowania.     Grafika z napisem: sprzedaż nieruchomości.     Przycisk menu z napisem Przetargi. Umożliwia przejście do BIP do zakładki zamówienia publiczne.     Przycisk z napisem Herb Gminy.       Logotyp Biuletynu Informacji Publicznej. Kliknięcie w obrazek umożliwia przejście do BIP.        

 

 

Gmina Gaworzyce - Aktualności

Za nami siódma edycja wydarzenia, które łączy miłośników sportów motorowych. Dźwięk silników, unoszący się w powietrzu kurz i przyjazna atmosfera sprawiają, że rokrocznie impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było i tym razem, choć ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy skupili uwagę przede wszystkim na zawodach i dobrym przygotowaniu toru.

Mix zdjęć z 7 edycji Moto-Pikniku.

W zawodach wzięło udział blisko 60 zawodników, w tym dwie kobiety. Licznie stawili się amatorzy tego sportu - dla niektórych to był pierwszy wyścig w życiu. Takie emocje zostają w pamięci na długo. Motocrossowcom licznie towarzyszyły rodziny i przyjaciele, których doping stanowił dodatkowo o atmosferze pikniku motocrossowego. Podczas wydarzenia można było skosztować regionalnego browaru z Gór Sowich. Do dyspozycji uczestników był również foodtruck i ognisko, na którym można było upiec przysłowiową kiełbaskę.

 

Wydarzenie współfinansowane ze środków KGHM Polska Miedź oraz "Działaj Lokalnie" realizowanego przez Fundację Porozumienie Wzgórz Dalkowskich.

 

Na podium w poszczególnych kategoriach znaleźli się:

 

KLASA AMATOR:

1. Wojtek Wilczyński

2. Maciek Ancerowicz

3. Michał Motyl

 

LICENCJA:

1. Marcin Wójcik

2. Łukasz Urbańczyk

3. Artem Ekkert

 

85+KOBIETY:

1. Mikołaj Zadworny

2. Piotr Dębowy

3. Gabriel Glinka

 

Z inicjatywy Wójta Gminy Gaworzyce, rozpoczęła się II edycja projektu "Umiem pływać". Dwie grupy klas II ze szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach rozpoczęły naukę pływania pod fachowym okiem instruktorów.

 

Każda grupa liczy 15 osób i każda ma swojego profesjonalnego instruktora do nauki pływania. Zajęcia odbywają się na basenie „Chrobry Głogów” w Głogowie, dokąd dzieci są dowożone. Uczą się pływać raz w tygodniu przez dwie godziny lekcyjne. Druga edycja projektu zakończy się w listopadzie. Zajęcia są bezpłatne, maluchów uczą pływać wykwalifikowani instruktorzy.


Nasza gmina już kolejny rok uczestniczy w realizacji rządowego programu finansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Gaworzyce.

Zdjęcie z portalu miedziowe.pl - przedstawia Wójta Gminy Gaworzyce oraz Marcina Chludzińskiego - prezesa KGHM Polska Miedź w trakcie przekazania umowy darowizny.Wczoraj w siedzibie KGHM Polska Miedź S.A. odbyła się konferencja pn. "Strategia rozwoju Zagłębia Miedziowego - szanse i zagrożenia" podczas której jedenaście samorządów otrzymało darowiznę od KGHM Polska Miedź.

 

Wśród tych samorządów znalazła się również Gmina Gaworzyce, która otrzymała kwotę 250 tys. zł.

 

Kwota ta pozwoli zrealizować program "Razem dla Gminy Gaworzyce", w którym znalazły się najważniejsze gminne potrzeby, takie jak choćby remonty świetlic wiejskich, zajęcia kulturalne i edukacyjne w świetlicach wiejskich i placówkach edukacyjnych czy dostosowanie serwisu internetowego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Realizacja zadań ujętych w umowie będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

 

Gmina Gaworzyce rusza z kolejnym programem edukacyjnym, który nosi nazwę "Mały Inżynier - zaprogramuj swoją przyszłość". Wójt Gminy Gaworzyce Jacek Szwagrzyk  zaprasza dzieci i młodzież do udziału w warsztatach z robotyki i programowania.

 

Robotyka jako zajęcia dodatkowe to doskonała inwestycja w przyszłość każdego dziecka. Oprócz doskonałej zabawy uczestnicy projektu zdobędą dużą dawkę wiedzy, nowe znajomości, naukę współpracy i abstrakcyjnego myślenia - zachęca Jacek Szwagrzyk, Wójt Gminy.

 

Na dzieci czekać będzie moc rozmaitych atrakcji przygotowanych przez doświadczonych animatorów. Podczas warsztatów dziewczynki i chłopcy zaprojektują, zaprogramują i skonstruują roboty w oparciu o najnowsze zestawy Lego® Education.

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

 

 

 

 

asf