W poniedziałek, 6 stycznia, ulicami wielu polskich miejscowości przeszły barwne korowody. Orszak Trzech Króli po raz kolejny odbył się także w Gaworzycach. Kolędy i radosny nastrój ponownie zagościły na gaworzyckich ulicach.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele MBR w Gaworzycach. I to stamtąd ruszył przemarsz. Prowadzili go trzej królowie - Kacper, Melchior i Baltazar, którzy jechali na koniach symbolizując  trzy kontynenty - Europę, Azję i Afrykę. W barwnym korowodzie uczestniczyły całe rodziny, a także Wójt Gminy Gaworzyce Jacek Szwagrzyk, Starosta Polkowicki Kamil Ciupak oraz Przewodniczący Rady Gminy Edward Białek. Po orszaku odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu zespołu "Camerata Trio" z Zielonej Góry.  O sprawną organizację wydarzenia zadbali ksiądz Kamil Wiącek, pracownicy Domu Kultury „Jowisz” w Gaworzycach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Gaworzycach.


Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w orszaku - serdeczne podziękowania dla: trzech króli, którymi byli Kamil Ciupak, Dariusz Podlak, Dawid Urbaniak, Gminnej Bibliotece Publicznej w Gaworzycach, UKS "Kopalniak" Gaworzyce, dzieciom z Publicznego Przedszkola w Gaworzycach, Stowarzyszeniu „Najmilsi”, p. Krzysztofowi Staszakowi i Szymonowi Gnach za dostarczenie koni na Orszak, Klubowi Seniora, Kołom Gospodyń Wiejskich z Gminy Gaworzyce, młodzieży z wolontariatu "Młodzi Jana Pawła II", dzieciom komunijnym, ministrantom, dzieciom i młodzieży z Domu Kultury "Jowisz", osobom grającym w scenkach.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

 

 

 

 

asf