W dniach 16 -18 października  2019 r. w stolicy Węgier – Budapeszcie odbył się największy na świecie i najbardziej dynamiczny kongres poświęcony aktywności fizycznej, sportowi rekreacyjnemu i zdrowiu, tj.  Międzynarodowy 9 MOVE Congress. Zorganizowany został przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu i Kultury (ISCA) we współpracy z węgierskimi organizacjami, m.in. National School, University and Leisure Sport Federation (NSULF), Hungarian School Sport Federation i Hungarian University Sport Federation (HUSF).
Był to już 9 MOVE ISCA Congress, którego wcześniejsze edycje odbyły się m.in. w Kopenhadze, Frankfurcie, Paryżu, Sao Paulo, Barcelonie, Rzymie i Birmingham.
Fundacja V4 Sport, w ramach nagrody, zaprosiła na kongres 12 najbardziej aktywnych koordynatorów i przedstawicieli wyróżniających się szkół z Dolnego Śląska, realizujących program Aktywne Szkoły MultiSport. W gronie zaproszonych znalazła się również Beata Kęska, nauczycielka wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach.
Polskę reprezentowała najliczniejsza, bo aż 19 – osobowa grupa, w której oprócz w/w koordynatorów i przedstawicieli szkół byli pracownicy Fundacji V4 Sport, na czele z jej prezesem, panem Jakubem Kalinowskim.
Wydarzenie zgromadziło ok. 470 uczestników z całego świata, tj. organizacje i osoby, które realizują inicjatywy zwiększające poziom aktywności fizycznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych na poziomie lokalnym, wraz z ekspertami ds. zdrowia, naukowcami, decydentami i firmami.
9 MOVE Congress uroczyście otworzył Prezes International Sports and Culture Association (ISCA) – Mogens Kirkeby z Danii.

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

 

 

 

 

asf