W  dniach 23-30 września obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu (ETS). To ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (bądź aktywny), która zachęca do prowadzenia aktywnego trybu życia. Wydarzeniem koronnym tej kampanii jest Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD), który przypadł w tym roku w piątek 27 września.
Tego dnia, w kilku tysiącach szkół na terenie całej Europy, a także Ameryki Południowej i Azji odbywały się wydarzenia sportowe, których głównym celem była promocja sportu szkolnego i rozruszanie jak największej liczby uczniów.
Nasza szkoła stała się również częścią tego wielkiego, międzynarodowego święta ruchu. I w ostatni piątek września, już od wczesnych godzin porannych można było zauważyć w niej wzmożony ruch oraz gwar, który był wynikiem przygotowań do obchodów Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego.
W związku z warunkami pogodowymi, musieliśmy zmierzyć się z zorganizowaniem na terenie szkoły minimum 120 minut ciekawych form aktywności fizycznej i rozruszaniem wszystkich uczniów, a także nauczycieli. Pomysł na aktywność fizyczną w formie stacji z zadaniami ruchowymi okazał się trafiony i nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele, z uśmiechem na twarzy i  wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne ćwiczenia i zadania ruchowe .
Stacje zostały przygotowane na szkolnych korytarzach, w sali gimnastycznej i salce korekcyjnej. Każda klasa wraz z nauczycielem miała za zadanie ćwiczyć przez 10 minut na każdej z 11 stacji. Łatwo było zauważyć, że udało nam się stworzyć atmosferę zabawy i radości poprzez wspólną aktywność fizyczną, czego wyrazem był m.in. rozbrzmiewający w szkole śmiech oraz okrzyki radości. Po zaliczeniu wszystkich 11 stacji, na zakończenie Szkolnego Dnia Sportu Szkolnego odbyły się  klasowe rozgrywki w „Dwa ognie” i „Zbijaka”.  
W tym dniu szkoła głośno tętniła życiem i  przez prawie 3 godziny cała społeczność szkolna była w ciągłym ruchu.
Warto dodać także, że w ciągu całego tygodnia, na lekcjach wychowania fizycznego odbywały się międzyklasowe turnieje, m.in. piłki nożnej dziewcząt i chłopców, które poprzedzone były wspólną rozgrzewką w formie Zumby. Ponadto w tygodniu poprzedzającym Europejski Tydzień Sportu odbywały się warsztaty z edukacji zdrowotnej dotyczące zdrowego stylu życia oraz promujące aktywne formy spędzania wolnego czasu.

 

                                                                                                                                                                             Nadesłano: Beata Kęska

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

 

 

 

 

asf