Komunikaty dla Sołtysów

Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w dniach 14-17.09.2017 r. organizuje podróż studyjną do wsi tematycznych w woj. podlaskim której celem jest wymiana doświadczeń w zakresie tworzenia i funkcjonowania wsi tematycznych.


W trakcie czterech  pobytu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą 5 wsi tematycznych, w tym min. z  budowaniem oferty turystycznej w oparciu o lokalne zasoby, modelem tworzenia oferty tematycznej wsi od wizji do produktu, praktykami dotyczącymi rozwoju aktywności społecznej na obszarach wiejskich w oparciu o partnerską współpracę organizacji pozarządowych, publicznych i przedsiębiorstw.

 


Do udziału w wyjeździe serdecznie zapraszamy:
1.    przedstawicieli grup odnowy wsi, z miejscowości, wcześniej nie uczestniczących w wyjazdach studyjnych organizowanych przez Wydział Obszarów Wiejskich w ramach Odnowy Wsi.
2.    przedstawicieli GOW z gmin, które przesłały do WOW w wymaganym terminie prawidłowo wypełnione sprawozdania z realizacji Odnowy Wsi za 2016r.
Sołectwo może reprezentować tylko 1 przedstawiciel. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, w pierwszej kolejności kwalifikowane będą osoby, które spełniają w/w kryteria.  Pozostałe zostaną wpisane na listę rezerwową i w miarę zwalniania się miejsc będą informowane o możliwości udziału w wyjeździe w zależności od terminu zgłoszenia się na wyjazd.

 

Program podróży i więcej informacji

 

Osoby chętne prosimy o kontakt:

Joanna Brodowska - Gminny Kordynator ds. Odnowy Wsi
tel. 76 8316 285 w. 34 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FUNDUSZ SOŁECKI

 

Dnia 5.09.2017 r. tj. wtorek w Pałacu w Gaworzycach odbędzie się szkolenie dla Sołtysów i Rad Sołeckich dot. funduszu sołeckiego oraz krótkie szkolenie w zakresie wystąpień publicznych pod kątem przygotowania prezentacji na coroczne spotkania podsumowujące Fundusz Sołecki w bieżącym roku.

 

Początek spotkania o godz. 15.00. Serdecznie zachęcamy do udziału!

 

Przed spotkaniem warto poczytać:

 

- FUNDUSZ SOŁECKI - PORADNIK

- Dlaczego nie warto bać się Funduszu Sołeckiego - artykuł

Ruszyły nabory na jesienne warsztaty szkoleniowe w Łowiczu. Do września i października można przesyłać zgłoszenia na zajęcia poświęcone komunikacji w społeczności lokalnej a także na warsztat dot. planowania i realizacji projektów społecznych i partnerstw. Nabór otwarty jest też na szkolenie nt. zarządzania projektem i wykorzystywania jego rezultatów w dalszej działalności organizacji.

 

W trakcie warsztatu „Komunikacja w społeczności lokalnej” omówione i przećwiczone zostaną takie tamty jak choćby przełamywanie barier utrudniających skuteczną komunikację. Dowiecie się tu Państwo również jak komunikować się z otoczeniem uwzględniając interesy wszystkich zainteresowanych stron. Zajęcia odbędą się w Łowiczu w dniach 16 – 19 listopada 2017 r. Nabór potrwa do 8 października 2017 r.

 

W październiku z kolei w ramach warsztatu „Planowanie i realizacja projektów społecznych i partnerstw” refleksji zostanie poddane zagadnienie jak skutecznie działać na terenach wiejskich. Uczestnicy będą mogli pogłębić swoją wiedzę dot. przygotowywania wniosków o dotacje oraz współpracy w ramach partnerstwa. Zajęcia odbędą się w Łowiczu w dniach  12 – 15 października 2017. Zgłoszenia można przesyłać do 10 września 2017 r.

 

Niespełna miesiąc później w dniach 23 – 26 listopada 2017 r. odbędzie się warsztat „Projekt. I co dalej?” Celem spotkania jest zaprezentowanie nowoczesnego sposobu zarządzania projektem społecznym, prowadzącym do jak najefektywniejszego wykorzystania jego rezultatów do rozwoju organizacji i jej dalszych działań. Zgłoszenia do 8 października 2017 r.

 

Więcej informacji

 

 

 

 

Dnia 4 sierpnia 2017 r. (piątek) o godz. 9.00 w Pałacu w Gaworzycach odbędzie się spotkanie ws. Dożynek Gminnych.

 

Podczas spotkania zostaną omówione kwestie związane z organizacją cyklicznego święta.  Będzie też miejsce dla Państwa refleksji i pomysłów dot. tego cyklicznego święta.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

   

  • Licznik odwiedzin:
  • Dziś 70
  • |
  • Wczoraj 401
  • |
  • W tym tygodniu 2264
  • |
  • W tym miesiącu 8878
  • |
  • Razem 217211